Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?

[es] :: Linux :: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?

[ Pregleda: 2871 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?10.03.2016. u 22:38 - pre 97 meseci
Radim sa c jezikom nesto. Vidim na netu, tj. u knjizi nesto je objasnjeno za server. Inace sve u linuxu - ubuntu. E sad, cini mi se da je ucitan modul za cgi. Ali da li je to modul samo za perl ili i za kompajlirane programe pisane u c.

Sta mi je problem? Dobijam ovu poruku:

Forbidden

You don't have permission to access /cgi-bin/ on this server.

E sad probao sam svasta, ali nikako da osposobim taj direktorijum. Apache2 vise nema httpd.conf, nego gomilu nekih malih podesavanja. Neka IDEJA?

 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?10.03.2016. u 23:06 - pre 97 meseci
Šta piše u error.log apache?
Onako na slepo, zameni komande Order, Deny, Allow sa Require
primer
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 08:41 - pre 97 meseci
meni se cini da ti je mozda pogresna putanja do cgi
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 09:15 - pre 97 meseci
error.log kaze:

AH01265: attempt to invoke directory as script: /usr/lib/cgi-bin/

siguran sam da nije losa putanja, jer kad unesem losu putanju, drugi error dobijem.

Probacu ovo require, mada sam probao, nisam siguran gde da upisem:

postoje folderi:

conf-available
conf-enabled
mods-available
mods-enabled
sites-available
sites-enabled

i fajl:
apache2.conf

ja sam menjao u fajlu:

conf-available/serve-cgi-bin.conf

inace u ovim folderima *-enabled , stoje samo precice, valjda do podesavanja koja su primenjena.

_______________

Dobro ajde, nece folder da izlista, ali kad probam direktno fajl hello, dobijem:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@localhost to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

inace, nece, ako promenim ime fajla u upitu, znaci, dobra je putanja, probao sam i promenu imena fajla u hello.cgi, nece ni tako ista greska.

Koliko ja vidim, kao da nece da izvrsi komandu? sad cu probaTI SA HTML.

_____________

nece i kad stavim neki .html fajl

[Ovu poruku je menjao goropad dana 11.03.2016. u 10:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao goropad dana 11.03.2016. u 10:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 18:42 - pre 97 meseci
Jel ti to ozbiljno pokreces kompajliran kod iz c-a tj. EFI executable preko apache-a tj. cgi-ja?

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 18:52 - pre 97 meseci
http://httpd.apache.org/docs/current/howto/cgi.html
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 19:10 - pre 97 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić:
Jel ti to ozbiljno pokreces kompajliran kod iz c-a tj. EFI executable preko apache-a tj. cgi-ja?



Da, video sam u jednoj knjizi na netu, tako proveravaju kompajliran kod. Znam da nije bezbedno, ali me zanimalo, i inace dobro bi bilo da napravim neku stranicu u c jeziku i prikazem je u browseru, i to rade, i ja sam se cudio.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 20:06 - pre 97 meseci
Ladno sam napisao EFI - mislio na ELF.

Pa to moze, ali onako, nije bas pametno raditi - bolje perl.

Ako ti treba provera koda zasto jednostavno ne pokrenes taj kompajlirani program ;)? I mozda bolje prvo malo raditi sa Linuxom, sta kako i to, pa onda programiranje i kompajliranje.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?11.03.2016. u 21:26 - pre 97 meseci
Da, da, radim, sve po malo, nego me cisto zanimalo, a i dalje me zanima, nesto je zapetljano, neka sitnica ga zeza. Da, radi program u terminalu.
 
Odgovor na temu

Bpp

Član broj: 332339
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?12.03.2016. u 07:43 - pre 97 meseci
Da li korisnicki nalog veb procesa (verovatno je to www-data) ima pravo pristupa direktorijumu i da li izvrsni fajl ima setovan odgovarajuci x fleg?
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?12.03.2016. u 10:20 - pre 97 meseci
Sto se tice izvrsnog fajla, da setovano je x. A nalog web procesa, ne znam, ni kako to da proverim.
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?12.03.2016. u 11:00 - pre 97 meseci
pokreneš ps aux i potražiš apache ili httpd desno među pokrenutim programima i levo u koloni vidiš koji je vlasnik tog procesa. Biće www ili www-data ili apache ili tako nešto, to je vlasnik procesa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Jel moze kompajliran program da se pokrene na apache2 ?

[ Pregleda: 2871 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.