Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bar kod i proizvodi

[es] :: Grafički dizajn :: Bar kod i proizvodi

[ Pregleda: 5680 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djapeman
HoBu Cag

Član broj: 89642
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Bar kod i proizvodi01.07.2010. u 10:07 - pre 168 meseci
Pozdrav ljudi,

Ne znam da li sam možda promašio deo foruma, ali nemojte zameriti :)

Evo šta me muči. Otvorio sam studio za veb, grafički dizajn i fotografiju (preduzetnik) i imam nameru pored ovoga da radim i prodajem jednu društvenu igru. E sad, skoro sam skontao da moram da imam fiskalnu kasu (tj da se fiskalizujem) kako bih mogao da npr tu društvenu igru prodajem fizičkim licima... to samo koliko-toliko skontao.

Sad me muči to da li ta društvena igra mora da ima na sebi bar kod? (mnogo bi mi olakšalo da ne)

Za početak bih je ja sam prodavao (lično, preko neta...) i eventualno koja knjižara po koji komad... znači nije to neka roba za brzu prodaju po giga-mega marketima...

A ako mora, mislim da sam jedva skontao proceduru vezanu za dobijanje istog... koliko sam skontao bar kodove, tj „ključeve”, dodeljuju ovi likovi - http://www.gs1yu.org/, a da je cenovnik ovaj ovde - http://www.gs1yu.org/uclanjenje/clanarina.htm (a članarina nije baš mala, za mene sada...)


Pa bih vas molio da ako ima neko bolje upućen (što je neminovnost tongue.gif) da mi malo pomogne oko ovih dilema i procedura...
Takođe da li ima negde tačno šta mora da piše na kutijama za društvene igre (ja sam stavio sadržaj kutije, starost..)

Hvala unapred svima :)


ps: s obzirom da ću imati za sada 1 proizvod da li je bar kod neminovan i kakvo je stanje ako npr hoću da radim i majice vezane za tu igru i još neke slične džidža-bidže?
Quod in corde sobrii, id in lingua ebrii!
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Bar kod i proizvodi01.07.2010. u 11:27 - pre 168 meseci
Svaki proizvod koji se prodaje (na bilo koji nacin, osim "ispod ruke" :) mora imati bar kod, odnosno biti registrovan. Iz nekog razloga, drzava te obavezuje da za jedan proizvod uzimas 10 bar kodova, a sta ces ti sa njih deset - to niko ne zna...?!
Ali bolje da se javi neko ko zna malo vise o ovome, ovo su moja skorasnja iskustva...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

dswalk
Banjaluka

Član broj: 128200
Poruke: 188
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+9 Profil

icon Re: Bar kod i proizvodi01.07.2010. u 14:46 - pre 168 meseci
Kod nas u BiH bar kodove izdaje Privredna komora. koliko se dobije ne znam, ali mislim da to zavisi od velicine preduzeca ili obima prozvoda. Duze vrijeme radim ambalazu za jednu firmu i oni stalno stavljaju iste početne cifre za EAN 13, odnosno imaju neki svoj obim za vise proizvoda. A ne mislim ni da je to nesto skupo.
ds
 
Odgovor na temu

Stevica Nedeljkov
Veternik

Član broj: 262241
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bar kod i proizvodi14.08.2010. u 23:51 - pre 166 meseci
Pogledaj sledeci link, ce ti biti jasnije a za generisanje kodova mi se obrati pa cu ti objasniti u PP poruci
http://www.gs1yu.org/productso...lementation/implementation.htm
Inace za sve to moras imati registrovanu firmu...prvo i osnovno...ako i nemas postoji solucija inacce uvodio sam cod sistem u firmi koja ima na stotine vezanih proizvoda
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore
 
Odgovor na temu

Rankulja40
Dragoslav Ranković
Aranđelovac

Član broj: 218579
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bar kod i proizvodi14.08.2013. u 19:50 - pre 130 meseci
Dali mogu da kupim bar kod za moj proizvod od nekog stranog ovlascenog prodavca?



[Ovu poruku je menjao Rankulja40 dana 15.08.2013. u 06:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Bar kod i proizvodi

[ Pregleda: 5680 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.