Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ETF...kratak pregled

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: ETF...kratak pregled

[ Pregleda: 3472 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

migmachine
Milos Glisovic

Član broj: 136950
Poruke: 12
212.200.177.*



Profil

icon ETF...kratak pregled30.03.2007. u 12:10 - pre 207 meseci
Moram priznati da laska ali, ako je neko tako nesto i zasluzio onda je to niko drugi do elitni ETF. Prenosim deo trasnkripta:


ETF (BU) je od samog njegovog osnivanja uvek ubrajan (na medjunarodno priznatim univerzitetskim listama) kao jedan od prvih 100 najboljih fakulteta u toj bransi u svetu, u konkurenciji od vise hiljada slicnih. Najbolje mesto je 3-15 tokom 80-ih i 00-ih. Najcenjenija i najmeritornija ustanova u bivsoj SFRJ (ovo prvo je potvrdio i dekan, sadasnji rektor, prof.dr. Branko Kovacevic i zamenik ministra nauke i prosvete u vladi pokojnog Dr. Zorana Djindjica, prof. Dr. Srbijanka Turajlic). Dekan cuvenog Berkley-a (tehnicki odsek) bio je sa ETFa, takodje i jednog Australijskog univerziteta, u Fraunhoverom institu je glavni ideolog i pokretac MP3/WinAMP projekta bio ETFovac, 1. mesto u svetu iz projekta automatike, robotike i fleksibilnih sistema osvojen 2005-2006. Veliki broj glavnih master inzenjera koji su gradili GOOGLE su takodje ETFovci...Do skora je sve moralo biti odobreno i kontrolisano od strane ove institucije: signalizacija/semafori, aerodromi, celokupan internet, elektro-distribucija... Jedini posedujemo kakav-takav srpski super-kompjuter...ko je zeleo istinski intelektualni izazov neosprono je morao upisati elektro-tehnicki fakultet univerziteta u Beogradu...onoliko jak koliko i finansijski siromasan, kao jedna vrsta apela i dokaza da novac ne cini neku instituciju najboljom vec je to renome i vrlo rigorozni standardi...


P.S. Nadam se da mi necete zameriti na (ne)skromnoj pristrasnosti, ali kao izuzetno objektivan clan drustva prenosim iskljucivo cinjenice, mozda se i podkrade koja greska ali nije u losoj nameri. Once again: van svake konkurencije...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: ETF...kratak pregled30.03.2007. u 15:51 - pre 207 meseci
Citat:

ETF (BU) je od samog njegovog osnivanja uvek ubrajan (na medjunarodno priznatim univerzitetskim listama) kao jedan od prvih 100 najboljih fakulteta u toj bransi u svetu, u konkurenciji od vise hiljada slicnih. Najbolje mesto je 3-15 tokom 80-ih i 00-ih.


Jel mozemo negde da vidimo tu listu gde je ETF na 3-15 mestu, posto to deluje malo, tipicno naski, preterano? Ispada da bar jedan od ovih: MIT, CMU, Berkeley ispada iz liste ako je ETF na trecem mestu, a ima ih jos puno - bice jako zanimljivo upoznati osobu koja sme da kaze da je neki fakultet u Srbiji uporediv sa nekim od tih fakulteta ;-)

Citat:

u Fraunhoverom institu je glavni ideolog i pokretac MP3/WinAMP projekta bio ETFovac,


A kako se zove taj covek ako smemo da znamo, posto ni jedan od pokretaca MP3 tehnologije koje znam nemaju ama bas nikakve veze kako sa ETF-om tako ni sa Srbijom (Karlheinz Brandenburg, Juergen Herre, Bernhard Grill - Uni-Erlangen / Germany, J.D. Jonhson - Bell Labs / USA) - kao sto WinAMP nema ama bas nikakve veze sa "MP3 projektom", posto je nastao nekih 8 godina posle standardizovanja MP3 tehnologije - a sve i da ima, Justin Frankel koji je napravio prvi Winamp nema puno veze sa ETF-om, bar ne da ja znam ;-)

Citat:

Veliki broj glavnih master inzenjera koji su gradili GOOGLE su takodje ETFovci...


Oh boy... Dnevnik 2 makes the baby Jesus cry :)

Citat:

P.S. Nadam se da mi necete zameriti na (ne)skromnoj pristrasnosti, ali kao izuzetno objektivan clan drustva prenosim iskljucivo cinjenice, mozda se i podkrade koja greska ali nije u losoj nameri. Once again: van svake konkurencije...


Moze li mi neko pojasniti termin "izuzetno objektivan clan drustva" ?

Greske koje si naveo su velicine zemaljske kugle... a namera mozda nije losa, ali je rezultat na zalost besmisleno puvanje i nedostatak bilo kakve mere i objektivnosti, sorry.

ETF jeste OK fakultet (donekle) - ali svakako sa ovim gore sto si napisao nema blage veze.

Takvo besmisleno hvalisanje, od cega ne prezaju ni mnogi profesori doticne institucije (da ne pominjem imena i neke dozivljaje sa istim) su nista drugo nego goli blam ako ih slusa neko ko ima bilo kakve veze sa vezom - na svu srecu, ne slusa ih puno ljudi :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.03.2007. u 17:08 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Black3maj
Beograd

Član broj: 113924
Poruke: 59
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: ETF...kratak pregled30.03.2007. u 16:23 - pre 207 meseci
Tacno je da je etf bio 15. ,a ne 3. ali mislim da je to bilo pre rata.....
 
Odgovor na temu

migmachine
Milos Glisovic

Član broj: 136950
Poruke: 12
212.200.176.*



Profil

icon Re: ETF...kratak pregled01.04.2007. u 01:03 - pre 207 meseci
Pa to je skupljeno na brzaka, nije precizno definisano...ali u svemu ima istine, kada procesljas malo videces...smorno mi je bilo da bas toliko ulazim u detalje...Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: ETF...kratak pregled01.04.2007. u 09:21 - pre 207 meseci
Ne, vecina toga sto si napisao je load of crap - ulazio ti u detalje ili ne ;-)

Jedino sto ima neke veze sa istinom u celom tvom izlaganju je fakat da je ETF bio jedna od cenjenijih obrazovnih institucija u SFRJ - samo ne znam kako taj fakat moze da pomogne onom ogromnom ostatku izmisljotina (MP3, google i sl...)

Citat:

ali u svemu ima istine, kada procesljas malo videces...


Mislim da ti je kalendar lose podesen - prvi April je danas :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ETF...kratak pregled01.04.2007. u 12:52 - pre 207 meseci
etf je nazalost, debelo precenjen medju gradjanima srbije. znam ljude koji zavrsili smer RTI (racunarksa tehnika i informatika) sa visokim prosecima, a ne znaju da iskompajliraju program u c++u. solidan deo nastavnog kadra ne ispunjava ni najosnovnije obaveze, kvalitet predavanja je toliko bedan da je pohadjanje nastave mnogih predmeta (ne svih) cisto gubljenje vremena. ono malo kvaliteta sto tamo ima, potpuno je uguseno nemarom, dzabalebarenjem, losom organizacijom, sujetom nastavnog kadra i slicnim bolestima naseg drustva. tamo vlada atmosfera "studenti su tu zbog fakulteta", a ne obratno, sto je pretpostavljam, legat sistema u kome su odrastali i skolovali se trenutno aktuelni profesori etf-a. izuzetaka, naravno, ima ali nedovoljno da se popravi opsti utisak.

znam da ovo udara na "nacionalni ponos", ali te price o tome kako je etf neka elitna institucija iz koje izlaze vanzemaljci, to je samo "wishful thinking". jedino sto je na etf-u doterano do visokog nivoa je prepisivacina.


--

p.s. moram da se ogradim: ovako je bilo u moje vreme, mozda je sada drugacije, ali znajuci "ekipu" - cisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: ETF...kratak pregled02.04.2007. u 13:54 - pre 207 meseci
al se vidi da su se nalupetali izvori nesto
Ivan je vec ukazao na to ;)

da li znate da u spomenutom GOOGLE-u rade i strucnjaci bez faqlteta?

zanima me da li je izvor sadansji rektor Univerziteta u Beogradu koji je jednom svojom izjavom ugrozio ugled fakulteta ciji je dekan? lepo rekao da njihovi (ETF) dtudenti izlaze bez znanja... koji car


ajmo sad neke druge faqltet da hvalimo ovako
npr, gradjevinski: eno ih, prave svasta u Dubaiju, Moskvi itd itd iako, ako ej veovati novinama, njihova diploma nije priznata u svetu
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: ETF...kratak pregled02.04.2007. u 14:20 - pre 207 meseci
@subhuman: Danas vec moras da znas sto sta da bi hvatao i uslove, a pogotovo da teras neki uslov. Ne kazem da je to neko visoko kvalitetno znanje, ali, ako te to zaista zanima, i zelis da ga naucis, a ne da dobijes ocenu i skines jos jedan ispit sa... vrata, onda mozes dosta da naucis. Ljudi stalno prave takve aluzije kako mozes da polozis programiranja a da ne pokrenes kompajler, kako mozes da polozis baze, a da ne otkucas red SQL. I jedno i drugo jeste tacno. Ali, ako ozbiljno naucis ono sto se radi na ETFu, ti ces sutra moci da radis na na nekom novom kompajleru, i na nekom novom SQL serveru. Ako hoces da nacis malo C++a i SQLa, i da kodiras do kraja zivota, idi na Visu. ETF je naucno-obrazovna institucija. Ovo naucna vecina ljudi zaboravlja.

Koje su najosnovnije obaveze nastavnog kadra? Zanima me da vidim sta to ne ispunjavaju...

Pohadjanje mnogih predmeta jeste gubljenje vremena, ali, to je uglavnom zbog nekog predznanja koje imas o datoj temi, mada i to ume dosta da zavara. Ne vecini predavanja i vezbi su sada guzve. Da je bas toliko gubljenje vremena, verujem da bi bilo manje ljudi.

Ne znam ni o kojoj losoj organizaciji govoris? Treba da odes na bioloski da vidis sta je losa ogranizacija. Sve se vezbe i predavanja poklapaju, niko ne moze da pomeri svoj predmet, i sve je obavezno. Kod nas se makar zna kad je sta, retko se odlaze, obavestenja o svemu postoje, sto preko tabli, sto preko neta. Nema cimanja sa prijava ispita, skolarina. Potvrde se dobijaju lako, i vecinom su dzabe. Sta hoces bolje?

@momsab: Ti nasi gradjevinari koji grade po svetu, rade u nasim firmama, a one pak dobijaju poslove na osnovu referenci koje su cesto stare i par decenija. Ne kazem da ne radimo dobro, ali, na tim velikim gradilistima (Moskva, Dubai) rade sve moguce i nemoguce nacije. Nismo mi nista posebno.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ETF...kratak pregled07.04.2007. u 01:35 - pre 207 meseci
Citat:
Ne kazem da je to neko visoko kvalitetno znanje, ali, ako te to zaista zanima, i zelis da ga naucis, a ne da dobijes ocenu i skines jos jedan ispit sa... vrata, onda mozes dosta da naucis.

ako me nesto "zaista zanima" onda to znanje mogu da steknem i sedeci kod kuce sa knjigama i google-om. poenta idenja na fakultet je u tome da tebi na faksu neko sistematizuje, klasifikuje potrebno znanje, da ti ga izlozi, da osmisli nacin kako da ti to najbolje savladas da bi ti sutra mogao nesto da radis i da zaradis platu. nekad davno, pre nego sto si se ti rodio, bila je jedna drzava koja se zvala SFRJ. drzavne firme u to vreme su imale OBAVEZU da godisnje zaposljavaju odredjen broj diplomaca, znali oni nesto ili ne. danas je stanje drugacije, i postoji trziste rada na kome postoji ponuda i potraznja. tu je bitno koliko brzo i kvalitetno neko moze da zavrsi neki posao. prvo sto te pitaju na intervjuu je koliko imas iskustva u necemu, na primer. te price o "naucnoj ustanovi" su malo zanesenjacke i nerealne i omiljeni su argument nastavnog kadra kad ih suocis sa cinjenicom da njihovi studenti nemaju nikakvo prakticno/upotrebljivo znanje. vidim, srbija se ubi koliko ima istrazivackih institucija i koliko cveta naucni rad, patenti samo prste na sve strane i ovde se izmisljaju nove tehnologije? to bas i ne ide tako, jer prvo ide zanat, pa tek posle "nauka". naucni rad bez "zanata" je mlacenje prazne slame.

Citat:
Ali, ako ozbiljno naucis ono sto se radi na ETFu, ti ces sutra moci da radis na na nekom novom kompajleru, i na nekom novom SQL serveru.

kako da "radim na tome", kad necu znati da posaljem sql upit i da iskompajliram nesto? ;)

Citat:
Koje su najosnovnije obaveze nastavnog kadra? Zanima me da vidim sta to ne ispunjavaju...

otaljavaju posao. nama je profa iz metematike predavao tako sto bi citao i prepisivao delove svoje knjige na tablu. naravno, posle 3 predvavanja sam odustao od njegovih casova i naucio to sto treba iz knjige. kvalitet predavanja, izlaganje gradiva, preskakanje bitnih stvari koje posle dolaze na ispitima, nedovoljno se posvecuje paznje onome sto se najvise trazi. trik zadaci sa parolom "snadji seL dokazi koliko si pametan tako sto ces resiti nesto o cemu ti nismo pricali, ili smo rekli da 'ne treba za ispit'". elektronika koja se polaze iz 5-6 pokusaja u proseku, ne zato sto je tezak predmet, nego zato sto sto nesposobni ljudi, koji sa pedagogijom nemaju 3 blage veze, rade taj posao. zato sto prave namerno "tekse predmete" da bi izigravali face i strucnjake. pored toga, meni se 100 puta desilo da me na ispitu pitaju nesto sto mi nisu predavali. literatura ne postoji (nije postojala) za dosta predmeta.

Citat:
Ne znam ni o kojoj losoj organizaciji govoris?

na primer: raspored koji izadjje na pocetku godine se uglavnom ne postuje. profesori izmene termine casova, zamene nesto, itd... covek ne moze da se organizuje niti da uskladi svoje obaveze zbog toga. polazi se od pretpostavke da student treba da bude zahvalan sto je na etf-u, i ne postoji zdrav i realan odnos, a to je: studenti su kroz skolarine i porez njihovih roditelja platili svoje skolovanje i u skladu sa tim, nastavni kadar ima neke OBAVEZE.

--------

jos jedom da se ogradim: mozda je SADA stanje drugacije, ne znam. govorim kako je bilo ranije.
evo, sam cu sebe sa ispravim, raspirao sam se za programiranje i saznao sam da su sada obavezne lab vezbe iz c++ gde se radi cak i kompajliranje programa. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: ETF...kratak pregled

[ Pregleda: 3472 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.