Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter

[ Pregleda: 5623 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter24.05.2007. u 09:01 - pre 206 meseci
Imam potrebu da probacim glavni domen kontroler Windows 2003 na novi hardver. Međutim, klijenti su mi namešteni sa statičkim DNS-om (bez DHCP-a), pa mi je problematično da radim klasičan transfer rola na novi server, za koji sam nasao dosta dokumentacije. Ono što ja hoću je da situacija posle prebacivanja bude ista ista kao u startu (isto ime servera, isti IP), samo da mi domen kontroler bude na novim hardveru. Pada mi na pamet da bi možda neki disk imaging uradio posao uz reinstalaciju drajvera... Da li je neko izveo nešto slično... Ili možda uz pomoć bekapovanog system state-a ... Sve u svemu, treba mi dobar HOW-TO :)
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter24.05.2007. u 12:09 - pre 206 meseci
Znači, ti uopšte nemaš DHCP? Klijenti ti imaju fiksne IP adrese? I da li ti je neophodno da novi server ima isto ime? Ja bih na tvom mestu instalirao novi server sa imenom recimo Server2, promovisao ga u DC, nakon replikacije bih zamenio IP adrese dva DC-ja, i čini mi se da bi to trebalo da radi. Samo ne znam za tu promenu imena DC-ja da li može da se izvede.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.dynamic.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter24.05.2007. u 15:58 - pre 206 meseci
... Plus onih pet rola... I ime DC-a može da se promeni... Posle restarta DC-a važno je da se taj DC registruje na DNS-u, a to što je DNS na istom računaru neće biti problem. Zbog keša na radnim stanicama bilo bi lepo isključiti i sve stanice, pa prvo uključiti DC, a potom stanice. U suprotnom bi trebalo na svakoj stanici isprazniti i DNS i NetBIOS keš. Valjda... (Volim tri tačkice...)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter24.05.2007. u 19:27 - pre 206 meseci
Imam DHCP, ali su mi klijenti u velikoj većini statički namešteni... Hvala na preporukama. Znači posle replikacije, prebacim 5 rola na novi server, i samo im switchujem IP adrese... Ime servera mi se čini da nije kritično tako da bih možda i izostavio taj korak. Jedino što meni smeta je to što mi klijenti nisu DHCP... samo zbog toga mi se komplikuje situacija, inače ne bih imao ništa protiv da mi novi glavni domen kontroler bude na drugom IP-u.
 
Odgovor na temu

Uzhekiel

Član broj: 122527
Poruke: 50
77.239.3.*



Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter26.05.2007. u 12:54 - pre 206 meseci
Imam sličan problem kao što si ga ti opisao. ("Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter").
Imao sam neki stariji server u firmi sa svim postavkama podešenim, ali me mrzi da sve ispočetka štimam na novom. Novi računar će potpuno preuzeti kontrola (stari će se potpuno ugasiti). Jesi li uspio sve prebaciti ili si morao ručno sve unositi?

Rekao si da imaš dosta literature, pa ako nije problem da mi kažeš gdje si je našao ili da mi pošalješ na mail, može?

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter26.05.2007. u 13:20 - pre 206 meseci
Nisam još krenuo u akciju, za sada sam samo napravio backup domen kontroler na novom serveru... Transfer svih rola i eventualna promena IP-a će uslediti... Ne žurim, dosta je sve pipavo i ne smem da se zeznem...

Literatura.... pa na netu ima stvarno sve što zamisliš... konkretno ja sam mislio na par howto-a koje sam našao na ovu temu (ali ih nemam sada ovde), ali što se tiče ostalog, toplo preporučujem www.shareaza.com p2p program gde se može naći bukvalno sve, pogotovo ako se zakačiš za ED2K mrežu...
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter29.05.2007. u 10:03 - pre 205 meseci
E, pa čekaj, ako si napravio backup DC, sve je mnoooogo jednostavnije: prebaciš sve role na novi (backup) DC, ubiješ stari DC regularno, kroz dcpromo; posle toga iz AD-a izbaciš sve podatke o starom DC-u; sačekaš malo, i na novom hardveru digneš Win 2003 pod istim imenom sa istom fiksnom adresom, promovišeš ga u DC, prebaciš sve role na njega, i to je to. Samo što sve ovo moraš da odradiš dok su ti klijenti pogašeni, zbog fiksno podešenog DNS-a.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter29.05.2007. u 11:30 - pre 205 meseci
Hajde da elaboriramo temu, malčice si konfuzno napisao redosled koraka... ja ću da ga prepravim i pitam jel ok:

- Napravljen backup DC i instalirana DNS integrated sekundarna zona na njemu
- Prebacivanje svih rola na backup DC
- pauza dok se prebace role ili to ide brzo?
- demote starog master DC-a i promena njegovog imena i IP adrese
- menjanje imena i IP adrese novog master DC-a u ime i IP adresu starog

i to je to...?


 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter29.05.2007. u 16:03 - pre 205 meseci
Ne baš tako kao što si napisao, ja sam ukapirao da si od neke treće mašine napravio backup DC. Da li si od nove mašine (koju si planirao da ti postane DC) napravio backup DC? I dok ne odgovoriš na ovo, mislio sam da sačekaš malo, 20 minuta, pola sata, pre nego što kreneš u gašenje prvog DC-ja, mada će se replicirati i prilikom pokretanja dcpromo-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 glavni domen kontroler - prebacivanje na drugi kompjuter

[ Pregleda: 5623 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.