Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trbojević Reduktori

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Trbojević Reduktori

[ Pregleda: 2479 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kikik
nezaposlen

Član broj: 183974
Poruke: 80
91.191.3.*



+19 Profil

icon Trbojević Reduktori28.08.2012. u 14:24 - pre 141 meseci
Da nema neko knjigu od Trbojevića Reduktori? Našao sam nešto na netu, ali je jako loš kvalitet i slabo se može šta pročitati..
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Trbojević Reduktori01.09.2012. u 08:11 - pre 141 meseci
Evo ovde se lepo registrujes pa skines.

http://cncmasinci.blogger.ba/
 
Odgovor na temu

hak1
Titograd

Član broj: 184827
Poruke: 133

ICQ: 7
Sajt: www.cncduborez.com


+1 Profil

icon Re: Trbojević Reduktori01.09.2012. u 23:42 - pre 141 meseci
Evo malo o Trbojevicima

Pitat će se netko kakve veze ima Medak, selo u Lici pokraj Gospića, s Kistanjama i zašto ova priča ide ovamo. Eto ima. Šjor Niko oženio je Maricu Trbojević, jednu od petero djece Jove Trbojevića i žene mu Angeline, rođene Tesla (Tesline sestre). Niko i Marica imali su četvero djece, kao što već znate. Djeca Nike Jankovića najviše su vremena u njihovo školsko doba provodili u Metku, kod djeda, jer su tamo bili njihovi ujaci i ujne, svi s fakultetskim diplomama. U Kistanje su onda dolazili polagati razrede.
Moja je majka, Ratka, meni je pričala kako su oni u Metku naučili od djeda, prote, sve obrede koji su se držali na staroslavenskom. Često su kod krštenja odgovarali umjesto roditelja, tamošnjih težaka, koji nisu znali točno ponavljati za protom sve te zavrzlame. Iza medačke crkve bilo je nekoliko grobova ranijih prota, sve Trbojevići, i na jednom je pisalo Tanasije Trbojević. Bigo, moj ujak koji je kasnije oženio Branku Šegan, to isto znate, i moja majka nadjenuli su svom mačku ime „Tanasije“. Kako su se igrali u djedovoj radnoj sobi, uzeli su krsnu knjigu i upisali mačka „Tanasija“ unutra kao nekog rođenog čovjeka.
Meni su te priče moje majke uvijek izgledale kao neka predaleka prošlost kojoj nema više nikakvih tragova, a mislio sam možda i nije istina. Međutim, ove godine je jedna Amerikanka našeg porijekla, napisala knjigu „Genealogija porodice Trbojević“. U potrazi za podacima zamolila je jednog gospićkog fotografa da ode do Metka i vidi da li je nešto ostalo od stare medačke crkve. Fotograf joj je ubrzo poslao slike – ne samo da crkva još uvijek tamo stoji, onakva kakva je sagrađena 18 i neke, nego su iza crkve još uvijek ti grobovi, stari preko 100 godina, a među njima i grob „famoznog“ Tanasija.
Pred desetak dana sam s dvojicom rođaka (Trbojevića), jedan iz Beograda a drugi iz Londona, posjetio Medak, crkvu i stare grobove. Nestvarno!
Tako se jedna priča moje majke pretvorila u stvarnost i ja sam hodao istim crkvenim dvorištem u kojem se 1926. do 1930. godine igrala djeca šjorBige. Jovo Trbojević i žena mu Angelina su pod starost došli kćeri u Kistanje i, kao što znate, pokopani su na kistanjskom groblju sv. Nikole.
 
Odgovor na temu

kikik
nezaposlen

Član broj: 183974
Poruke: 80
91.191.3.*



+19 Profil

icon Re: Trbojević Reduktori02.09.2012. u 22:10 - pre 141 meseci
Citat:
MaliBatica:
Evo ovde se lepo registrujes pa skines.

http://cncmasinci.blogger.ba/


Pronašao sam ovo, ali nažalost link nije važeći..
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Trbojević Reduktori

[ Pregleda: 2479 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.