Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Priprema za sito stampu?

[es] :: Grafički dizajn :: Priprema za sito stampu?

[ Pregleda: 7227 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Priprema za sito stampu?25.02.2008. u 14:30 - pre 195 meseci
Koliko se naplacuje priprema za sito stampu? Ako mogu da dobijem neki detaljniji odgovor! HVALA!
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Priprema za sito stampu?25.02.2008. u 15:15 - pre 195 meseci
Da bi dobio prihvatljiv odgovor, od bilo koga, moras opisati posao koji treba da naplatis. Sto ga detaljnije opises, precizniji odgovor ces dobiti od ljudi koji to rade u zemlji.
Pocetnici i oni koji nisu sigurni koliko zaista nesto treba naplatiti, obicno vrse izracunavanja po utrosenom vremenu i zahtevnosti posla. Koliko ko naplacuje radni sat, to je vec individualno. Neki okvir (bilo nekada u Srbiji) 5 -25€ /h.
Ako si pocetnik i nisi jos dovoljno vest i brz u poslu + radis na starijem (sporijem) racunaru, satnica bi trebala da bude minimlna. I obrnuto, ako si profi i imas profi opremu, satnica je maksimalna.
Sve se svodi, da je vrednost odradjenog posla ista, ali ako si brz mozes da u toku dana odradis vise posla, a samim tim i da vise zaradis.
Vecina klijenata ocekuje da zna cenu unapred, ako si iskusan znaces koliko ti je vremena potrebno za svaki posao, ako nisi iskusan, iskustvo ces steci vremenom i radom.

Tek sada sam video da si naveo da zivis u Oslu, ali da pises iz Srbije, znaci treba da navedes i za gde te interesuju cene.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Priprema za sito stampu?26.02.2008. u 21:43 - pre 195 meseci
Ja u principu pripremu na racunaru ne naplacujem ukoliko ja stampam u suprotnom, sve zavisi od musterije do musterije, ali kako je reko kolega, najbolje je po satu....
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

JuliaV
Serbia
Belgrade

Član broj: 339525
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Priprema za sito stampu?16.12.2018. u 07:59 - pre 64 meseci
Zdravo! Potrebno mi je misljenje, vezano za pripremu logoa za stampu, tj. prebacivanje u vektor, za kompaniju koja se bavi proizvodnjom uniformi i opreme za sve druge vece kompanije. Sad, kako to ne zahteva mnogo vremena, a pocetnik sam u poslu (student), koja je realna cifra za naplatiti? 8-10e/h?
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Priprema za sito stampu?

[ Pregleda: 7227 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.