Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BackTrack Linux - Da li je neko koristio?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?

[ Pregleda: 4033 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon BackTrack Linux - Da li je neko koristio?09.03.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Da li je neko možda koristio ovaj sys?
http://www.backtrack-linux.org/

I kakve su mu mane/karakteristike, i slično.. Nadam se da sam potrefio podforum :)
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
212.62.52.*



+1 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?10.03.2011. u 13:38 - pre 158 meseci
Koristim BT vec duze vreme i mogu ti reci da sam zadovoljan sa njim jer mi pruza sve sto mi je potrebno za obavljanje posla, a to je security auditing i penetration testing.
Ima sve moguce i nemoguce alatke za izvrsavanje pomenutih poslova, stabilan je i preporucujem da ga instaliras ili posebno na neku particiju na hdd ili persistant usb flash varijantu da bi ti ostala zapamcena podesavanja. Takodje, odlican je kako za LAN tako i za WiFi mreze.
Ukoliko ti je BT potreban za iste poslove kao i meni, onda mislim da neces pogresiti sa njegovim izborom.
Ostaje ti da naucis kako se koriste i cemu sluze alati koji se nalaze instalirani u njemu i to je to.

Ako te interesuje jos nesto pitaj slobodno!

Pozdrav! :)

"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?10.03.2011. u 16:46 - pre 158 meseci
corrupt , da li ga je moguce koristiti i za forensiku?
 
Odgovor na temu

corrupt
Beograd

Član broj: 21930
Poruke: 45
212.62.52.*



+1 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?11.03.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Citat:
balavi: corrupt , da li ga je moguce koristiti i za forensiku?



Moze naravno. Imas odlicne alate koji se koriste za forenziku.
"Give me a place to stand on, and I will move the Earth!" ... said Archimedes ...
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.bacsalmas.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?16.03.2011. u 10:37 - pre 158 meseci
Pročitao sam ovo odmah kad sam video post, ali sam žurio pa se nisam zahvalio.
Corrupt, hvala puno na ovome :) Zanimalo je mog druga kakav je, pa sam onda pitao.. Hvala puno :)
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?23.09.2011. u 10:24 - pre 152 meseci
BT je za sve, a i sam je vrhunski zasticen. Ima gomilu podrzanih drivera (narocito za wireless kartice).
Ima hiljade penetration-testing alata i uz sve to je baziran na ubuntu-u (citaj: debian) tako da mozes apt-get-ovati sta god zelis jos.... Mozda jedan od najboljih distribucija... od derivata debiana.
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?23.09.2011. u 18:58 - pre 152 meseci
Ja sam se svojevremeno igrao sa ovom distribuicijom i mogu reći da sam zadovoljan.
Instalirao sam na posebnu particiju. U verziji 3 nije imao drajvere ali u verziji 4 je podržao bez da instaliram preko nidswrappera.
Ja sam ga koristio samo za razbijanje wireless šifre na adsl ruteru koja je bila zaštićena WEP enkripcijom. To sam uradio na svom računaru i posle toga sam izbrisao ali ostaje utisak kao da ima svakakve alate, samo treba kopati po dokumentaciji i po internetu kako se to koristi
 
Odgovor na temu

HeR97

Član broj: 292524
Poruke: 11
*.telrad.net.



+3 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?24.10.2011. u 14:39 - pre 151 meseci
Backtrack je odlican OS...
Jedini problem kod mene je hydra...
Nekoliko puta radim u njoj i sledeci put pokusava iste reci sa password liste.....ili "All childrens are dead"......
 
Odgovor na temu

jovica016
Jovica Ilic

Član broj: 94502
Poruke: 202
*.sc.ni.ac.rs.

Sajt: www.jovicailic.org


+10 Profil

icon Re: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?26.10.2011. u 09:59 - pre 151 meseci
Kao sto rekose ljudi, dobar je. Samo baci pogled na zvanicni forum, postoje neki bagovi koji se javljaju, neki u GNOME, neki u KDE okruzenju. Ja sam prvo probao Gnome, pa sam onda istalirao Kde verziju. Na mom racunaru se bolje pokazala Kde verzija.
Za razliku od ranijih verzija, sve je mnogo vise automatizovano, pocevsi od update-a, preko konfigurisanja mrezne/interent kontekcije, itd, tako da nije tesko snaci se, cak i pocetnicima u Linuxu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: BackTrack Linux - Da li je neko koristio?

[ Pregleda: 4033 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.