Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Površinsko modeliranje u ProEngineer-u

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u

[ Pregleda: 4319 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Površinsko modeliranje u ProEngineer-u02.02.2010. u 10:00 - pre 173 meseci
Pozdrav svima,
Verujem da u proE-u postoji opcija da se napravi kalup od predmeta koji sam uradio površinskim modeliranjem.
Znači, nacrtao sam npr. bocu i treba sad da napravim kalup u koji ću da je lijem, da li neko može da me navede na pravi put, gde to da tražim i radim.
Pri instalaciji programa (Pro/E WF 4.0) kada se pokazuju njegove mogućnosti prikazuje se ta opcija...
pozdrav

Tomić Mirko
 
Odgovor na temu

najacnc
penzioner - bivsi masinski inzenjer
Beograd

Član broj: 211352
Poruke: 141
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u02.02.2010. u 10:20 - pre 173 meseci
Proe wildfire moze sve probaj da nadjes knjige od Milana Bjelakovica iz Trstenika
Izdanja njegovih knjiga daju mogucnost lakseg razumevanja Proe
Knjigee od mene imaju ocenu 10.
Ako ti treba njegov broj tel poslacu ti
 
Odgovor na temu

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u02.02.2010. u 10:41 - pre 173 meseci
Pozdrav gospodine Najo,
već ste mi dali njegov broj, pre nekih 2 meseca, u početku sam ga zvao bar jednom dnevno ali se ni jednom nije javio. moraću opet da pokušavam.
 
Odgovor na temu

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u10.02.2010. u 19:46 - pre 172 meseci
Još uvek ništa od onih knjiga, broj izgleda više nije u funkciji.
Da li neko zna odgovor na moje pitanje, potrebno je samo da me navede na rešenje a ja ću se već nekako snaći.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

najacnc
penzioner - bivsi masinski inzenjer
Beograd

Član broj: 211352
Poruke: 141
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+5 Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u10.02.2010. u 22:33 - pre 172 meseci
Bjelakovic
037 714 546
064 342 54 67
 
Odgovor na temu

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u14.02.2010. u 20:46 - pre 172 meseci
Primećuje se napredak što se tiče rešavanja mog problema. :-)
Uz pomoć help-a i interneta sam skontao kako u proE-u da pravim kalupe, deluje vrlo jednostavno.... u help-u sam išao na mold design and casting
E sad mi se pojavio problem da mi izbacuje grešku pri odabiru oblika kalupa:
Workpiece Mold catalog was not found. Please check your installation and/or path to catalog (C:\Program Files\proeWildfire 4.0\apps_data\mold_data\catalog\)
Ja nešto računam, verovatno mi fale ti neki fajlovi ili šta već.
Da li neko ima te fajlove a da mu se nalaze na toj adresi, meni tamo nema ništa.
Ako ima mogao bi da mi pošalje na mail: [email protected]
moja verzija je WF 4.0
Pozdrav
Tomić Mirko
 
Odgovor na temu

openbox
deep ing

Član broj: 160704
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u14.02.2010. u 21:01 - pre 172 meseci
Mozes u proe da oduzimas jedan solid od drugog,
moraju biti u assembliju pa idi na edit, component operations, pa cutout.

klikni part od koga hoces da oduzmes, ok, pa deo koji oduzimas, pa ok, done.


BiT
 
Odgovor na temu

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u14.02.2010. u 21:11 - pre 172 meseci
Ako sam te dobro razumeo, sklopim dva part-a u assembly i onda dalje kako si napisao....
Kontao sam da bi moglo nešto tako da se odradi, mada je ovo što ja pokušavam krajnje jednostavno i fino rešenje...samo da može da se odradi... :-(
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u14.02.2010. u 23:10 - pre 172 meseci
Citat:
Mirko.Tomić:
u help-u sam išao na mold design and casting
E sad mi se pojavio problem da mi izbacuje grešku pri odabiru oblika kalupa:
Workpiece Mold catalog was not found. Please check your installation and/or path to catalog (C:\Program Files\proeWildfire 4.0\apps_data\mold_data\catalog\)
Ja nešto računam, verovatno mi fale ti neki fajlovi ili šta već.
Da li neko ima te fajlove a da mu se nalaze na toj adresi, meni tamo nema ništa.
Ako ima mogao bi da mi pošalje na mail: [email protected]
moja verzija je WF 4.0
Pozdrav
Tomić Mirko



Ja u ProE/WF 3.0 tamo imam foldere ejpin (ejector pins-"izbacivaci") sa ej-pinovima hasco-a, futabe, nationala (masovni proizvodjaci tih delova za kalupe-koliko sam cuo i najpoznatiji, barem u USA), etc.. i workpiece folder

Proveri da li je komplet instalacija, ko sto poruka kaze, ili pokreni setup i reinstaliraj opet Pro/E, brzo ide ;)

Inace, za neki ozbiljniji rad sa kalupima nije lose da probas da nabavis Pro/E Moldbase Extension modul -dodatak za Pro/E za injection moulding (tu tek ima kataloga najpoznatijih svetskih proizvodjaca mase standardnih delova za alate za brizganje plastike-da ne bi gubio vreme na modeliranje istih)...bivsi kolega koji se bavio ovim ga je prilicno pohvalio kao add-on za pro/engineer.

Pozz
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Mirko.Tomić
Mirko Tomić
završio studije, u potrazi za poslom
Belegiš

Član broj: 239633
Poruke: 32
212.200.65.*



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u15.02.2010. u 10:30 - pre 172 meseci
Za "Ne PitajteMene".
pogledao sam na netu o Pro/E Moldbase Extension modul-u, stvarno deluje dobro ali ne mogu da ga nađem nigde da ga skinem free.
Išao sam na reinstaliranje ProE-a i našao i dodao one fajlove (kataloge) tako da sam rešio problem.
Hvala na savetu
Pozdrav
Tomić Mirko
 
Odgovor na temu

azinovic
Marko Azinovic
nema
srbija indjija

Član broj: 285134
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u27.04.2013. u 13:06 - pre 133 meseci
da li neko od vas ima okvire sa intaligentnom tablicom za drawing u pro e. ali za A2 format takve okvire je pravio gospodin Bjelaković?
Hvala u napred
azinovic marko
 
Odgovor na temu

Team player
Aleksandar Mikan
Beograd

Član broj: 140339
Poruke: 47
95.180.112.*



+3 Profil

icon Re: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u27.04.2013. u 21:55 - pre 133 meseci
...ne znam šta je inteligentna tablica, ali možda ovo pomogne:

http://www.proengineertips.com/Drawing/tutorial-create-bom-table-in-pro-e-detailing

i video sa sličnom tematikom: http://www.youtube.com/watch?v=bv21QTKISuc

Linkovi iznad se odnose na kreiranje BOM listi, ali na sličan način - unošenjem imena parametara u bilo koju tabelu ili note na crtežu, mogu se dobiti polja koja povlače imenovane parametre iz partova. Naravno, parametri moraju biti definisani prethodno i u partu/sklopu inače ništa od cele priče.

 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Površinsko modeliranje u ProEngineer-u

[ Pregleda: 4319 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.