Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EEprom i programatori

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: EEprom i programatori

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivi_Bridge
Ivi Bridge
Beograd

Član broj: 309891
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: web-dizajn.rs


+4 Profil

icon EEprom i programatori18.09.2015. u 23:55 - pre 103 meseci
Pozdrav, ima slicnih tema ali ne za ono sta meni treba, raspravljao sam o ovome ranije ali nisam dobio nista konkretno osim ponyProga

Ovako, prvo sta meni treba: Treba mi programator pomocu kojeg mogu citati eeprome iz ECU automobila, iz auto radi-a itd. E sada informacije u neki ecu i radio uredjajima nisu samo u eeprom vec i u procesorima, ali o tome u daljem teksu...

Gledam prvenstveno kineze, cene od oko 50ak dolara pa mozda i nesto vise i ima ih.. Ima ih brdo ali ne znam koji uzeti, a u 90% slucajeva treba da citam eeprome serije 24 i 93, onih 10% cu platiti boljem majstoru ako ne nadjem odgovarajuce, pa evo sta sam pronasao:

Sofi SP8-B Universal USB Programmer EEPROM Flash SPI BIOS 24/25/BR90/93 5000+ CHIPS by EXPRESS 49$ // Ovaj je na USB sto meni savrseno odgovara!
EZP2010 - za ovaj uredjaj moze se zakaciti ona stipaljka "SOIC8 SOP8" pa nije potrevno odlemiti eeprom sto je strasno zgodno, zar ne, ili ima neka kvaka?

// U sustini ova 2 pomenuta uredjaja su slcana i nema neke velike razlike u ceni, a takvih s raznim imenima ima koliko oces...

E sada nesto malo jace: xPROG, programator za sve sto mi moze zatrebati a verovatno nece, ima adaptere za sve i svasta, a isto kosta, takodje ima USB i RS232, pa kako to da je ovaj s vise opcija i uz njega ide 10ak adaptera u istoj ceni ?

Sto se mene tice, i kako mi trenutno izgleda najbolje mi je uzeti EZP2010 sa stipaljkom, to ce sacuvati vremena zar ne ?

Programatore na RS232 ne bih kupovao, a ako neko ima pametniji savet ili se slaze samnom molio bih ga da to podeli samnom pa da porucujem, dosadilo mi traziti po netu vise :D
IvI
 
Odgovor na temu

Boki Ar
Petrović B Bojan
Servis "APSOLUT"
Ar

Član broj: 33640
Poruke: 3394
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: EEprom i programatori11.02.2016. u 19:36 - pre 98 meseci
Ako želiš pouzdan programator za gore pomenute vrste eeproma, onda See-prog. Ne možeš da omaneš. Imaš pp.

Uh, zastarelo je ali mozda pomogne... ;-)

Poz,
BP
===
But remember...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: EEprom i programatori11.02.2016. u 19:40 - pre 98 meseci
Boki, moze li i meni jedan PP?
Meni bi koristio pre svega za BIOS cipove na racunarima i laptopovima, pa ako moze to da odradi, odlicno.
Hvala unapred!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: EEprom i programatori

[ Pregleda: 2294 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.