Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase

[es] :: 3D modelovanje :: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubisa89
Ljubisa Nikolcic
student masinskog fakkulteta

Član broj: 284693
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase11.05.2011. u 20:20 - pre 156 meseci
pozzz svima..Postovani ovim putem vas molim za pomoc pri izradi mog zavrsnom rada na smeru mehanizacija...moj zadatak je da napravim pleumatsku šemu mašine za punjenje jogurta u čaše 0.2l koja izgleda kao masina koju mosete pogledati na datom linku,u pitanju je masina HAMMBA 2400 ...nadam se da ce mi neko pomoci jer mi je pomoc baš potrebna,unapred zahvalan...
http://www.youtube.com/watch?v=Flj_Qrnl4ic
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase11.05.2011. u 22:49 - pre 156 meseci
Bojim se da ta vrsta pogona nije postojala u vreme kada sam ja studirao
 
Odgovor na temu

elektrostudio
Vladimir Pavkovic
SZR Elektrostudio, servis idustrijskih
masina i software developer
Novi Sad

Član broj: 201423
Poruke: 283
*.222.139.0

Sajt: elektrostudio.com


+25 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase12.05.2011. u 18:26 - pre 156 meseci
pleumatsku šemu ???
Elektrostudio
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase12.05.2011. u 20:06 - pre 156 meseci
Nije ti ova masina bas najprostija, i nije ovde u pitanju sama pneumatika ima i automatike. Najbolje bi bilo da trazis crteze ili neko upustvo da vidis osnovne principe kretanja, vrstu pogona itd...
Ovo ti kazem zato sto moras da vidis osnovne principe kako se ove case usisavaju sigurno je princip vakuuma ali konkretno tj. kakve vrste su izvrsnih organa. A sve ovo sa video snimka ne mozes poznavati osim ako nisi projektovao sam masinu.....
Trazi na netu najvise na engleskom jeziku da ti ne pricam moras da se potrudis......
 
Odgovor na temu

ljubisa89
Ljubisa Nikolcic
student masinskog fakkulteta

Član broj: 284693
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase12.05.2011. u 20:22 - pre 156 meseci
ok,evo dacu sve od sebe pa cemo videti sta cu uraditi...
:D
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase12.05.2011. u 23:09 - pre 156 meseci
Draganing je u pravu,ali nije nemoguce uraditi nesto.Sve zavisi koliko detaljno treba da bude,ako je u pitanju diplomski,onda hm...
Probaj da krenes pa cemo pomoci. Ja radim sa tim masinama,ali trenutno nemam pri ruci nijednu tog tipa da bih mogao da pogledam ono sto te zanima i da ti nacrtam semu. Probaj da zamislis da si na mestu kontrolera koji zadaje zadatke pojedinim grupama po odredjenom redosledu. Recimo,prva grupa je uvlacenje casa.Tu imas jedan vakuum uredjaj,sto znaci da u masini treba da imas jedan vakuum motor. Taj motor konstatno proizvodi podpritisak na toj cevi koja uvlaci case,ali se u odredjenom trenutku kada je casa postavljena na mesto vakuum prekida nekim elektro ventilom,da bi se opet ukljucio u narednom ciklusu u tacno odredjenom polozaju.Taj polozaj za uklj/isklj ventila se regulise magnetnim senzorom postavljenim negde pored osovine klipa koji ide gore-dole.ili sa dva takva senzora,zavisno od izvedbe koju ne mozemo da vidimo sa videa.
Pretpostavimo da se taj klip(tj. cev za vakuum) pokrece pneumatski,da je prikacen na jedan pneumatski pistolj. Na njemu imas dve cevi koje idu do elektro ventila koji je u polozajima zatvoreno/otvoreno. Kad dobije signal otvoreno elektro ventil ide u polozaj 1 i pusta vazduh na prvu cev koja vodi do pistolja pri cemu osovina pistolja izlazi napolje i gura vakuum cev gore. U tom trenutku senzor prepoznaje polozaj vakuum cevi gore i daje signal elektroventilu koji regulise vakuum da otvori.Posle odredjenog vremenskog intervala elektroventil pistolja dobija signal zatvoreno,prelazi u drugi polozaj i pri tome se smer vazduha u pistolju menja sto tera osovinu da se vrati,usput aktivirajuci senzor koji opet signalise elektroventilu vakuum motora da se zatvori.

Ovo ti je onako na brzaka,samo orijentaciona ideja kako moze da izgleda resenje za prvu grupu. Posle imas punjenje casa gde se casa koja se puni malo podize.Doziranje se ovde ne vrsi pneumatski posto je tecnost,nego je obican ekscentar sa klipom(verovatno).Casa se isto ne podize pneumatski regulisanim uredjajem nego je verovatno neki breg u pitanju.Znaci,tu nista( ali moze i pneumatski da se izvede,mada nema potrebe).

Dakle,probaj da nacrtas sve ove grupe kao nezavisne blokove.U sredini ti je PLC,tj kontroler koji zadaje komande po redosledu. Racunaj da moras da imas senzore koji registruju pomeranje,mogu magnetni,mogu opticki.Dalje,elektro ventile koji upravljaju pneumatskim uredjajima na gore opisan nacin.

Eto ti za pocetak.Pisao sam na brzaka pa se izvinjavam ako sam negde nesto zbrljao. Probaj da ides u ovom smeru,pa cemo nekako da izguramo
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase12.05.2011. u 23:34 - pre 156 meseci
Kakva veza ova tema ima sa onim o cemu se ovde postuje ????????????????????????????????????????????

Vec hiljaditi inzinjer koji nevidi da ima CAD podforum. Ko vam daje diplome takvim ....
 
Odgovor na temu

ljubisa89
Ljubisa Nikolcic
student masinskog fakkulteta

Član broj: 284693
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase13.05.2011. u 12:37 - pre 156 meseci
momce opusti se :D ja sam nov na sajtu,nisam se odmah bas snasao....pozzz
 
Odgovor na temu

ljubisa89
Ljubisa Nikolcic
student masinskog fakkulteta

Član broj: 284693
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase13.05.2011. u 12:42 - pre 156 meseci
i ovakva sema se ne radi u Cad-u nego na primer u FluidDraw-u :D ako se nevaram jer nisam radio do sada u Cad-u vec samo u SolidWorks-u....:)
 
Odgovor na temu

ljubisa89
Ljubisa Nikolcic
student masinskog fakkulteta

Član broj: 284693
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase13.05.2011. u 12:44 - pre 156 meseci
A zaboravih ono najglavnije...morihei ueshiba hvala ti puno!!!! :D
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase13.05.2011. u 14:18 - pre 156 meseci
Pokusaj da nadjes u drustvu inzenjera i tehnicara (ako to jos uvek postoji) neku literaturu o Festovoj kaskadnoj metodi za kompletno pneumatsko upravljanje sa granicnim prekidacima (ako neko uopste jos pokusava da projektuje masine bez elektronike.)
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase13.05.2011. u 16:37 - pre 156 meseci
Nema na cemu
Nisam bio siguran da sam ubo sta ti treba,ako bude trebalo jos nesto tu sam. Bar dok nas neuspeli moderatori u pokusaju ne izbace odavde

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: pomoc oko izrade pleumatske šeme masine za pakovanje jogurta u čase

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.