Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li da nastavim skolovanje ili ne?

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Da li da nastavim skolovanje ili ne?

[ Pregleda: 2101 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black.Swan
Novi Sad

Član broj: 277853
Poruke: 58
*.mynsn.net.



+3 Profil

icon Da li da nastavim skolovanje ili ne?04.05.2011. u 03:42 - pre 157 meseci
Pozdrav svima na ovom podforumu.. Jedan problem me muci vec nedelju dana i ne znam vise sta da radim..Vanredan sam ucenik ekonomske skole..Prebacio sam se na vanredno jer sam poceo da se bavim jednim poslom jer su mi pare bile potrebne i jer taj posao mnogo volim (zivim za to )...U medjuvremenu sam dobio par ponuda iz inostranstva i sada se lomim da li da odem ili ne..Jer ako odem to bi znacilo da se necu vracati skoro u Srbiju i necu biti u prilici da zavrsim skolu (koje mi je iovako preko glave)..Iskreno skolu zavrsavam samo zbog mojih,mada mnogi mi govore da je SKOLA mnogo bitna danas i da cu se zeznuti ako je ne zavrsim.. (iskreno mislim da poslodavce iz inostranstva zabole sta sam ja ucio iz istorije,mislim da je bitno da ja njima donosim profit a to neko i sa zavrsenom srednjom ne ume da radi kako treba)..Moje pitanje je "Da li danas vredi uopste zavrsiti srednju skolu,s obzirom na situaciju u Srbiji" ?..Poznajem mnogo ljudi koji i sa zavrsenim fakultetima ne mogu da nadju posao,sa 30 godina zive sa roditeljima i zajme od njih pare kad im zatrebaju.(jel su se zato skolovali? )...Ili one druge koji rade za 150 sa diplomom srednje skole..Ako neko ima vremena neka nesto napise,znacilo bi mi misljenje "virtuelnih" ljudi..
I just want to be perfect.......
 
Odgovor na temu

demicM
bg

Član broj: 283385
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li da nastavim skolovanje ili ne?24.05.2011. u 21:47 - pre 157 meseci
Citat:
Black.Swan

Koliko imas godina uopste? Po pismenosti i razmišljanju rekao bih da nemaš više od 14!
Citat:
Pozdrav svima na ovom podforumu.. Jedan problem me muci vec nedelju dana i ne znam vise sta da radim..Vanredan sam ucenik ekonomske skole..Prebacio sam se na vanredno jer sam poceo da se bavim jednim poslom jer su mi pare bile potrebne i jer taj posao mnogo volim (zivim za to )...

A koja zemlja je u pitanju i kakav posao? Nadam se da nije kopanje kanala za kanalizaciju u Minhenu ili rad na naftnim platformama :S
Ja sam redovan učenik drugog razreda ekonomske. Škola nam je realno luk i voda. Samo ako si retardiran ne bi mogao da je završiš!

Code:
U medjuvremenu sam dobio par ponuda iz inostranstva i sada se lomim da li da odem ili ne..

Baš me zanima o kakvoj ponudi se radi :S Ponude iz inostranstva retko dobijaju i vrhunski studenti medicine ili elektrotehnike, a kamoli nesvršeni srednjoškolci!
Citat:
Jer ako odem to bi znacilo da se necu vracati skoro u Srbiju i necu biti u prilici da zavrsim skolu (koje mi je iovako preko glave).

BUAHAHAHAHHA!!! Pa i u inostranstvu postoje srednje škole :) Evo ova ti je na primer ONLINE http://www.johnadams-edu.us/ :D
Citat:

.Iskreno skolu zavrsavam samo zbog mojih,mada mnogi mi govore da je SKOLA mnogo bitna danas i da cu se zeznuti ako je ne zavrsim.. (iskreno mislim da poslodavce iz inostranstva zabole sta sam ja ucio iz istorije,mislim da je bitno da ja njima donosim profit a to neko i sa zavrsenom srednjom ne ume da radi kako treba)...Ili one druge koji rade za 150 sa diplomom srednje skole..Ako neko ima vremena neka nesto napise,znacilo bi mi misljenje "virtuelnih" ljudi..

Školu završi zbog sebe. Ona povećava šanse da nađeš solidan i dobro plaćen posao, povećava tvoju životnu sposobnost, obrazuje te i opismenjuje.
Taj koji ti je reko da poslodavca ne zanima šta si završio, grdno te je slagao!
Citat:
Moje pitanje je "Da li danas vredi uopste zavrsiti srednju skolu,s obzirom na situaciju u Srbiji" ?

Vredi.

Citat:
Poznajem mnogo ljudi koji i sa zavrsenim fakultetima ne mogu da nadju posao,sa 30 godina zive sa roditeljima i zajme od njih pare kad im zatrebaju.(jel su se zato skolovali? )...

A ja poznajem ljude koji su završili samo osnovnu, koji proklinju sami sebe što nisu učili. Rmbače i ponižavaju se za siću, u 30-toj godini lome kičmu od tegljenja najgore vrste, rade 12 sati za 20000. Presešće ti život ako ne završiš srednju, u to budi uveren!

Ako odeš ili ako ne odeš u inostranstvo, svakako nastavi školovanje!

[Ovu poruku je menjao demicM dana 24.05.2011. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.178.*



+47 Profil

icon Re: Da li da nastavim skolovanje ili ne?25.05.2011. u 21:36 - pre 156 meseci
pa ... ako vec mozes da dobijes dobro placen i siguran posao van Srbije i zelis to da radis - onda skola definitivno izgleda kao gubljenje vremena...

ALI... nisam siguran koliko je lako dobiti legalan posao vani bez srednje skole - jer radna dozvola se ne izdaje tako lako ni za fakultetski obrazovane, a mogu zamisliti kako je bez srednje skole. Osim ako nije neka gradjevina i fizikalisanje u pitanju (a to su sve privremeni poslovi)! Zapitaj se sta ce se desiti kada napustis skolu, i recimo par godina radis taj posao vani, a onda ostanes bez posla, a to ce se desiti skoro sigurno. Kako ces da nadjes novi posao i hoces li biti konkurentan na trzistu rada bez ikakve diplome?

Ja bih dobro razmislio, jer znam nekolicinu koji su imali slicnu dilemu - i nisu dobro odabrali

Tih nekoliko hiljada eura koje mozda sada mozes da dobijes i nisu tako mnogo kada pogledas iz druge perspektive (koju ti sada ne sagledavas)
 
Odgovor na temu

codename111

Član broj: 285282
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li da nastavim skolovanje ili ne?08.06.2011. u 14:24 - pre 156 meseci
Apsolutno ti nijedan faks ne garantuje zaposlenje, niti diploma, nit master, i sl. Totalno je nebitno da li studiras drzavni ili privatni, domaci ili strani.. bitno je sta naucis, a to najvise zavisi od tebe samog. Neizostavno je i kako se predstavis, sto se ne uci u skoli. :-) Kod mene na faks dolaze iz inostranstva, rade tamo, tamo je skupo, pa hoce da odrade master, kako bi im bila veca plata, kod mene ima online varijanta studija, pa se mahom odlucuju za Metropolitan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Da li da nastavim skolovanje ili ne?

[ Pregleda: 2101 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.