Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC

[es] :: Linux :: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bitemaster

Član broj: 186754
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC02.07.2008. u 18:30 - pre 192 meseci
Pozdrav
Pre par dana probao sam da instaliram LINUX (ubuntu / 6.10 /live cd) kao dodatni operativni sistem pored postojeceg XP-a sp2.Korisito sam "Partiton Manager" i "Bootmagic" dodelio novu particiju za linux, postavio je kao aktivnu i restartovao racunar.Butovao sam sa pomenutg cd-a, ali jednostavno nesto nije islo.
Pitanje bi bilo:
-Sta tacno znaci "LIVE CD" i da li je uopste moguce sa njega pokrenuti instalaciju na nacin na koji sam ja to pokusao , dali je potreban neki drugi instalacioni disk, ili je sasvim nesto trece?
Molim za neki savet sta dalje.

Absolute beginer
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC02.07.2008. u 19:44 - pre 192 meseci
Skini Ubuntu 8.04 jer se on moze instlairati kao obicni Windows program i svi problemi ce ti biti rijeseni. Ta verzija koju si probao je prahistorijska
...
 
Odgovor na temu

bitemaster

Član broj: 186754
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC02.07.2008. u 20:18 - pre 192 meseci
Citat:
virtualVoid: Skini Ubuntu 8.04 jer se on moze instlairati kao obicni Windows program i svi problemi ce ti biti rijeseni. Ta verzija koju si probao je prahistorijska



Kazes praistorijska.. :)) to sam nasao na nekom pratecem dvd-u jednog od pc casopisa, pa eto rekoh kao da probam, elem, vec skidam ovo sto si mi preporucio pa cemo videti.
 
Odgovor na temu

bitemaster

Član broj: 186754
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC03.07.2008. u 15:50 - pre 192 meseci
Citat:
virtualVoid: Skini Ubuntu 8.04 jer se on moze instlairati kao obicni Windows program i svi problemi ce ti biti rijeseni. Ta verzija koju si probao je prahistorijska


Pozdrav virtualvoid.Pitanje u vezi sa tvojom preporukom da instaliram ubuntu 8.04.Sve je odradjeno kako treba sem jedne prepreke koju nikako da resim.Molim te da bacis pogeld na ovaj link
http://www.4shared.com/file/53717830/b07eb546/Screenshot-1.html
Jednostgavno ne mogu nikako da dobijem opciiju FORWARD tu mi prekida instalaciju ali bez obzira na to podize sistem i radim u ubunt-u normalno.To se ponavlja pri svakom ponovnom podizanju sistema.Inace prilikom podizanja sistema uredno mi prijavljuje oba operativna ali kad pokrenem linux ovo se stalno ponavlja.


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC03.07.2008. u 16:02 - pre 192 meseci
samo klikni na to "There were no users..." pa onda na Forward dugme.
(ti ustvari nisi ni zavrsio instalaciju, jer to pitanje postavlja prilikom instalacije)
 
Odgovor na temu

bitemaster

Član broj: 186754
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC03.07.2008. u 16:18 - pre 192 meseci
Kad kliknem na tekst unutar prozora nista se ne desava, i dalje mi je u opciji samo "CANSEL".
 
Odgovor na temu

bitemaster

Član broj: 186754
Poruke: 7
*.dynamic.panet.co.yu.



Profil

icon Re: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC03.07.2008. u 21:29 - pre 192 meseci
Napokon instalacija zavrsena, update manager odradjuje svoj deo posla...pa lagano da udjemo u pricu.
Hvala vam na savetima, citamo se uskoro, verovatno ce biti jos koje podpitanje.


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: LINUX pored XP-a kao dodatni operativni sistem POMOC

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.