Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SolydXK bolji od Jeesie

[es] :: Linux :: SolydXK bolji od Jeesie

[ Pregleda: 1633 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 10:15 - pre 117 meseci
Da ne mesam teme evo distibucije koja je pravljena na bazi Debian testing aka Jeesie a sve radi.
Catayst drajveri koji su rak rana Debian distroa i gde korisnik @plus_minus rudarski kopa po sitemu da bi mu
Radeon drajveri radili a Cataylst drajveri su jeres i ne mogu se instalirati, vidi wiki stranicu.
Da ne ispadne da nisam probao @plus_minus to tvoje moja kartica daleko su ko nebo i zemlja,
to ne radi kod mene a i sad sam obrisao Jeesie i stavio SolydXK 3.14 kernel :)
Distro SolydXK sve to moze, instalirao sam catalyst drajvere, sve radi, brdo programa je nabaceno
vec kod instalacije. Sto to znac? znaci da sve moze kad se hoce i kad neko strucan zalegne i to
resi, koliko kao laik mogu primetiti dosta fajlova je bazirano na 32 bitnom i386 kodu, otprilike
programi 64-bitnog koda stucaju. Trajace ta tranzicija sa 32 na 64 jos godinama...

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 07.08.2014. u 12:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 11:41 - pre 117 meseci
Code:

lega99@solydxk ~ $ uname -r
3.14-1-amd64
lega99@solydxk ~ $ fglrxinfo
display: :0  screen: 0
OpenGL vendor string: Advanced Micro Devices, Inc.
OpenGL renderer string: AMD Radeon R7 200 Series  
OpenGL version string: 4.4.12874 Compatibility Profile Context 14.10.1006.1001

lega99@solydxk ~ $ fgl_glxgears
Using GLX_SGIX_pbuffer
8855 frames in 5.0 seconds = 1771.000 FPS
9998 frames in 5.0 seconds = 1999.600 FPS
9928 frames in 5.0 seconds = 1985.600 FPS
lega99@solydxk ~ $ 

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 11:43 - pre 117 meseci
Auuuu.. ala si ti pr'so ...
Dobro, što si se izblamirao ovoliko?

Koga će još da boli ona stvar za "yet another linux derrivate" ako je 'promocija' predstavljena na ovaj način?
Zašto praviš smeće od teme na forumu - u startu - koje neće imati ama nikakvu konstruktivnu diskusiju?
U stvari, možda i hoće, što zavisi od mene, da li ću biti voljan da kroz piskaranje (a neću biti voljan, 101% neću) iznesem i neku finu informaciju kroz odgovore ovog tipa.

Ja sa mojih čitavih '15 minuta rudarenja' po sistemu (zamisli, edit xorg.conf i sudo apt-get install driconf) završio ceo posao, a ti od kad si kupio taj 5hit od amd konfiguracije, ništa drugo nisi ni radeo nego si instalirao iznova i iznova .. pa ne znam jel' ti promakla neka distribucija, pri tom, naučio si - ništa. Blam. Ja bi prodao to đubre i kupio apple da sam na tvom mestu.
Koliko si vremena izgubio samo na nerviranje? Dve, tri godine? Pa tebi i tebi sličnima je problem posle toliko vremena da ručno editujete sudoers fajl bre.. Windows7 postoji i dalje, imaš i teletabis 8.1 .. Osim toga, ja sam koder, web developer. Meni glavni alati i jesu geany, scite, kate, nano.. itd. Nisi znao?

I da ti napišem ponovo, 35. put: catalyst drajveri, rade savršeno na mojoj konfiguraciji, sa tim -bauk- debijanom, zamisli.
Kačio sam ti i screenshot. Ako si penzioner, pa ti pamćenje nije jača strana, napiši. Red bi bio. Opensource drajvere koristim iz više razloga. Manji kod, radi extra, radeće još bolje sa svakim novim updateom, pokrivaju sve novije amd kartice, drajver je tu zajedno sa X serverom, odmah nakon instalacije X servera ili po završetku instalacije bilo kojeg linuxa sa grafičkim okruženjem.

I kao šlag na tortu, na svu sreću, u dogledno vreme, AMD neće više ni praviti Catalyst za linux. :)))
Iz prostog razloga što developeri opensource drajvera imaju iste "polazne tačke" ili šemice, zahvaljujući AMD developerima koji su to krenuli i da isporučuju linux developerima.
Oni to lepo isporuče, ovi napišu šta treba i AMD ekipa se fokusira na pisanje drajvera za zatvorene sisteme. A pingvini, malo edituju xorg.conf ili se nađe lepo neki novi sitni gui tool za štelovanje i pesma.
Što znači da ćeš i ti morati, jadan, uskoro (za godinu, godinu i po, možda malo više) da rudariš, ne bi li se 'apgrejdovao' jer će ti to biti jedini način da poteraš full 3D na više displeja.

Sve u svemu, NEMOJ da izvrćeš činjenice kao ove aktuelne nazi 3.14čke po beloj televiziji i da praviš veštačke istine za magarce. Za mene, catalyst nikada nije bio jeres. Ako sam te pogrešno razumeo, onda nauči da pišeš. Kad ide zarez, razmak, tačka.. itd.

» xrandr «
about:networking
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 14:35 - pre 117 meseci
@Dva_jedan sto besnis, samo sam napisao da to tvoje ne radi kod mene, ako ne mozes da shvatis tvoja stvar.
Jel si se cudio kako jeesei nece da zguta fglrx, e pa nece jer ima xorg 1.16 pa bi trebalo downgrade.
Ljudi su seli napravili distro za nas obicne smrtnike, ti spadas u napredne a i ne uklapas se pa su te i sa FOSS
ekspeditovali. Ne znam otkud samo sve to znas, znas kako se Debian gazdi zove zenska, kad ima menstruaciju,
kad su joj pplodni dani, sad javili ti iz AMD da ce da ukinu drajvere. Eto prilike mocices da zaradis lovu namestajuci Radeon drajvere
obicnim smrtnicima koji hoce da teraju Debian. Opusteno :D
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 14:52 - pre 117 meseci
Pa šta to mene treba da dotiče što kod tebe neće da radi? Zašto to bilo koga treba da nasekira? Zašto iz dosade otvaraš glupe teme? Ti si dokazao posle toliko neuspelih pokušaja da linux nije za tebe i možeš da prduckaš do sutra na šta god poželiš. I šta ti fali, tebi lično tamo na debilunutu forumima, m? Šta ćeš ti ovde da se frustritraš sa kojekakvim postovanjem broja frejmova, kad blage veze o tome nemaš.. kad si i sam rekao da ne znaš da proceniš na osnovu 3D igrice da li ti je broj frejmova u redu? Pa taj fglx_gears je pisan pre isusa hrista.. i ti ceniš da je to relevantno.. Džaba će te bilo ko usmeriti da to zaista i proveriš, kad ne umeš da primetiš opadanje ili rast frejmova u toku intezivnije full 3D obrade na ekranu. Ko je tebi i kada nabio utisak u glavu da su tvoji zaključci, zapažanja.. relevantna, uopšte? Mogu misliti koliko ti i takvi kao ti drljate po konzoli onda kada se setiš da nešto odatle i može da se uradi, koliko je tu grešaka pre nego što se uspešno izvrši neka komanda. A u slobodno vreme, ideš po komšiluku i kao kojekakav snobić, hvališ se kako kod tebe u kući tera linux, tebra.. hihii.. Jel' tako da sam u pravu? Imaš li lega99 i lavove sa gipsanim lancem na ogradi od avilje ili nemaš? E pa, ako imaš samo lavove, teraj preduzimača da ti stavi i lance, od gipsa. Da ne pobegnu.



ps: ideš od sad pa na dalje na ignore.
about:networking
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: SolydXK bolji od Jeesie07.08.2014. u 17:48 - pre 117 meseci
@dva_jedan sto besnis? sto nalazis neke argumente koji ne piju vodu, zasto postoji nesto i drzite se ko
pijan plota na wiki i sad e puj pike ne vazi.
To sto si ti meni slikao ekrane kako pustas neki film sa komadama
osakacen OS totalno to je za tebe uspeh. Jel sam ti dao domaci da pustis Final Fantasy VII Advent Children (2005) [1080p] {5.1}
bilo je e to ne mogu. Jel sam pustio uporedo na staroj kartici 6 filmova i slikao. Evo ti sad za zabavu pusti ako
mozes Her 2013 BluRay 1080p (60FPS) DTS x264-LEGi0N. To sto ne mogu da procenim u igricama pa normalno
je, prvo ne igram igrice, drugo kartica je zver pa nema uticaja.
Citat:
ps: ideš od sad pa na dalje na ignore.

Da li sam ja ikad trazio da se ukljucis u diskusiju? Obicno diskutujem sa @Calexxom.
I sto bi ja to sve morao da znam, meni racunar sluzi da radi za mene a ne da ja robujem racunaru
pa cedim suvu drenovinu iz njega, ako tebe placaju za to onda ok. Mislim da te ne placaju jer inace ne bi mogao
da lezis sav polomljen kad si se napio i slupao sa kolima, pisalo kod FOSS na forumu.
Po tebi gomila 95% ljudi su idioti jer boze moj ne znaju Debian i menstrualni ciklus ribe lika koji drzi Debian :)
Ovo sto ja napisem nije za tebe to je za nas obicne ljude, moje vidjenje jednog distroa koji je doradjeni Jeesie
i koji funkcionise sasvim ok bez onih fora nema non-free, dopisi, instaliraj, podesavaj.
Opusteno :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: SolydXK bolji od Jeesie

[ Pregleda: 1633 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.