Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Perl skripte na Linuxu

[es] :: Linux :: Perl skripte na Linuxu

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ip-monster
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 280463
Poruke: 38
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Perl skripte na Linuxu25.01.2016. u 09:31 - pre 99 meseci
Ljudi, koristio sam perl skripte, pokrenute na Linux Centos 6 masini kako bih radio monitoring KDS mreze, sumove, promjene frekvencije US-a na CMTS-u, provjeru parametara kablovskih modema na mrezi i dr. Te skripte sam prekopirao na novu masinu(u novoj mrezi sa drugacijim snmp komunitijem). U skriptama sam izmijenio komuniti i IP adrese CMTS-ova ali mi sada pomenute skripte ne rade. Naime kada kucam skriptu i kliknem tab da bi se dovrsile, ne dobijam nista. Molim za pomoc sve koji imaju iskustva sa ovim. Da li postoji neki odredjeni perl dodatak za izvrsavanje ovih skripti ili neka specificna lokacija na samoj linux masini gdje trebaju da budu smjestene kako bi radile ili slicno?!

Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 275



+28 Profil

icon Re: Perl skripte na Linuxu25.01.2016. u 17:44 - pre 99 meseci
Ovako napamet, mozda bi pomoglo da (u folderu gde su skripte) prvo jednom otkucas
chmod +x *
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Perl skripte na Linuxu25.01.2016. u 21:51 - pre 99 meseci
Kad udariš TAB, dovršiće ti komandu samo ako je skripta u direktorijumu unutar $PATH-a. Ako ćeš ovako, onda treba da staviš ./skript.pl
Naravno, stavi i da budu izvršne, kao što je iznad napisano.

Takođe, proveri gde ti se nalazi perl interpreter, možda nije u /bin/perl (kako piše u skriptu), nego u /usr/bin/perl ili tako nešto. Putanja u skriptu treba da bude ispravna.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Perl skripte na Linuxu25.01.2016. u 22:48 - pre 99 meseci
Nista nemam od informacija pa sam bukvalno morao da gledam u kuglu :D

1. Proveri permisije na skiptama. Probaj chmod u+x skripta.pl ako hoces da ih poreces sa ./skripta.pl u suprotnom perl ./skripta.pl ce raditi posao.

2. Proveri verziju perla sa perl -v na staroj masini i na novoj masini. Mozda si koristio ultra staru verziju mada cisto sumnjam da je ovo u pitanju.

3. Proveri da li imas sve potrebe perl module na novoj masini koji su neophodni za normalan rad tih skripti. Zavisi kako si instalirao dodatne perl module, preko CPAN-a ili preko package managera. Ako si koristio CPAN onda bi mozda cpan -l moglo da ti pomogne. Ako si koristio package manager, onda konsultuj dokumentaciju za distro. Kod RedHat-a bi to bilo rpm -qa | grep perl ili nesto slicno.

4. Koristi perl -d skripta.pl kako bih ukljucio debug mode.

5. Koristi strace ./skripta.pl kako bih video sta se tacno desava sa skriptom.

6. Google :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Perl skripte na Linuxu

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.