Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3D stampa komentar

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: 3D stampa komentar

[ Pregleda: 5604 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

STRIKAN

Član broj: 14599
Poruke: 27
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 9756179


+15 Profil

icon 3D stampa komentar02.11.2009. u 12:46 - pre 175 meseci
Hteo bih samo da se pohvalim da sam dobio svoj prvi 3D model ali izradjen u plastici. Naime dosta sam o tome citao i gledao kako to radi i vrlo je interesantno kad mozes da dobijes nesto napravljeno u 3D-u a da ti sad stoji recimo na stolu. Radi se o tome da sam pravio privezak za kljuceve, mali autic, za klijenta koji je hteo da radi proizvodnju, ali je zapeo da ako on to moze da vidi prvo pre nego sto krene posao. Ja mu pokazem a on meni `pa znas lepo je to ali kad bi samo mogao da ja to u ruci onako pogledam ...` Kako brate!? Ali posao je posao i bacim se ja da nadjem nekog ko to moze da napravi u Srbiji. Iscimam i nadjem nekog lika koji ima kao na You Tubu masinu koja lije u plastici. Bla, bla da nesmaram sa pricom napravi on meni to pokazem tipu i posao krene. Uz to sam napravio sebi neki primerak i spremam se da ga ofarbam i tako to. I tek sad mi pade na pamet sta sve moze da se napravi od onih silnih modela sto mozes da skines kao extra figurice ljudi, razne oblike ...Eto izvinjavam se ako sam bio dosadan ali sam pod utiskom.

ps postovacu temu i u 3d modelingu kad su razdvojili pa ima sad dve grupe.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: 3D stampa komentar03.11.2009. u 09:31 - pre 175 meseci
Strikane rapid prototyping je "u ostatku sveta" svakodnevica.
Imas masu 3D printera koji to odrade u trenutku.
Tehnologije su razlicite ovisi o zahtevnosti od stereolytho preko kojekakvih "stampaca!"
U svakom slucaju dobar potez jeste da izrada probnog komada kosta ali to se visestruko nadoknadi boljom cenom kod kupca.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

STRIKAN

Član broj: 14599
Poruke: 27
91.148.89.*

ICQ: 9756179


+15 Profil

icon Re: 3D stampa komentar03.11.2009. u 14:06 - pre 175 meseci
Hej zaboravio sam da ovo citaju i oni u pecalbu.

Ovde sam izneo utiske za nas iz exYU.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
77.46.206.*



+17 Profil

icon Re: 3D stampa komentar04.11.2009. u 07:12 - pre 175 meseci
Strikane, mnogo si zbrčkao post, al ajd pod utiskom si :)
nego fotografiši ili okači nešto da vidimo kako to izgleda ako je moguće
 
Odgovor na temu

STRIKAN

Član broj: 14599
Poruke: 27
91.148.94.*

ICQ: 9756179


+15 Profil

icon Re: 3D stampa komentar04.11.2009. u 10:46 - pre 175 meseci
Jeste, izvini.
Nego da ja ne bi opet bilo sta zbrckao evo link gde sam radio pa tamo ima moj autic (pitao me da li moze da ga iskoristi za sajt a ja brate ono glumim facu, neckam se a u sebi to sine, to), a toliko bar mogu da ucinim coveku jer je stvarno ispao ok. On ce sve da objasni koga zanima.

www.topot.net
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 3D stampa komentar04.11.2009. u 13:16 - pre 175 meseci
Citat:
MOHOK7: jeste da izrada probnog komada kosta ali to se visestruko nadoknadi boljom cenom kod kupca.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK


Ma ne samo to. Radio sam u nekoliko fabrika, konstruisali smo svasta, nekad pojedinacne komade (neki pomocni alat i slicne stvari), nekad VRLO SKUPE pojedinacne komade (veliki i komplikovani alati), nekad seriske komade. Da smo to imali 80-tih godina spasili bi sebi mnoge neprospavane noci i fabrikama mnogo bacenih para zbog gresaka prilikom konstruisanja.

Off topic: Pozdravi mi Klagenfurt ako te put nekad nanese tamo, narocito onu azdaju na glavnom trgu Sad sam u Beogradu, u penziji, ali sam neko vreme ziveo blizu Alpa, sa "ove strane" (Ljubljana), i subotom shoping u Celovcu, pun charter autobus odraslih ljudi koji se ponasaju kao deca na ekskurziji. A kako i ne bi kad je tamo imalo svega, od jeftinijeg crnog luka pa do najnovije tehnike.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: 3D stampa komentar04.11.2009. u 16:29 - pre 175 meseci
Citat:
STRIKAN: Jeste, izvini.
Nego da ja ne bi opet bilo sta zbrckao evo link gde sam radio pa tamo ima moj autic (pitao me da li moze da ga iskoristi za sajt a ja brate ono glumim facu, neckam se a u sebi to sine, to), a toliko bar mogu da ucinim coveku jer je stvarno ispao ok. On ce sve da objasni koga zanima.

www.topot.net



HMH

Kapetan je danas dobre volje :-)
Ako mi dostavis 3D model napravicu mu 3D aplikaciju za sajt i to pravu, nesto poput ovoga naravno ako tehnicki uvjeti odgovaraju ( ne ide preko 20 000 polygona )
www.stock-3d.com
Zauzvrat mi se duguje klopa i cuga u "tri sesira" kad me vetar donese u BG.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

prohaska
Miljenko Prohaska
Beograd

Član broj: 73765
Poruke: 37
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: 3D stampa komentar12.11.2009. u 19:45 - pre 174 meseci
Kolege, imate firmu u Srbiji, u Beogradu, koja je u poslednje 2,5 godine instalirala američke ZCorporation 3D printere (4 monohromatska i 1 kolor) i 3D skenere (1 komad, u Beogradu). Njihovi vlasnici već uveliko pružaju usluge 3D štampe i 3D skeniranja. Niste ni svesni da već koristite neke npr. prehrambene proizvode čiji su modeli pakovanja odštampani na gore pomenutim printerima. Niste ni svesni da već prolazite pored nekih objekata čije su makete odštampane na ovim printerima. A pored ostalog, i 3D model avalskog tornja je napravljen ovom tehnologijom... za 6 časova, iz 9 delova, u razmeri 1:200, sa preciznošću od 0,02 mm, u full koloru.

Link: www.3d-caddit.com
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: 3D stampa komentar13.11.2009. u 17:22 - pre 174 meseci
Miljenko
Postavi neke fotografije da ljudi vide šta sve može da se uradi sa 3D štampačem
 
Odgovor na temu

detto
dizajner
beograd

Član broj: 239850
Poruke: 3
79.101.209.*

Sajt: www.topot.net


Profil

icon Re: 3D stampa komentar15.11.2009. u 01:10 - pre 174 meseci
Pored ZCorpovih stampaca koij rade sa prahom od skoro u Beogradu postoji i (mislim, trenutno, jedini) Dimension 3d printer koji radi po potpuno drugacijoj tehnologiji. ABS plus plastika koju koristi ovaj stampac modelu daje zilavost sto mu daje prednost npr kod elasticnih sklopova. ABS plus (industrijska) plastika se takodje, moze dodatno obradjivati smirglanjem, peskiranjem, poliranjem ... S obzirom da ovako napravljen 3d model ima najcescu primenu u izradi visoko kvalitetnih alata boja nije od vaznosti te se koristi uglavnom materijal bele boje. Naravno ukoliko su Vam iz nekog razloga potrebne boje na modelu to mozete uraditi vrlo efikasno u doradi.

Za razliku od uglavnom prezentovanih fotografija koje prikazuju prilicno velike 3D modele izradjene na ZCorpovim stampacima na www.topot.net/mini_galerija.html mozete videti nekoliko prilicno sitnih modela uradjenih na Dimensionu, ovde, u Beogradu. Na istom modelu stampaca su radjeni i modeli koje mozete videti na www.3dtiskalniki.si/galerija/ ili ako niste pronasli na www.youtube.com mozete videti kako to rade neki poznati u svojim radionicama www.jaylenosgarage.com/extras/...er-replaces-rusty-old-parts-1/

Koja je tehnologija bolja mozete sami da procenite i presudite tek nakon primene Vaseg modela u praksi i na osnovu potrebe za kvalitetom Vaseg 3d modela.


Mozda sam bio malo opsirniji ali s obzirom da je ovaj i ovakav stampac potpuno nov na nasem prostoru (Srbija) bio sam vrlo suzdrazan.

S postovanjem
 
Odgovor na temu

Aleksandar -

Član broj: 321195
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+338 Profil

icon Re: 3D stampa komentar06.05.2014. u 18:08 - pre 120 meseci
http://voxellab.rs/?gclid=CMiIzdfkl74CFXLJtAodekQAOQ

ovde može i 3D skeniranje i štampa .

[Ovu poruku je menjao Aleksandar - dana 06.05.2014. u 21:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: 3D stampa komentar

[ Pregleda: 5604 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.