Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izrada cnc radnog stola, linearno kretanje itd

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: izrada cnc radnog stola, linearno kretanje itd

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon izrada cnc radnog stola, linearno kretanje itd13.07.2013. u 12:04 - pre 131 meseci
Zapocinjem izradu male cnc masine (ako je tako mogu nazvati) jer ce se za pocetak voditi preko regulatora brzine i vremenaca po x osi dok ce glava biti fiksirana jer obrada nije toliko zahtevna, kao sto rekog potrebna mi je samo jedna osa koju dobijam kretanjem stola.
Radni sto ce imati dva mikroprekidaca sa krajnje leve i krajnje desne strane, tako da kad sto dodje do njega i opali ga, radni sto se vraca u krajnu desnu tacku sve dok ne naidje na drugi prekidac koji ce zaustaviti kretanje i samim tim postaviti radni sto u pocetni polozaj.
Brzinu kretanja step motora planiram regulisati preko regulatora a vreme kretanja i zaustavljanja preko vremenaca. Ormaric je vec u pripremi i za to sam angazovao elektronicara koji ostavlja mogucnost kasnije nadogradnje u slucaju da mi bude neophodna i jos jedna osa i eventualno ubacivanje mikrokontrolera, jos step motora itd

Za pocetak, potreban mi je savet - od cega praviti radni sto, da li od klasicnih cevi, L profila, ili alu profila
Osim toga, ne znam po cemu regulisati kretanje, koja navojna vretena koristiti, kako povezati motor i td

Masina nije zahtevna, bitno je npr. samo imati mogucnost preko regulatora tako smanjiti brzinu da radni sto gotovo mili, dakle potrebna je sporost ali i brzina kretanja klasicne glodalice za obradu drveta

Ukoliko se neko od Vas bavi izradom cnc radnih stolova, zamolio bih da mi ostavi ponudu za izradu pomenutog, mozda bi tako bilo i jednostavnije, jer ja od svega ovoga imam samo zelju, znanja vrlo malo

Radni sto 1000mm x 500mm
Radna pokretna povrsina 450mm x 350mm
Konstrukcija moze biti izradjena od gore pomenutih profila sa fiokama

Ako nisam ostavio dovoljno infomracija pitajte
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: izrada cnc radnog stola, linearno kretanje itd

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.