Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit

[es] :: Linux :: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit

[ Pregleda: 5158 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaneM.
Danijel Muharemović

Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit16.08.2014. u 18:25 - pre 117 meseci
Korisnik sam linux Minta već nekoliko godina (još od kada je Ubuntu svojevoljno krenuo nekim drugim putem, ne slušajući želje svojih korisnika). Mint mi se veoma dopada kao distribucija i mislim da je ujedno i ponajviše user-friendly za početnike u linux svetu. Pošto se novi korisnici retko kada odlučuju na instalaciju nekog linuxa na hard disk i više su skloni eksperimentisanju sa live distribucijama- ja sam odlučio da ovo 17 izdanje linux Mint-a, Quiana Cinnamon Edition, nadopunim sa svim potrebnim programima koji po defaultu ne dolaze uz osnovni sistem. Znači, ovo izdanje sadrži sve ono što bi ,po mom mišljenju, trebalo da se nalazi i na svakom linux sistemu koji je instaliran na hard disk. Na osnovnu verziju programa koji dolaze u zvaničnoj distribuciji Minta sam dodao još oko 50 dodatnih programskih paketa, tako da ovo postaje praktično all-in-one rešenje gde na jednom mestu imamo sve što bi nam bilo potrebno a pri tom se sve pokreće sa USB fleš memorije (ili sa Live DVD diska) i tako praktično imamo čitav operativni sistem "za poneti". To ujedno znači da novi korisnici u linux svetu mogu u potpunosti da isprobaju ovaj novi Mint 17, pri čemu će iskustvo biti kao da im je sve već instalirano na hard disk. Naravno da u svemu tome ima uticaja i brzina odziva sistema koja će biti veća ako se on nalazi na USB fleš memoriji nego na DVD disku koji je osetno sporiji (a najbrže će raditi ako je instaliran na hard disk).
U listi programa se nalazi instaliran i konfigurisan TOR paket za anonimno surfovanje internetom. Paket sadrži TOR browser koji radi samostalno (bez pokretanja Vidalie) i Vidalia softver koji radi u saradnji sa klasičnim Firefoxom kome sam instalirao ProxyFoxy ekstenziju i pomoću nje ga pretvorio u Tor Browser, pa pomoću te ekstenzije možete birati hoćete li klasično surfovanje internetom ili anonimno. Naravno treba imati na umu da kombinacija Vidalie i Firefoxa ne može u potpunosti da zameni sam Tor Browser jer je on drugačije konfigurisan (ima striktnije postavke) od standardnog pregledača interneta, pa treba na to obratiti pažnju.

Ukoliko želite da isprobate ovu moju verziju Mint-a, potrebno je preuzeti .ISO datoteku veličine od 2.4 GB i prebaciti je na USB fleš memoriju (ili narezati je na DVD disk) i zatim je isprobati u računaru. Potrebnu .ISO datoteku kao i kompletno uputstvo za upotrebu (uključujući i program za prebacivanje na USB fleš memoriju) možete preuzeti sa sledećeg linka za direktan download, u kompresovanoj RAR arhivi:

https://mega.co.nz/#!SFZgmLDR!...oSy_5eTi3IU4IAyYyYQ7-KGMzZ3JUM

SHA-256 hash info za .ISO datoteku je af5f7468dc55cd004b397c8335b1b3f06392b77d1b69be3df2533f26ddc2f543

Pošto nisam želeo da menjam originalni izgled Minta, ubacio sam samo jednu jedinu temu bez ikakvih dodatnih modifikacija desktopa, zvukova, fontova, wallpaper-a... i sl. tako da je originalni Mintov look & feel skoro u potpunosti zadržan. Ovo izdanje sam radio za ličnu upotrebu ali ono bez problema može da se upotrebi na bilo kom računaru ili laptopu jer se sistem kao i svi instalirani programi nalaze na defaultnim postavkama. Ukoliko se nekome sviđa - čitav ovaj sistem može i da instalira i na svoj hard disk, da napravi dual boot i sl. Kompletno i detaljno uputstvo za instalaciju na hard disk se nalazi u priloženom "Read Me" fajlu koji dolazi uz .ISO imidž.

Pored regularnog paketa programa koji dolaze uz originalni .ISO , evo liste sa programima koji su dodati :

INSTALIRANA TEMA:
Void

INSTALIRANA EKSTENZIJA:
Desktop CUbe Extension

INSTALIRANI PROGRAMI:
Furius ISO Mount - menadžer za virtualne diskove
Gnome Commander - fajl menadžer
K4DirStat - alatka za vizuelni prikaz zauzeća prostora na particijama
NFO Viewer - jednostavni pregledač NFO fajlova
TrueCrypt (7.1a) - najmoćniji program za on-the-fly kriptovanje fajlova,kontejnera,particija...
APTonCD - alatka za bekap svih downloadovanih programskih paketa na DVD ili .ISO
Gparted - alatka za particionisanje diskova
Htop - task menadžer
System Profiler and Benchmark - prikazuje informacije o sistemu i hardveru
Samba - Samba server konfiguracioni meni
TOR Browser - internet pretraživač za anonimno surfovanje
Vidalia - kontroler za TOR softver
Bum - boot menadžer
Chromium - internet pretraživač
Opera - internet pretraživač
Azureus - torrent klijent
qBittorrent - torrent klijent
Filezilla - FTP klijent
Google Earth - virtualni globus, mape i geografske informacije
LinuxDC++ - DC++ fajlšering klijent
Skype - VOIP softver
TeamViewer 9 - alatka za konekciju i upravljanje udaljenim računarom
Comix - čitač stripova
Adobe Reader - čitač PDF elektronskih knjiga
Adobe Flash Player - fleš plejer
Virtual Box - softver za virtualizaciju
Wine - emulator Windows programa za Linux platformu
PlayOnLinux - grafički frontend za WINE, specijalizovan za igre
Audacity - audio editor i snimač
Clementine - muzički plejer
Radiotray - plejer online radio stanica
ISO Master - alatka za modifikaciju i kreiranje ISO imidža
K3B - višefunkcionalni program za narezivanje diskova
Kaffeine - media plejer (DVB-S)
MeTV - plejer za TV kartice (DVB-S)
Nero 4Linux - Nero za linux platformu
Openshot Video Editor - video editor za Linux
RecordMyDesktop - snimanje sadržaja desktopa
Spotify - Spotify klijent
SMPlayer - media plejer
Smplayer Youtube Browser - Opcionalni plejer za YouTube video, baziran na SMplejeru
YouTube HD ekstenzija za Firefox - za gledanje YouTube videa u HD rezoluciji
Foxy Proxy ekstenzija za Firefox - za anonimno surfovanje preko TOR mreže
TVtime - plejer za TV kartice
XMMS - audio plejer
Winamp5 skin za XMMS plejer - za sve one koji ga vole
GuvcView - grebovanje slike sa ulaznih video uređaja
Webcamstudio - softver za webcam emulaciju
XBMC - kućni media centar
Remastersys - alatka za bekap čitavog sistema na LiveDVD uključujući i korisničke postavke
Wireshark - analizator mrežnog protoka
Webmin - Web konfiguracioni meni za administratorske postavke
GRUB wallpaper - wallpaper koji se pojavljuje u GRUB-u nakon instalacije Ultimate Mint-a na hard disk


Ukoliko koristite sistem sa USB-a ili DVD-a važiće sledeće defaultne postavke za root account:
Ime korisničkog naloga: Linux MINT 17 Cinnamon
Root korisničko ime: mint17
Root korisnička lozinka: cinnamon17
Ime računara/hostname: ultimate
Kodni raspored tastature: English (US)
Vremenska zona: Evropa, grad Beograd GMT+1

A ukoliko se odlučite na instalaciju- podrazumeva se da ćete nakon instalacije promenuti postavke vezane za root nalog.

Ako imate neke predloge i sugestije u vezi toga šta je propušteno a trebalo bi da se nađe na ovom izdanju - vi recite, predlozi su uvek dobro došli.

Evo i nekoliko screenshotova:


Sav sadržaj ovog izdanja se distribuira pod GPL licencencom:
http://en.wikipedia.org/wiki/GNU_General_Public_License




[Ovu poruku je menjao DaneM. dana 16.08.2014. u 19:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladared dana 26.08.2014. u 08:57 GMT+1]
Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit16.08.2014. u 19:25 - pre 117 meseci
Ovo je u principu osnova Minta, on i jeste smišljen kao dopunjeni Ubuntu da se početnici ne muče oko instaliranja programa. Tvoja varijanta je još proširenija i baš ću kasnije da je probam mada ... mnogi baš hoće sirovu instalaciju pa da oni sami dodaju ono što ih zanima. Konkretno, ja više volim KDE pa prema tome i ktorrent a ovo je ne-KDE linux. Ipak, dodao si K3b što znači da si nabacio i deo KDE ...
Možda je bolja varijanta da dodaš programe koji nisu u PPA tj nije baš jednostavno da se instaliraju, većina odavde se lako nađe u nekom package manageru i instalira ... možda bi bila bolja varijanta da dodaš recimo DeadBeef, jDownloader i tako nešto a one koji su već tu i ne moraš. Ili da ubaciš PPA pomenutih i neku skriptu pa da se bira ko šta hoće.

Nero 4Linux je valjda zapušten ali mi se čini da nije bio fraj.

Ako ne stignem noćas, sutra ću da pogledam šta si napravio. :)
 
Odgovor na temu

DaneM.
Danijel Muharemović

Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit25.08.2014. u 19:38 - pre 116 meseci
Da, tačno je to da većina programa koji su dodati u listu može lako da se instalira, ali moja osnovna zamisao prilikom izrade ove modifikovane distribucije Minta je bila ta da se ovaj sistem koristi u Live režimu i da svi ti programi budu dostupni ODMAH i UVEK. Znači ma koliko puta, i u bilo koje vreme pokrenuli ovaj Live distro - programi će uvek biti svi na raspolaganju a to je veoma važno kada su u pitanju žive distribucije. Sećam se da je Knoppix , koji je prvenstveno zamišljen kao živa distribucija, svojevremeno imao dosta predinstaliranih programa na svom disku, nešto poput ovoga. Ukusi su različiti, neko voli minimalizam sa osnovnim programskim paketima, a ovaj projekat je namenjen onima koji vole all-in-one distribucije koje mogu poneti u džepu.
Prethodnih dana sam uradio neke modifikacije, sitne ispravke i poboljšanja, pa sam ponovo prepakovao. ISO i aplodovao ga na filehosting servis. Pokušao sam da apdejtujem link u prvoj poruci ali nisam mogao da je editujem, pa ću ga postaviti ovde. Link za download nove verzije v1.4 je:

https://mega.co.nz/#!SFZgmLDR!...oSy_5eTi3IU4IAyYyYQ7-KGMzZ3JUM

SHA-256 hash info za .ISO datoteku je af5f7468dc55cd004b397c8335b1b3f06392b77d1b69be3df2533f26ddc2f543

Zamolio bih administratore da precrtaju (označe kao nevažeći) link iz moje prve poruke u ovoj temi jer je zastareo, ili da ga zamenu sa ovim novim.

U novoj verziji je dodato par novih programa,instalirano nekoliko novih tema, dodato nekoliko korisnih appleta za panel, izmenjen wallpaper i boot meni i pokupljen apdejt sistema zaključno na dan pakovanja imidža. Novi .ISO je uvećan za oko 400MB u odnosu na stari. Ako je neko skeptičan na kapacitet .ISO datoteke u odnosu na kapacitet originalnog Mint sistema- ne treba da brine- veličina.ISO datoteke ne utiče na brzinu odziva sistema, jer se u RAM otpakuju samo oni programi i procesi koje pozovemo (pokrenemo), dok ostali miruju. Na odziv direktno utiče samo kompleksnost pozvanog procesa koji se otpakuje u memoriji, a razumljivo je da većina dodatih programa ima veću zahtevnost za resursima nego defaultni programi koji uvek dolaze uz sistem. Na primer, više resursa će trošiti Adobe Reader nego defaultni Document Viewer, više će resursa trošiti Vuze nego defaultni Transmission...više K3B nego Brasero... i slično. Ja sam ga testirao i pokretao na standardnom USB flešu sa karakteristikama 16MB/upis i 35Mb/čitanje i ima sasvim dobre performanse, pa ako imate brži fleš od tog- tim bolje.

Evo i novih screenshotova:

custom desktop layout default desktop layout





Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

DaneM.
Danijel Muharemović

Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit27.08.2014. u 19:52 - pre 116 meseci
Hvala adminu @vladared na apdejtu download linka u prvoj poruci.
Evo i linka za download sa Sourceforge.net ako Mega fajlhosting servis bude nedostupan:
https://sourceforge.net/projects/ultimatelinuxmintcinnamon/


BTW, nikako ne uspevam da nateram Mint da radi sa dva monitora istovremeno, imam dual monitor konfiguraciju i čim uđem u podešavanja i pokušam da podesim postavke za oba monitora, sistem se zamrzne i restartuje. I pri prvom sledećem podizanju me čeka "kernel panic" poruka i sistem neće da se pokrene sve dok ne otkačim drugi monitor sa grafičke. Grafička je Sapphire Radeon HD4870/512MB. Ovo se inače dešava sa originalnim izdanjem Minta, nije vezano za ovo modifikovano. Da li se ovo još nekom dešava ko ima Mint i dual monitor konfiguraciju?
Izlaz komande
Code:
lspci -nnk | grep -i vga -A3 | grep 'in use'
je

Code:
Kernel driver in use: radeon

Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit27.08.2014. u 22:44 - pre 116 meseci
Šta kaže ˝Driver manager˝ ima li raspoloživih drajvera za tvoju grafiku, i jesi ih instalirao?
Čini mi se da je amd odbacio podršku od prošle godine za HD 2 3 i 4 seriju, pa ćeš verovatno morati malo da se dovijaš
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit02.09.2014. u 15:58 - pre 116 meseci

Vratio bih se na pocetak teme. Probao sam instalaciju navedenog OS i u sustini vrlo sam zadovoljan sa funkcionisanjem istog, jedino sto mi malo smeta sto nista ne mogu uraditi da zamenim tog root korisnika "Linux Mint 17 Cinnamon" i sto se isti ucitava bez passworda. Ako g. DaneM moze malo da objasni postupak oko navedenoga radi promene (ako su moguce) bio bih zahvalan. U svakom slucaju HVALA za ovu korisnu instalaciju Minta.

Pozdrav svima,

blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

DaneM.
Danijel Muharemović

Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit02.09.2014. u 23:02 - pre 116 meseci
@SStudio, Drajver Manager nema raspoloživih drajvera za moju grafiku. Kada sa ATI jevog sajta skinem instalaciju pri pokušaju instalacije uvek javlja da fali nekoliko datoteka koje je nemoguće instalirati, ni Synaptic ne može da ih pronađe, verovatno ih nema više u repozitoriju.

@blaki, drago mi je da ti se sviđa ova verzija Minta. I da, naravno da se može promenuti naziv i password. Ako ne misliš da dodaješ novog korisnika već samo da izmeneš ime i pasword starog - onda probaj ovako:
U "Ultimate Mint" meniju idi na "Administration" pa na "Users and Groups" , kucaj trenutnu root lozinku koja je "cinnamon17" pa kada se otvori prozor na levoj strani prvo klikni na korisnika kojem menjaš podatke (u ovom slučaju samo jedan korisnik "Linux Mint 17 Cinnamon") a sa desne strane klikni na "Name" , promeni ime po svojoj želji pa lupi ENTER. Zatim klikni na "Password" pa kucaj novu lozinku i potvrdi je pa klik na "Change" u dnu. Zatim zatvori prozor na x .
Na istoj desnoj strani klikni na sliku korisnika pa izaberi neku od ponuđenih ili idi na "browse for more pictures" pa odaberi po želji. Zatim zatvori i "users and groups" prozor.

U "Ultimate Mint" meniju idi na "Administration" pa na "Login Window", kucaj svoju novu root lozinku unešenu u prethodnom koraku pa klikni na drugi "Auto login" tab , tu odštiklaj (ostavi prazne) kvadratiće "enable automatic login" i "enable timed login" ugasi taj prozor pa restartuj računar. Pri narednom logovanju kucaš kao username "mint17" a kao password svoj novokreirani password. Ukoliko želiš da promeneš i "mint17" korisnika - onda idi opet u "Users and Groups" pa tamo klikom na "Add" dodaj novog korisnika, prethodno izabravši da li će da ima standardna ovlašćenja ili da bude administrator.
Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit03.09.2014. u 08:23 - pre 116 meseci
Citat:
DaneM.

@blaki, drago mi je da ti se sviđa ova verzija Minta. I da, naravno da se može promenuti naziv i password. Ako ne misliš da dodaješ novog korisnika već samo da izmeneš ime i pasword starog - onda probaj ovako:
U "Ultimate Mint" meniju idi na "Administration" pa na "Users and Groups" , kucaj trenutnu root lozinku koja je "cinnamon17" pa kada se otvori prozor na levoj strani prvo klikni na korisnika kojem menjaš podatke (u ovom slučaju samo jedan korisnik "Linux Mint 17 Cinnamon") a sa desne strane klikni na "Name" , promeni ime po svojoj želji pa lupi ENTER. Zatim klikni na "Password" pa kucaj novu lozinku i potvrdi je pa klik na "Change" u dnu. Zatim zatvori prozor na x .
Na istoj desnoj strani klikni na sliku korisnika pa izaberi neku od ponuđenih ili idi na "browse for more pictures" pa odaberi po želji. Zatim zatvori i "users and groups" prozor.

U "Ultimate Mint" meniju idi na "Administration" pa na "Login Window", kucaj svoju novu root lozinku unešenu u prethodnom koraku pa klikni na drugi "Auto login" tab , tu odštiklaj (ostavi prazne) kvadratiće "enable automatic login" i "enable timed login" ugasi taj prozor pa restartuj računar. Pri narednom logovanju kucaš kao username "mint17" a kao password svoj novokreirani password. Ukoliko želiš da promeneš i "mint17" korisnika - onda idi opet u "Users and Groups" pa tamo klikom na "Add" dodaj novog korisnika, prethodno izabravši da li će da ima standardna ovlašćenja ili da bude administrator.


Funkcionise. To sam uradio, ali vidim da je "Mint17" korisnik ostao i dalje pridruzen administratorskom nalogu koga sam preimenovao (nisi objasnio promenu ovoga)???
I sta sa ovim sto je jos puno vaznije i sto vidis na sledecoj slici: Prvi password koji je ukucan je onaj koji sam ja postavio i to je OK, medjutim postoji i root nalog za koji je password ostao sistemski "cinnamon17"? Nije li to otvoreni i poznati "backdoor" za svakog potencijalnog napadaca?


Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

DaneM.
Danijel Muharemović

Član broj: 143803
Poruke: 33



+28 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit04.09.2014. u 19:14 - pre 116 meseci
Citat:
blaki
I sta sa ovim sto je jos puno vaznije i sto vidis na sledecoj slici: Prvi password koji je ukucan je onaj koji sam ja postavio i to je OK, medjutim postoji i root nalog za koji je password ostao sistemski "cinnamon17"? Nije li to otvoreni i poznati "backdoor" za svakog potencijalnog napadaca?


@blaki, nema potrebe da budeš paranoičan, niko ti neće "preuzeti" kontrolu nad tvojim računarom, dovoljno je da promeneš root password i to je sve. BTW, ako bi neko trebao da bude paranoičan- onda sam to ja- jer koristim sistem "as is" a već je downloadovan preko 1500 puta (zbir sa Softpedije + Sourceforge.net sajta). Uostalom, u "Read Me" fajlu koji ide uz .ISO ove distribucije sam i naglasio da se nakon instalacije na hard disk promenu lični podaci. Otvori terminal i kucaj sledeću komandu:
Code:
$ sudo passwd root

Zatim kucaj svoju trenutnu lozinku vezanu za novokreirani/izmenjeni nalog, i pojaviće se prompt za unos nove UNIX lozinke:
Code:
Enter new UNIX password:

unesi dva puta novu lozinku i pojaviće se dijalog da je root lozinka apdejtovana:
Code:
passwd: password updated successfully

Zatim probaj da li je stara root lozinka "cinnamon17" još uvek aktivna, dobićeš povratnu informaciju da više ne važi. Zatim probaj svoju novu root lozinku i prihvatiće je.


Linux "Ultimate Mint Live 20.1 Cinnamon"

Registered Linux user #447762
Registered Ubuntu user #13886
UBUNTU - Linux for human beings !
 
Odgovor na temu

ebojans

Član broj: 96881
Poruke: 169
..78.009.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Re: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit31.10.2015. u 11:43 - pre 102 meseci
Pozdrav

Zanim me da li je dodat jos neki paket za ovu verziju Linux Minta pored navedenih programa.
Inace da kazem koristio sam Windows od 2000 godine tu i tamo isprobavao po koju distribuciju Linuxa bila je to Mandriva cak sam je uspeo instalisati i na 486 na 133 MHz i sa live Knopix distribucijama.Kasnije je tu bio Ubuntu 8-9 i ostale verzije.
Ali linux Mint je najvise podoban za samog korisnika jer mozes ga prilagodjavati svojim potrebama.
Nema zivciranja sa drajverima kao kod windowsa sve brzo protekne zahvalan je i za slabije masine i radi odlicno.
Tako da je sada moj i definitivan izbor Linux sa preko 200 distro-a za sada polako ce preuzimati primatu svuda gde je stabilnost u pitanju.
Jer kao sto sami znate jezgro je na Unixu i ono je stabilno.
Sto je u sustini i sam OSX koji je zakljucan Linux-odnosno Hachintos za pc racunare.
Windows je uzimanje para-reklama orjentisan prema drugim potrebama i za druge.
Znaci ljudi se dele na one koji ne mogu bez Windowsa pa sta kosta da kosta navikli na njega i na ove druge koji koriste Linux.
Za ovaj prvi deo linux je toliko stabilan da ce pre hardwer da ode nego li sam sistem uverio sam se licno desetak puta.

Sa postovanjem.
Bojan Erjavec
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ultimate Linux MINT 17 Live , Cinnamon Edition 64-bit

[ Pregleda: 5158 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.