Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa konektovanjem na coduo linux server

[es] :: Linux :: problem sa konektovanjem na coduo linux server

[ Pregleda: 1857 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lauda975
Drug Clan
Vrbas
Vrbas,Srbija

Član broj: 233506
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon problem sa konektovanjem na coduo linux server14.02.2015. u 21:24 - pre 111 meseci
Instalirao sam Call of Duty United Offensive Linux dedicated server na Ubuntu masini,pokrenuo ga ali sada kada hocu da se konektujem na njega par sekundi cekam i izbaci mi gresku "Server Disconnected" a on je online a na Ubuntu terminalu izbaci gresku " Going from CS_FREE to CS_CONNECTED for Nickname (num x guid x) x:Nickname EXE_TIMEOUT ". Server sljaka vidim ga u qtracke-u i na master server listi. Imam instaliran openssh-server. Na sve ostale coduo servere mogu da se konektujem osim na ovaj. Inace server je na lokalnoj mrezi.Na internetu je preko kablovskog modema i tp-link rutera. Obratio sam se cak i na oficijelnom ubuntu forumu i nikako da dobijem nekakvo resenje. Ko zna ili je imao slicno iskustvo molim da mi pomogne! Ovde mozete videti printscreen greske u terminalu [url=]http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2265272[/url]
Milovic V.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: problem sa konektovanjem na coduo linux server14.02.2015. u 22:36 - pre 111 meseci
Ja tražim po mreži, i samo tvoje pisanije nalazim :-)))

Imaš li uputstvo kako se instalira to? I šta će mu ssh server?

PS Ja se ne igram, tako da nemam pojma šta ti je taj Call offensive ...
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

lauda975
Drug Clan
Vrbas
Vrbas,Srbija

Član broj: 233506
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa konektovanjem na coduo linux server14.02.2015. u 23:28 - pre 111 meseci
Nemam ni ja pojma sta ce mu ssh server. guglao sam pa sam negde naisao da ce ako instaliram ssh server problem biti resen. Nemam problem sa instalacijom a i prosto je. Iskopirao sam coduo_lnxded fajlove u home direktorijum napravio start.sh i pokrenuo ga i ferca odlicno ali kada hocu da se nakacim na njega odma me diskonektuje a u terminalu izbaci moj nickname i gresku EXE_TIMEOUT.

Milovic V.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: problem sa konektovanjem na coduo linux server15.02.2015. u 00:08 - pre 111 meseci
a, sad mislim da kapiram. SSH server da bi mogao da ga administriraš sa daljine, bez monitora i tastature. Ovo ostalo ne znam, ako nađeš upustvo, stavi ovde. Sigurno će neko nešto da ukapira

Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

lauda975
Drug Clan
Vrbas
Vrbas,Srbija

Član broj: 233506
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa konektovanjem na coduo linux server15.02.2015. u 00:38 - pre 111 meseci
Nasao sam nesto oko dodavanja u sshd_config. Nesto da dodam ServerAliveInterval i ClientAliveInterval ali ne bi da radim nista napamet.
Milovic V.
 
Odgovor na temu

lauda975
Drug Clan
Vrbas
Vrbas,Srbija

Član broj: 233506
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa konektovanjem na coduo linux server15.02.2015. u 13:06 - pre 111 meseci
Resio sam problem tako sto sam u server config fajlu morao da postavim seta sv_timeout "300" limit. Ranije sam imao server na Windows masini i tamo je taj limit mogao biti 99999999 ali nema veze bitno da radi.
Milovic V.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: problem sa konektovanjem na coduo linux server

[ Pregleda: 1857 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.