Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak

[es] :: Video softver :: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17642 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.artcommunication.co.yu.



+1 Profil

icon Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak06.12.2007. u 17:03 - pre 198 meseci
Interesuje me kako i sa kojim programom je moguce ubaciti ono sakrivanje lica, ili vec necega, bilo zatamnjenim oblikom ili onim kao mozaikom,,,
Do sada sam radio sa premiere, i visio expres, ali nigdje to nisam nasao da moze da se recimo ubaci jedan oblik (kvadrat, krug i sl) i da moze da se pomjera po snimku...

Treba mi da ubacim na neke prezentacije gdje treba zakloniti neke stvari, a ne znam kako da to rijesim...

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
77.46.205.*



+101 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak06.12.2007. u 19:26 - pre 198 meseci
To mozes uraditi u Adibe Premiere-u sa efektom blur ili sa maskom ili kako se to najcesce radi sa mozaik efektom
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.167.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.12.2007. u 02:30 - pre 198 meseci
I mene zanima sa malo vise detalja-objasnjenja!
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.artcommunication.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.12.2007. u 15:43 - pre 198 meseci
pa moze blur, ali on se odnosi na cio snimak, ali kako da napravim jedan oblilk recimo kojim cu da pokrijem odredjeni dio snimka, kao sto to rade oni na pandurskim snimcima kad pokrivaju identitet lica,,,,

i uz to, kako u premieru ubaciti neki efekat koji traje samo odredjeno vrijeme, ja sam se susretao sa problemom jer efekat koji god da ubacim on se automatski zalijepi na cijeli klip koji ubacujem u projekat, nikako recimo na par sec/.//
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.info-net.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak08.12.2007. u 09:42 - pre 198 meseci
E pa sad. Ti koristis EFEKTE ne tranzicije. Da bi samo na deo snimka ubacio efekt, moras da seckas....
Znaci gde hoces iskopiras, dupliras video, iseces stavis preko onog originalnog, ali da se poklapa, i tu ubacis efekat....
Nadam se da sam bio jasan. A za blurovanje...... Tu bi trebalo da odradis jedan kruzic u PHOTO SHOP-u, providan, u PSD formatu. Blurujes ga, i animiras u premiere-u. Bar ja tako mislim

pozZ
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak08.12.2007. u 10:06 - pre 198 meseci
Što se tiče primenjivanja efekta na samo jedan deo, moraš taj dep da isečeš i tako odvojiš od ostalog snimka.
Za blurovanje lica i sl. potrebnop je da video traku iskopiraš i taj njen duplikad postaviti iznad. na dupliranu raku primeniš blur, a ujedno i iseckaš jedan krug ili sličan oblik kako bi od druge trake (koja je blurovana) ostao samo taj isečen deo preko ove prve trake koja nije zamućena. Onda po key frejmovima animiraš kretanje tog kruga i to je. Ne znam kako se to radi u Premiere-u, ali u vegasu se za to koristi alatka Event Pan/Crop. Detaljnije o tome imaš u tutorijalu za Vegas, u temi:
http://www.elitesecurity.org/t...ali-softvera-za-postprodukciju
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak08.12.2007. u 15:47 - pre 198 meseci
Eto sve što je Miša napisao je ok i efektno. Opsecanje slike na šini "iznad" u Premiere-u radite efektom Crop. Ali, mislim da to nije full rešenje jer pokretanjem dela slike, sama slika na šini video 1 i šini iznad nisu identične što je potrebno a samo ova na gornjoj šini ima zamućenje. Javiću se sa pravim rešenjem ne zman ga na pamet, treba primeniti tri filtera određenim redosledom...
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak08.12.2007. u 16:26 - pre 198 meseci
^Dobro, Cile, ja sam ovo pisao prvenstveno za Vegas. Ograđujem se od toga da je identično i za Premiere ali se uglavnom svodi na to!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
79.101.183.*



+2 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak24.12.2007. u 18:42 - pre 197 meseci
Citat:
Misa_exclusive: ujedno i iseckaš jedan krug ili sličan oblik kako bi od druge trake (koja je blurovana) ostao samo taj isečen deo preko ove prve trake koja nije zamućena.


Treba coveku reci da za krug koristi Cooky cutter efekat.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak26.12.2007. u 12:13 - pre 197 meseci
Eto, kod Premierea 6.5 i Pro verzija stvar se ne radi na isti nacin. Ako uradimo po uputstvu za verziju 6.5 u verziji pro efekat nece biti isti. Izgleda da cu i ja to raditi u vegasu kada mi bude trebalo ;)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.110.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak26.12.2007. u 18:15 - pre 197 meseci
Adobe Photoshop CS3 Extended http://www.adobe.com/products/photoshop/photoshopextended/
Nisam ga isprobao ali prema opisu na adobeovom sajtu, moze da otvara film i da radite slikanje i primenu photoshop filtera po frejmovima... Zvuci kao prava stvar za ovu temu

Movie Paint
Enhance video directly within Photoshop Extended. Now you can paint, add text, and clone over multiple frames of an imported video sequence.

Smooth animation workflow
Easily create animations from a series of still images or video frames with a new Animation palette that enables onion skinning.

Broad video format support, including QuickTime
Import QuickTime movies and most AVI and MPEG files, and output video and animations to MOV, AVI, MPEG-4, FLV, 3G, FLC, H.264 (iPod), and DV Stream.

Video layers
Create and edit images for video with maximum quality and a broader range of color models. Edit and enhance grayscale, RGB, CMYK, and LAB models at 8-, 16-, and 32-bit depths with color management.
 
Odgovor na temu

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.cable-3.sattrakt.net.



+12 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak17.01.2008. u 20:53 - pre 197 meseci
Citat:
Za blurovanje lica i sl. potrebnop je da video traku iskopiraš i taj njen duplikad postaviti iznad. na dupliranu raku primeniš blur, a ujedno i iseckaš jedan krug ili sličan oblik kako bi od druge trake (koja je blurovana) ostao samo taj isečen deo preko ove prve trake koja nije zamućena


Izvinite sto smetam i postavljam pocetnicka pitanja...ali ne mogu da ukapiram kako da iseckam jedan kruzic u vegasu i kako se radi to blurovanje???
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak18.01.2008. u 01:26 - pre 197 meseci
Skini tutorijal za Vegas iz TOP teme "Ttorijali softvera za postprodukciju"
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak20.01.2008. u 15:08 - pre 197 meseci
Citat:
altx: Izvinite sto smetam i postavljam pocetnicka pitanja...ali ne mogu da ukapiram kako da iseckam jedan kruzic u vegasu i kako se radi to blurovanje???


Imas u efektima ""Cookie cutter""
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.36.*



+1 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak05.02.2008. u 20:13 - pre 196 meseci
Kada je rijec o Premiere-u. tacno je da moyes nekome sakriti lice kopiranjm datog klipa na gornju sinu, primjenis Blur ili Mosaic na njega, i onda primjeni Garbage matte (Nalazi se u Effects> Keying> Four-Point Garbage Matte, a ako ti treba vise kontrolnih tacaka imas sa 8 ili 16). Postavis tacke na zeljenu poziciju i animiras ih frame po frame kako se osoba ili sta vec mice.

Losa strana ove tehnike je sto garbage matte daje jako ostre ivice (sto meni ne godi), a ne izgleda bas dobro.

Sto se tice nepoklapanja blurovanog klipa sa originalom, o tome nema govora, jer efekat ce biti primjenjen na KOPIJU tako da je trajanje klipa kao i polozaj osoba i objekata u njemu isti i na originalu i na kopiji, samo je vazno da kopiju snapujes na pocetni rez originala.

Ipak ako zelis da odradis kvalitetno zamagljenje osobe onda bih ti preporucio da koristis After Effects, rezultat ce biti MNOGO BOLJI.

U AE je potrebno da samo iznad klipa postavis Adjustment Layer, smanji ga da je malo veci od lica, zatim na njega primjenis Gausian Blur postavis vrijednost koja tebi dgovara. Zatim sa Pen Tool-om nacrtaj masku oko lica koje zelis zamagliti (Jos bolje je ako je lice u pitanju da samo uzmes Eliptical Mask Tool), Podesi opciju Feather da omeksas ivice i onda samo animiraj kretanje citavog Adjustment Layer-a.

Kretnju layera mozes jos bolje izvesti ako odradis Motion Track lica.
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
79.101.176.*



+8 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.02.2008. u 12:12 - pre 196 meseci
Ovako je po meni najbolje....
Ubacis snimak, ides NEW TITLE, stavis jedan kruzic, snimis, kasnije ga blurujes, i animiras... pokusao sam i efikasno je, samo treba malo vezbanja... !
Ispravite me ako gresim....
pozZ
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
77.46.235.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.02.2008. u 13:46 - pre 196 meseci
Najbolje je uraditi motion tracking u AE-u naravno :)
 
Odgovor na temu

Serviser22

Član broj: 114069
Poruke: 136
62.113.10.*



Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.06.2009. u 00:15 - pre 180 meseci
Da malo dignem temu iz "mrtvih"....


Evo mene zanima kako uraditi cenzuru odredenog objekta u nekom clipu koji se pomjera.


Naime, primjetio sam na dosta TV programa jednu stvar, ali ne znam kako je izvesti.....



Recimo: Na snimku je neka eksplicitna scena, recimo necije genetalije. E sad, primjetio sam da se taj krug ili kvadart mice zajedno sa "nezeljenim objektom", a ako nesto naide ispred njega, recimo neka osoba, blurovani kvadrat ili krug se sklanja, a cim se ponovo pojavi u kadru ponovo se zamucuje.

Drugi primjer je recimo na Discovery Channelu, na primjeru nekih dokumentarnih emisija kao na primjer one emisije o zatvorima u USA gdje je citavo vrijeme prekriveno lice osoba koje ne traba da se vide i to traje kroz citav kadar i citavu emisiju, i zanimljivo je da blurovani dio apsolutno tacno i citavo vrijeme prati lice i hodanje osobe, a ako se nesto nade ispred on nestane, ali cim se lice pojavi, on ga "uhvati" ponovo i ide za njime....
Evo jedan primjer gdje je to uradeno sa zastavicama, i primjetit cete da se odvija automaski, jer ne vjerujem da se moglo izvesti rucnim keyfremom:

http://www.youtube.com/watch?v...ure=PlayList&p=f4sfIAyOgwc

Ne vjerujem da se to radi keyfremom, frem po frem, jer bi to za duze sekvence bilo neopisivo puno posla uraditi rucno i tako precizno, nego vjerujem da ima neki plugin nesto poput motion trackera koji ce zadani dio slike uhvatiti i automaski ga caitavo vrijeme pratiti ??? (Prvenstevno me zanima za Sony Vegas)

Jel mi moze neko objasniti?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.06.2009. u 02:52 - pre 180 meseci
Na ovom klipu je 99% radjeno u AE-u jer prosto to je post-production standard za ovakve stvari i nije previse tesko realizovati.
Sa druge strane ja ne koristim vegas ali koliko mi je poznato i on ima maske i kifrejmove!?

Stoga logika je prosta: maskiras to sto hoces da sakrijes i u zavisnosti od kretanja objekta dodajes keyfrejmove za masku. Naravno dupliras video track, i to je to. Misljenja sam da se kod nas koristi uglavnom ova tehnika i ovo je dovoljno u 70-80% slucajeva jer recimo ako imas neki krupni kadar i blurujes necije lice tu nema previse pomeranja, bez ako govornik ne mlati glavom kao lud
 
Odgovor na temu

Serviser22

Član broj: 114069
Poruke: 136
62.113.10.*



Profil

icon Re: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak07.06.2009. u 13:08 - pre 180 meseci
Citat:
Mister_rap: Na ovom klipu je 99% radjeno u AE-u jer prosto to je post-production standard za ovakve stvari i nije previse tesko realizovati.
Sa druge strane ja ne koristim vegas ali koliko mi je poznato i on ima maske i kifrejmove!?

Stoga logika je prosta: maskiras to sto hoces da sakrijes i u zavisnosti od kretanja objekta dodajes keyfrejmove za masku. Naravno dupliras video track, i to je to. Misljenja sam da se kod nas koristi uglavnom ova tehnika i ovo je dovoljno u 70-80% slucajeva jer recimo ako imas neki krupni kadar i blurujes necije lice tu nema previse pomeranja, bez ako govornik ne mlati glavom kao lud :D



E pa to "mlati glavom" i pomjeranje osobe u velikm oscilacijama me i zanima. :) Na gore postavljenom snimku se desava bas to, i nekako mi je veoma primjetno da se odvija automaski, jer su pomjeranja vrlo dinamicna i cesto se nezeljeni objekt pomjera sa kadrom a zastavaice tacno prate svaki motion i sa okretanjem leda one nestaju ali se opet tacno vracaju kad se pojavi u kadru ponovo dio koji "smeta"...:)


Imam osjecaj da postoji program ili plugin kojim ce se "pickovati" odredeni dio i "zakljucati" njegovo pomjeranje sa zastavicom, mada mi opet nelogicno da program sam moze zakljuciti gdje se ponovo pojavio nezeljeni objekat, kada ga jedno vrijeme uopste nije bilo u kadru....????? Mislim, program ne moze logicki razmisljati i gledati sliku kao covijek, pa mi je to sve misteija, a opet sam i dalje uvjeren da se ne radi rucnim keyfremom. Posebno u emisijama koje sam napomenuo (Discovery) gdje u kadru ima cak i po 5-6 osoba koje se dinamicno pomjeraju a lica su im blurovana i prate njihovu kretnju. Hajde da je to jedan kratki kadar sa jednom osobom, ba bi shvatio, ali ovdje recimo je prostorija sa 30tak ljudi koji hodaju, anjima 5 je lice blurovano i tacno prati svaku kretnju, a kad se neko okrenje ledima ka kameri oni nestaju, ali se opet pojave kad se okrene lice ka kameri. Po logici rucnog "ganjanja" lica, jednostavnije bi bilo blurovati citavu glavu i drzati je non stop blurovanu neovisno jeli okrenut potiljak ili lice??? A u ovim primjerima se eksplicitno bluruje samo kada je lice okrenuto ka kameri...... Hmmmmm........
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Kako ubaciti ono skrivanje lica u snimak

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17642 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.