Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CentOS 6 (64bitni) and konverzija video fajlova

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: CentOS 6 (64bitni) and konverzija video fajlova

[ Pregleda: 983 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon CentOS 6 (64bitni) and konverzija video fajlova09.11.2011. u 18:57 - pre 150 meseci
Koristim CentOS 6 u 64bitnoj verziji na serveru i cPanel...

Preko puttyja sam instalirao sledece:

Code:
rpm -Uhv http://apt.sw.be/redhat/el5/en...ease-0.3.6-1.el5.rf.x86_64.rpm
yum install ffmpeg ffmpeg-devel
yum install mencoder


I pisalo mi je da je sve u redu i instalirano.

Sada imam problema jer skripta koju sam kupio za konverziju video zapisa ne radi. Tacnije kada joj zadam nesto da uradi (konvertuje video zapis u drugi format i rezoluciju, izvuce audio zapis iz fajla, napravi gif animaciju od fajla, isece deo, itd...) skripta to uradi u trenutku i napise da je sve zavrsila, ali nije nista uradila.

Kako da proverim da su ffmpeg i mencoder pravilno instalirani i gde gde se oni nalze.

Posto u php fajlu postoji:

Code:
exec("mencoder files/$vdo -ovc lavc -oac mp3lame -sub files/$sub -font /fonts/tahomabd.ttf -o files/$nvd$fmt");


Pa sam mislio da promenim u

Code:
{exec("/home/username/public_html/encoder/mencoder files/$vdo -ovc lavc -oac mp3lame -sub files/$sub -font /fonts/tahomabd.ttf -o files/$nvd$fmt");


I da na nalogu napravim folder u koji bi smestio ove enkodere, i stavio im chmod 755 ili 777 ?

Ili da stavim putanju do mesta gde se nalaze na serveru?

Unapred hvala..
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: CentOS 6 (64bitni) and konverzija video fajlova

[ Pregleda: 983 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.