Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Probao sam live Manjaro pre relase 0.9 KDE5

[es] :: Linux :: Probao sam live Manjaro pre relase 0.9 KDE5

[ Pregleda: 1604 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Probao sam live Manjaro pre relase 0.9 KDE526.01.2015. u 23:26 - pre 111 meseci
Ugodno sam iznenadjem ovom distribucijom. Distibucija vuce korene iz Arch distribucije ali je usmerena na
populaciju korisnika koji ne zele da se bakcu za raznim egzibiicjama, jednostavno distibucija ima instaler
koji je za prosecnu populaciju korisnika racunara. Novi manjaro dolazi sa KDE5, jos je to sve u razvoju
ali moze se odmah primetiti da je i samo podizanje live DVD usmereno kao prosecnoj populaciji.
Na pocetnom ekranu moze se birati da li korisnik zeli slobodne drajvere ili Catalyst drajvere, znaci autori su
upotrebili mozak i odmah ocitaju ovu bitnu stavku. Jos jedna novina koju do sada nisam video je da se nudi
i izbor rezolucije ekrana. Iako je u razvojnoj fazi distro se podize bez problema. Bilo bi lepo kad bi autori
distroa ako se korisnik odluci za instalaciju na disk povukli definisane parametre iz live moda i tako izvrsili
instalaciju sto se tice grafickih drajvera i rezolucije. Proces instalacije na disk je krajnje jednostavan,
nisam uspeo da zavrsim instlaciju jer je instaler pukao na samom kraju kod postavljanja gruba.
Ja grub postavljam na njegovu sistemsku particijiju, ne dozvoljam raznim linuksima da pri svakoj instalaciji
stavljaju svoj grub umesto gruba koji sam ja stavio. Ovo je primer da nista nije bauk i da se sve moze
pojednostaviti i resiti a ne napraviti SF ili horor od instalacije distroa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Probao sam live Manjaro pre relase 0.9 KDE5

[ Pregleda: 1604 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.