Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

linux linux baybe baybe

[es] :: Linux :: linux linux baybe baybe

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bug killer
Nikola Nikolic
Inž. u pripremi, GP Planum AD
Krusevac

Član broj: 792
Poruke: 119
*.krusevac-2.tehnicom.net

ICQ: 114432323


Profil

icon linux linux baybe baybe06.09.2001. u 23:29 - pre 274 meseci
ovako , jos nisam resio ni ostale probleme hvala na pomoci al nece bre nikako da proradi startx
Al imam jedan drugi problem u linu ulogujem se kao root i kao sto znate posto nemam startx jos
osudjen sam na text mod tj. valjda se to zove konzola,i kad hocu da pokrenem neki fajl npr.
/etc/makdev.d (tako nesto) i ostale uglavnom objavi mi poruku Permission denied!!.
Dakle pitanje sta da radim i kako opsirno ako moze , napominjem ponovo logujem se ko root.
I jos jedno kako da posto sam u text modu(konzoli) montujem disketu i da se nje presnimim na hdd
i kako da mountujem win particiju (imam i venturin text al poruka je Permission denied! kad radim
po njemu) znaci sve lepo.Takodje mi treba kako da prebacim ako montujem win particiju podatke sa nje
I jos nesto probao sam kao sto mi je predator napisao da rekompajliram kernel i dobio sam istu poruku
perm.... Znaci lepo pisite ako znate i ne zajebavajte se jer nemam mnogo iskustva sa linuxom al imam
zelju da naucim.
Unapred zahvalan Nixa.
Sto oci vide
Sto usi cuju
To mozak misli.
Teorija iluzije Hudini
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: linux linux baybe baybe07.09.2001. u 15:39 - pre 274 meseci
Ako pokreces skripte potrebno je da stavis ./ pre imena fajla, a ako pravis skriptu treba da joj das eXecute dozvolu...

Sto se tice disketa i win particija bilo je dosta price, pa malo procapkaj po forumu..

Za win particiju:

Ako se prepisao sadrzaj venturinog fajla, nemora da ti radi, jer moguce je da vam nije isti raspored particija... znaci moras da znas de ti je ta win particija da bi je mountovao...

Na nekim sistemima pri instalaciji mozes da ubacis u /etc/fstab podatke o particijama. Da bi video de ti je koja particija, pokreni cfdisk

Ak za pocetak, zadovolji se sa ovim.
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: linux linux baybe baybe07.09.2001. u 16:04 - pre 274 meseci
Taj MAKEDEV script mozes pokrenuti i ako nije executable ovako nekako:

# cd /dev ; sh MAKEDEV <ostatak komande>
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: linux linux baybe baybe

[ Pregleda: 3087 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.