Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta bi ste odabrali?

[es] :: Hosting :: Domeni :: Sta bi ste odabrali?

[ Pregleda: 2821 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pff
Web

Član broj: 326212
Poruke: 19
*.kti.rs.



+6 Profil

icon Sta bi ste odabrali?15.05.2016. u 12:33 - pre 95 meseci
Zamislite da izradjujete forum na odredjenu temu. Treba da obarete domen koji sadrzi vasu kljucnu rec.
Ispostavi se da su com, net , org i info extenzije zauzete. Jedina slobodna extenzija je .me

Sta bi ste radije odabrali:

kljucnarec.me ili kljucnarecFORUM.com?




 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?15.05.2016. u 12:53 - pre 95 meseci
Ja bih odabrao .me jer mi pruza vecu slobodu, sutra mogu da dodam i neki blog, ili chat i onda forum otpada. E sad ako pravis specijalizirani forum i samo forum za odredjenu oblast onda nek stoji to forum.com

Sve zavisi od tvoje volje. Kako mi mozemo da znamo, sta ti planiras. Ja kad radim projekte, uzmem neku univerzalnu izmisljenu rec, koje ima sto manje na internetu, i onda razvijam projekat dalje.

Sve jedno je koju rec uzeo, opet posetioc mora da zna tu rec. bitan je sadrzasj i povratni linkovi.. ako pravis forum o automobilima, zasto ne bi uzeo rec brmbrm.com Upecatljivo ;)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?15.05.2016. u 14:22 - pre 95 meseci
Ti nisi ni procitao njegovo pitanje.

Tu prece treba uzeti u ozbir SEO optimizaciju, i hoces li da pravis sajt ili ce to zauvek biti forum, pa da stavis kljucnarec-forum, a mozda je najlepse kljucnarec.me/forum
 
Odgovor na temu

pff
Web

Član broj: 326212
Poruke: 19
*.kti.rs.



+6 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?16.05.2016. u 18:30 - pre 95 meseci
Pre svega da se zahvalim na odgovorima. :)

Za sada je u planu samo forum. Sve ide ka tome da cu uzeti kljucnarec.ME domen.

Da li imate iskustva sa pozicioniranjem .me domena na Google-u? Ima li razlike pri rangiranju?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?16.05.2016. u 19:59 - pre 95 meseci
Ja ne, niti me to nesto specijalno interesuje :), mislim da imas cak poseban podforum za SEO.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?16.05.2016. u 21:54 - pre 95 meseci
svi top domeni imaju isti prioritet. S tim sto .rs domen bolje prolazi u srbiji nego u ostatku sveta, .com su svuda prisutni, i takooo. Sve to imas u google webmaster tool da podesis region, mislim da mozes da suzis domet domena samo na odredjeni region u samoj zemlji srbiji :) ako te bas to interesuje.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Sta bi ste odabrali?17.05.2016. u 07:09 - pre 95 meseci
Dok sam se ja bavio SEO, bilo je dosta penala na regionalne domene u poredjenju sa internacionalnim. Ako trazis iz zemlje iz koje je domen, lakse nadjes, ali stranci dosta teze dolaze do tvog sajta. Uvek su com/net/org ispred tebe.

Ako planiras da sajt bude na srpskom, uzmes rs domen, ako planiras engleski/internacionalni, uzmes com ili slicno, igra reci uvek dobro dodje i nadje se neki domen koji odgovara.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Sta bi ste odabrali?

[ Pregleda: 2821 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.