Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje na trotoaru

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Studiranje na trotoaru

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

K.Thompson
student

Član broj: 267146
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Studiranje na trotoaru29.08.2010. u 00:05 - pre 165 meseci
Cao drustvo,
susreo sam se sa jednim velikim problemom i nadam se da ce neko imati savet. Student sam ETF-a (u Beogradu) sa prosekom oko 9.3. Otisao sam iz malog grada sa ciljem da zavrsim zeljeni fakultet. Kao i vecina studenata zivim u domu, boreci se za sto bolji dom. Ove godine su drasticno promenjeni uslovi, sto je najgore, bez ikakve logike.
Vise nema bodovanja efikasnosti studiranja, tako da ce oni studenti koji su sve dali u prvom roku biti isto bodovani kao i oni koji su sve dali u poslednjem trenutku.
Ne zelim da se neko oseti uvredjenim, ali zamislite koliko je potrebno napora da ulozi student ETF-a da bi dobio prosek koji npr. student prava, ekonomije i sl. stekne lagano. Cele godine se trudim i radim najbolje sto mogu da bih bio nagradjen kasnije, ali ove godine ta nagrada je ukinuta.
Nazalost, tu nije kraj. Konkurs je izasao skoro i svi oni koji su kao i ja dali uslov i ocistili godinu u junu,i pored toga nemaju bodove na efikasnost studiranja, sada i nemaju sanse da makar i poprave prosek tekuce godine. Jer i da sam hteo nesto da ponistim radi boljeg proseka to nisam ucinio jer bih izgubio bodove na uslov u junu, koji bi mi omogucili mnogo bolju poziciju na rang listi za dom nego i mnogo bolji prosek. Pomirio sam se sa tim da imamo veoma mali drzavni aparat i da zbog toga sve rade u poslednjem trenutku.
Pored svega je da ce i oni koji su obnovili par godina imati istu sansu kao i mi.
Politika me nikad nije zanimala (NIKAD!!!), nisam clan bilo kakve organizacije i ceo zivot se trudim da sam ostvarim svoje ciljeve.
Vecina zna koliko ima malverzacija oko dobijanja mesta u domovima, oni koji stanuju u domu ce najbolje razumeti. Sigurno cu dobiti dom ali ne onaj koji zasluzujem. Zamislite koliko njih koju zasluzuju nece dobiti dom!!! Mnogi drugari su se obracali nadleznima, ali naravno nisu ih udostojili odgovora.
Znam da ce mnogi reci da odemo odavde, definitivno cemo to uciniti ali do tada se moramo boriti.
Kome da se obratimo i sta da radimo?
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Studiranje na trotoaru29.08.2010. u 02:54 - pre 165 meseci
Imao sam slicnu situaciju na ETF-u dok sam studirao. Sistem bodovanja za dom je bio takav da su se zaracunavali negativni poeni na prenesene ispite, tradicionalno. Samo te godine je napravljena neka pretumbacija spustanje uslova i svasta, uglavno tu se nekako izgubilo to negativno bodovanje prenesenih ispita. Kao starijim studentima neka beneficija u odnosu na mladje studente, da bi bolje stajali na listi. A ja se kao trudio da sto manje prenesem ispita. I jbg tako je to i proslo. Malo sam bio ostecen za te negativne poene koje konkurencija nije dobila ali sam preziveo ;)

Cenim da se i tebi ne isplati neko preveliko cimanje oko tvog problema jer ces sigurno dobiti dobar dom. Ne verujem da je vredno za nekoliko mesta na listi da se nerviras previse.
Inace nema potrebe da spominjes pravnike i ostale s obzorom da su liste za svaki fax nezavisne. Znaci ETF dobije 400 mesta fiksno, pravnici nemaju s tim nista. Bar je tako bilo u moje vreme.

[Ovu poruku je menjao djordje1979 dana 29.08.2010. u 05:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Studiranje na trotoaru29.08.2010. u 09:40 - pre 165 meseci
mene zanima kako ide sad ova raspodela i bodovanje po "novom", i ako sam ja diplomirao jos 2002 :)
u moje vreme je svaki fakultet dobijao odredjeni broj soba, jedne iste sobe, pa smo se za bolje domove i blokove takmicili u okviru fakulteta... ovo nije najpravedniji sistem ali je po meni bolji od nekakvog ubacivanja rangiranja fakulteta po jacini... takvo rangiranje je veoma subjektivno od strane onog ko ga donosi, i po pravilu (barem u moje vreme) se prave velike greske...

secam se nekog takmicenja za najboljeg studenta u Studentskom gradu... rangiranje fakulteta je bilo ovako:
- prva grupa - etf, masinski, medicinski, stomatologija i ne secam se petog;
- druga grupa - pravni, ekonomija, veterina, farmacija...... itd...
bilo je i neke trece grupe...

mene je ovo rangiranje tada strasno razbesnelo... po meni se ovde nipodostavala veterina i farmacija, a glorifikovala medicina i stomatologija... po nekom mom subjektivnom misljenju je trebalo etf izdvojiti u prvu grupu samog, fakultete sa 5 i 6 godina studiranja u drugu, a ostale u trecu... da sam se ja pitao, takodje bih napravio gresku jer bi po subjektivnom osecaju rascanjivao drugu grupu ovako: masinski=medicina=veterina>stomatologija=farmacija=gradjevina>arhitektura itd... verujem da bi svako drugi gresio drugacije po sopstvenom osecaju... i osecaju uvredjenosti :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Studiranje na trotoaru

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.