Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da podesim timeout na Firebird klijentu

[es] :: Firebird/Interbase :: Kako da podesim timeout na Firebird klijentu

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Kako da podesim timeout na Firebird klijentu04.01.2014. u 08:26 - pre 124 meseci
Zdravo, pišem jednu malu aplikaciju koja koristi Firebird server 2.5.2, koristim Lazarus i SqlDB komponente.

Aplikacija je namenjena da radi u mreži i računarima povezanih preko OpenVpn-a, kada je server dostupan, sve lepo radi. Međutim, čim server nije dostupan, klijentima preko openvpn jako puno je potrebno da odreaguje da server nije dostupan (preko 3 minuta) i izbaci poruku. Kada sam radio sa Postgre bazom, u Params svojstvo PgConnection sam uneo samo connect_timeout = 2 i radi lepo (i na debina i win 32 platformi)

Čitao sam malo i našao da je potrebno uneti ConnectionTimeout ali i dalje ne radi, da li se neko susreo možda sa ovim problemom?

Znam da bih mogao da pingujem prvo server pa zatim da probam da uspostavim konekciju ali rekoh da probam ovako.
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Kako da podesim timeout na Firebird klijentu05.01.2014. u 18:36 - pre 124 meseci
U vezi sa gorenavedenim, vidim da je već pisano o tome na ovoj temi, imam upravo isti problem. Da li je neko možda probao slično?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Kako da podesim timeout na Firebird klijentu

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.