Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)

[es] :: GPS :: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)

[ Pregleda: 2878 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)21.06.2017. u 21:20 - pre 82 meseci
Prijatelj biciklista je na poklon dobio Medion MD 99020, nezgoda je što on ne zna ni jedan svjetski jezik.
Menije neće moći da promijeni/prevede ali bi mu dobro došlo uputstvo na nekom od exYu jezika.
Meni je dao zadatak da se raspitam. Ima li neko ideju?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)21.06.2017. u 22:31 - pre 82 meseci
Ovako se to radi .

Prvo guglas pa nadjes jedino uputsvo na Danskom ?

http://www.medion.com/dk/servi...57%20M80%20(MD%2099020)%20A-DK

Snimis ga na disk.

Onda odes na https://translate.google.com/?tr=f&hl=en

Ucitas taj PDF i prevedes Danski na Jezik koji prijatelj zna .

Nije idealno ali ne postoji nista bolje od toga , ako ne zna Danski
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)22.06.2017. u 18:55 - pre 82 meseci
Hvala,

Pomišljao sam na ovu opciju ali sam se, doduše vrlo malo, ipak nadao da neko možda ima malo prihvatljivije rješenje.
Ali, ako bi ovo uradio, ostao bi problem jezika menija.

Zato sam predložio biciklisti da uzme originalno papirno uputstvo, sjedne s kolegom koji mu je uređaj donio iz Danske (i koji govori danski),
da zašilji olovku i na uputstvu zapiše osnovne stvari koje mu "danac" prevede. Uputstvo na danskom, meniji danski pa nek se snalazi.

Rekao sam mu naravno i da mu je bilo pametnije da je koliko-toliko naučio barem jedan jezik umjesto što se po čitav dan na biciklu lomatao po brdima ;-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)22.06.2017. u 21:58 - pre 82 meseci
Nemoj tako o kolegi biciklisti

btw, evo za kolegu samo da kazem da je to neki jednostavan uredjaj, znaci ciklokompjuter sa gps opcijom koji nema neke napredne komplikovane opcije.
Znaci nek montira i vozi
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)23.06.2017. u 16:14 - pre 82 meseci
Da znaš da sam, kad sam vidio šta si napisao, namjeravao da se pobunim i kažem da to i nije baš tako jednostavno.

Ali kad sam još jednom pročitao da uređaj pokazuje:

trenutnu poziciju, prosječnu brzinu, trenutnu brzinu, najvišu postignutu brzinu, vrijeme, vrijeme od polaska, vrijeme stajanja, vrijeme do cilja, vrijema pauza, očekivano vrijeme dolaska, vrijeme do sljedeće kontrolne tačke, pravac prema kontrolnoj tački, trenutnu nadmorsku visinu, vazdušni pritisak, najvišu i najnižu postignutu visinu

i to sve na jednom ekranu:



shvatio sam da si ustvari u pravu, sve ovo će moći da vidi bez ikakvih pipkanja.

A pošto je dobar drugar, obožava biciklo i prirodu, odlučio sam da mu prevedem Quick Start Guide, svega 14 strana.
Odštampaću mu sve sa slikama pa se nadam da mu, i pored engleskog menija, neće biti teško da nauči da postavlja odredište i možda još ponešto.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)23.06.2017. u 19:52 - pre 82 meseci
To je uredjaj koji "treba_da_izgleda_kao_garmin" a zapravo je obican brzinomer sa GPS bez ikakvih dodatnih senzora. (proveri da li ima podrsku za ANT+, ali sumnjam da ima)

Ono sto bi trebalo da mu pomognes je da vidis da li taj uredjaj ima mogucnost povezivanja sa mobilnim telefonom (a verovatno nema tako da ne moras dalje da citas...) i instaliraj mu aplikaciju preko koje ce voznju moci da sacuva i sinhronizuje na njihovim serverima ili sa kojim vec sajtom za cuvanje trekova saradjuju.

Ako nema mogucnost povezivanja sa telefonom onda se verovatno povezuje putem racunara i tako se prebacuju voznje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Uputstvo za Medion MD 99020 (srpski, hrvatski, ...)

[ Pregleda: 2878 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.