Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje izvjestaja, zasto mi uvijek povlaci sve podatke kada stampam izvjestaj?

[es] :: Access :: Pravljenje izvjestaja, zasto mi uvijek povlaci sve podatke kada stampam izvjestaj?

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lemi7

Član broj: 104856
Poruke: 6
81.93.74.*



Profil

icon Pravljenje izvjestaja, zasto mi uvijek povlaci sve podatke kada stampam izvjestaj?20.01.2007. u 00:07 - pre 211 meseci

Radio sam bazu u Access-u.

Kako da rijesim "moj problem" sa izvejstajem? Kada hocu da mi odstampa npr. danasnji racun u kome sam prodao neke artikle i kada hocu ponovo da izdam novi racun on mi na izvjestaju prikazuje i prosle artikle koje sam prodao i tako dalje.

Mislim da sam bio jasan, dakle kada hocu da stampam maloprodajni racun potrebno mi je samo stanje sa tog racuna a ne svi racuni koje sam izdao.

Isti problem mi se desava i kada hocu da unesem robu, uvijek je unosim u isti racun ili stanje kako god hocete.

Da li se to moze rijesiti u samom Access-u ili pomocu nekog programskog jezika?

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Pravljenje izvjestaja, zasto mi uvijek povlaci sve podatke kada stampam izvjestaj?20.01.2007. u 06:01 - pre 211 meseci
Problem je najverovatnije u tome šta je Record Source za izveštaj. Ako si postavio tabelu ili upit sa svim računima tada će se desiti ovo što si opisao. Da bi odštampao pojedinačni račun, potrebno je da napraviš upit koji će da isfiltrira podatke samo za željeni račun i da ga postaviš za izvor podataka izveštaja. Elegantan način je napraviti formu sa text poljem u koji se unosi broj željenog računa. Upit se referencira sa forme na primer:

[Forms].[StampanjeRacuna].[RacunID]

Ovo treba upisati u polje Criteria upita. Potom na formi postaviti Command Button, recimo sa nazivom Pokreni i u OnClick događaj tog dugmeta napisati kod:

Private Sub Pokreni_Click()
DoCmd.OpenReport "StampanjeRacuna", acViewPreview
End Sub
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pravljenje izvjestaja, zasto mi uvijek povlaci sve podatke kada stampam izvjestaj?

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.