Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguće povratak podataka?

[es] :: GSM - servisiranje :: Da li je moguće povratak podataka?

[ Pregleda: 4617 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Da li je moguće povratak podataka?01.06.2016. u 23:00 - pre 95 meseci
Telefon je Utok351D, bio je pod garancijom, odneo ga na servis, iako sam naglasio da neću ni da popravljaju ako pri tom moraju da obrišu podatke ostao sam bez fotki, poruka, kontakata... da li je moguće povratak podataka i kako ili kom servisu da se obratim ili šta?...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 09:59 - pre 95 meseci
Treba da znas da ni u jednom servisu ne garantuju za podatke, o tome treba ti da mislis.

Poruke ne mozes da vratis, a imenik bi trebalo da je sinhronizovan sa google nalogom, a fotke si nadam se drzao na kartici a ne u memoriji aparata.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

m.oknarb

Član broj: 333391
Poruke: 27



+33 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 10:11 - pre 95 meseci
Povraćaj podataka zavisi i od modela telefona.
Recimo, moj samsung ima opciju clod (po difoltu):



 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 10:17 - pre 95 meseci
@Bakara, ako je covek naglasio da su mu podaci veoma bitni i da ne cackaju ako ce da ostane bez njih, trebali su da ispostuju dogovor.

@MajorFatal, gde su se nalazile foke, u tel. ili na kartici?

Instaliraj neophodne drajvere, ukljuci USB debugging i kada ga skopcas na racunar, imaces pristup internoj skladisnoj memoriji telefona i skeniraj sa nekim od programa za vracanje podataka.

Pocni sa Recuva, preko Get Data Back i slicnih alata ( ima ih zaista gomila ).

Ako su bili na kartici, isti je postupak, kada prijavi racunar memoriju kartice, sa istim programima je preskeniras.

Ako nisu menjali plocu, tj. gde se nalazi mem. telefona, i ako nisu radili neki vid wipe-a, vrlo moguce da ces vratiti fotke.

Najbitnije od svega je da ne upisujes nista u tel i ne instaliras nista, a jos bolje je da ga ne koristis uopste.

Ako ne uspes, najbolje da se obratis nekome ko se bavi profesionalno vracanjem podataka.

Mogu da ti preporucim firmu na PP, ako se ne snadjes.

P.S. pre svega, pitaj ih sta su radili na telefonu, jer ako su menjali plocu, znas i sam, mrka kapa. Onda ih bar zamoli da ti vrate staru i odnesi kod profesionalaca da pocupaju podatke direktno iz chipa. Samo znaj, bice paprena cena, nazalost.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

m.oknarb

Član broj: 333391
Poruke: 27



+33 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 10:27 - pre 95 meseci
Iz mog iskustva, mala je šansa da sa interne memorije telefona može nešto povratiti. Sa eksterne da ali ona nije u pitanju.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 10:29 - pre 95 meseci
Ohrabrujuce je to sto je ta int. memorija podeljena. Jedan deo za OS i jedan deo za skladiste, tako da su sanse goleme da nisu prepisane od strane OS-a, ako su instalirali novi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 11:36 - pre 95 meseci
Citat:
gilopile:
@Bakara, ako je covek naglasio da su mu podaci veoma bitni i da ne cackaju ako ce da ostane bez njih, trebali su da ispostuju dogovor.


To je njihova dobra volja...
Na vidnom mestu svakog servisa pise da ne garantuju za podatke.

I sad on kad preda onom na prijemu, pa dok aparat dodje u ruke servisera...ko se seca usmene napomene.

On da je uradio taj backup ne bi ovde ni postavljao pitanje
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 12:09 - pre 95 meseci
Slazem se za bekap. Ne treba nista prepustiti slucaju, uvek imati bekap, ako treba svakog sata ga praviti.

Jbg, coveku je crko fon i nije mogao da odradi pre servisa.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 12:56 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
gilopile:
@Bakara, ako je covek naglasio da su mu podaci veoma bitni i da ne cackaju ako ce da ostane bez njih, trebali su da ispostuju dogovor.


To je njihova dobra volja...
Na vidnom mestu svakog servisa pise da ne garantuju za podatke.

I sad on kad preda onom na prijemu, pa dok aparat dodje u ruke servisera...ko se seca usmene napomene.


Ajmo jos jednom: ako je covek naglasio da ne zeli popravku ako moraju da brisu podatke onda su trebali da urade nesto od ovoga:

- da urade kako su se dogovorili
- da kazu "ne moze da se popravi bez brisanja" i da odbiju da prime aparat na servis
- da kazu "mi nismo sposobni interno da komuniciramo i da se razumemo" i da odbiju da prime aparat na servis
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 13:00 - pre 95 meseci
Tako je. Koga treba da slusaju i ispostuju ako nece klijenta...Totalno neprofesionalno sa njihove strane.
Podaci su neporocenjivi i morali su to ozbiljno da shvate. Ebes telefon, najlakse je kupiti drugi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 13:38 - pre 95 meseci
Kada bih se ja tako olako odnosio prema fajlovima na kompjuterima mojih mušterija, ubrzo bih ostao bez ijedne mušterije a verovatno bih bio i bijen, ako bih formatirao disk na kome je projekat vredan kao tri stana! Zato se pri prijemu (telefona, kompjutera, pegle) piše dokument gde se između ostalog unese šta mušterija zahteva, i taj dokument prati nalog kroz sve faze popravke, u elektronskoj ili papirnoj formi.

Što kažu gilopile i Informer, odbiješ posao ako ne možeš da ga uradiš kako je napomenuto, ili pozoveš mušteriju i pitaš smeš li da resetuješ mobilni/formatiraš disk i tako obrišeš sve podatke. Ili uvedeš proceduru u svom servisu da se pravi backup kompa i telefona pre intervencije, ako je moguće. To podiže cenu intervencije ali mislim da je isplativo i klijentu i servisu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 17:13 - pre 95 meseci
Ja smem da se kladim da je dobio papir - revers na kome sve lepo pise.

I ja se slicno ponasam kao i vi, ali mi je muka kada mi neko trazi da mu bekapujem 365gb filmova 125gb muzike koje je skinuo sa torenta, koje uz to drzi na sistemskoj particiji.

Mogu da zamislim kako na to tek gleda servis koji je ozbiljno zatrpan poslom.
Njihov posao je da popravljaju neispravne stvari a ne da ispravljaju krive drine, zato ovi sto izvlace podatke to masno i naplacuju, a klijenti kad cuju cenu odmah ti "podaci" vise ne budu bas toliko vazni.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 17:48 - pre 95 meseci
Bakara, ma da, ima svega..I meni su neki trazili da im sacuvam nekakve YT klipove, filmove i sl ( sto ima na svakom koraku ), ali odradim to - nije nikakav problem. Oduzme to meni par desetina minuta do sat vremena, ali ispostujem bez ikakvog dodatnog pitanja. A da mi se desi da neko ostane bez User foldera, ne. Cak odradim backup kada konstatujem da klijent bas nije siguran i ne razume se.

Lepo dobije Backup User foldea na `skladiste` particiji i na njemu je da li ce da koristi nesto od toga ili da brise.

Vise puta sam cuo da u servisu kada menjaju HDD ili reinstalisu OS, ne cuvaju nista... Cak znaju da obrisu particije i kreiraju nove i instaliraju OS. Cao dovidjenja podaci :) Do duse, lako se povade ako se na vreme jave.

Sto se teme tice, nisu ni pod razno, trebali da intervenisu ako je covek naglasio da su mu podaci bitni. Ne znam...

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 20:12 - pre 95 meseci
Citat:
gilopile

Sto se teme tice, nisu ni pod razno, trebali da intervenisu ako je covek naglasio da su mu podaci bitni. Ne znam...

Meni klijent da dodje sa takvom zeljom, ja bih uradio ovo:
Citat:
Informer:
- da kazu "ne moze da se popravi bez brisanja" i da odbiju da prime aparat na servis


-Ako ti treba bekap uradi pa donesi...
-Ne moze da se upali?...e pa jbga
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?02.06.2016. u 22:37 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:Ja smem da se kladim da je dobio papir - revers na kome sve lepo pise.


A ja smem da se kladim da je taj revers dobio tek nakon sto je izjavio da ne zeli popravku ako ne moze da se izvede bez brisanja podataka.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?03.06.2016. u 01:15 - pre 95 meseci
Eh, ovaj, hvala ljudi svima na pomoći.

Telefon je kupljen u "Handy" i tu sam imao garantni rok 3 godine, što je izmedju ostalog uticalo da se odlučim za kupovinu.

Oko 70% fotki je bilo na kartici a oko 30% u memoriji telefona i to nikako nisam mogao da kontrolišem kad će da ih upisuje gde...Automatski backup na google nalog je prestao sa radom oko mesec i po dana pre kvara telefona i nikako nisam mogao da ga nateram da ponovo radi. Backup poruka nisam video nigde da postoji, a čini mi se da su samo kontakti koji takodje imaju google nalog backupovani na google, kad je telefon vraćen sa servisa od oko 500 kontakata ostao je samo broj korisničkog servisa.

O neprofesionalizmu ljudi u Handy-ju bi moglo da se piše, zatražio servis - rekli ok, pitao šta će biti sa podacima, - pa oni to brišu prvo pa tek onda popravljaju...Ok onda neću da popravljam na takav način -Jao pa ja već napisala zahtev..., - jedino da napomenete da mi ne diraju podatke, -Ok napisaću u napomeni, otprilike 6 puta su me pitali na koji broj telefona da mi jave kad je servis završen i ja 6 puta odgovorio da više nemam telefon, da je moj jedini telefon kod njih, da nemam rezervni i da mi jave na mail, dve nedelje kasnije čudili se kako to da mi nije stigla sms poruka gde me obaveštavaju da su tel uzeli da popravljaju, kad je prošlo tri nedelje zamolio ih da mi vrate telefon bez popravljanja, samo da vrate popraviću privatno i platiti dodatno, eh pa ne može to je sad na servisu, -ali to je moj telefon? - pa to je sad već u proceduri??? Još uvek se razmišljam da li da počupam svu kosu sebi ili da razbijem njihovu radnju.

To su moje uspomene neke, te fotke i poruke i kontakti, nisam spreman da platim papreno jer ne mogu, ali bih bio raspoložen da ih vratim na neki način ako je moguće.

@gilopile hvala, imaš poruku na pp

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?03.06.2016. u 02:12 - pre 95 meseci
@MajorFatal, nije bitno da li se radi o mmc ili SD...Sve se moze povratiti, ista je procedura vadio iz jedne mem ili iz druge :) Narvno, ako su menjali plocu ( crko fon ), onda, ciaos....

Imas PP
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dragan.djokic
Svasata

Član broj: 224101
Poruke: 66
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?04.06.2016. u 13:28 - pre 95 meseci
Ni slucajno nije isto vracati podatke sa memorijske kartice i sa particije telefona, bar na vecini telefona nije isto!
To je u praksi provereno, jer se nema diraktan pristup particiji vec se na vecini telefona danas pristupa kroz emulator tako da je vracanje podataka na lak nacin nemoguca misija. Postoje tezi nacini ali to zahteva znanje i vreme a to opet znaci da nije jeftino.

Isto tako relativno je lako vratiti podatke sa memorijske gde je pukao fajl sistem ali ako je crkla kartica nije lako uopste i zato se to papreno naplacuje i odma podaci vise i nisu toliko vazni...

Prvo, covek je napisao da je telefon pokvaren a ne i kako je to pokvaren. Ako je bio mrtav potpuno je bilo izlisno pricati o podacima. Ako je softverski problem bio opet mora softver da se radi gde god da je otisao i opet brisanje svega ali u tom slucaju se moze probati vracanje podataka, probati ali ne i garantovati!

Taj pokusaj vracanja podataka mora da kosta i onda se vracamo ne gore vec receno, podaci i nisu bas toliko vazni...

Mnogo bolje bi prosao da je otisao u servis koji nije ovlascen, tu je uglavnom u kontaktu sa samim serviserom i ne bi doslo do toga da mu prosto obrise podatke bez konsultacije sa njim. Ako ne pristane telefon bi mu bio vracen u istom stanju pa neka trazi dalje.

Ovako, greska je ucinjena i to treba da je za nauk svima. Ako su vam podaci zaista bitni onda telefon apsolutno nije mesto gde ih je bezbedno cuvati!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?08.06.2016. u 01:35 - pre 95 meseci
Sve što je bilo na kartici je sačuvano, a sve što je bilo na telefonu izbrisano...Savršeno sam svestan da je procedura prilično zahtevna i komplikovana samim tim što je ne radi svako i da bi trebalo verovatno da košta papreno, to što nemam da platim ne znači da mi podaci i nisu baš toliko bitni, ako je nestala fotka neke meni drage osobe a koja više nije medju živima ne znači da mi ta fotka i nije baš toliko bitna, već samo da nemam da platim papreno, pretpostavka da su neki važni poslovni podaci od kojih bi mi zavisila i buduća zarada da bih tad imao ili našao.

Telefon je bio pokvaren tako što je odjednom počeo da prijavljuje kako ta i ta aplikacija ne radi i tako za sve aplikacije, s tim što je za neke tiltovao tj. prijavljivao uvek iznova da ne radi iako ja čekiram da sam primio k znanju da ne radi. Ja bih najpre tipovao da se memorija bila popunila do kraja jer me već ranije obaveštavao da je pri kraju.

Sa ovom pameću sad sasvim sigurno bih otišao u neki privatni servis al sad mi kasno.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

developer.serbia
Aleksandar
Programer
Webolex Team
Novi Sad

Član broj: 312470
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.webolex.com


Profil

icon Re: Da li je moguće povratak podataka?24.02.2017. u 01:19 - pre 86 meseci
probaj neke plaćene programe, tipa fonepaw...
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Da li je moguće povratak podataka?

[ Pregleda: 4617 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.