Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu backup to cloud

[es] :: Linux :: Ubuntu backup to cloud

[ Pregleda: 4733 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Ubuntu backup to cloud21.07.2017. u 11:24 - pre 81 meseci
Pozdrav svima,

Istrazujem mogucnost backupovanja podataka sa Ubuntu servera na neki od (free) cloud resenja. Prvenstveno mi treba backup MySQL baze ali ako nije previse komplikovano za izvesti onda bi mi dobro dosao i komplet backup celog sistema. Naravno, ovo bi trebalo da se odvija automatski.

Mene zanima da li postoji neki cloud servis kojim se moze pristupiti iz Linux-a bez GUI-a? Vidim da skoro svi ovi veci cloud operateri imaju Linux podrsku ali vecinom preko GUI-a a ja na mom serveru nemam instaliran GUI.

Kada skontam pristup posle cu lako napisati skriptu koja automatizuje pravljenje backup-a i upload na cloud.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud21.07.2017. u 12:23 - pre 81 meseci
Pa kolko znam nijedan cloud server nije free tj za dz imas do odredjene quote. Sto se tice cli alata, pa imas i za dropbox i za google - drive.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud21.07.2017. u 12:40 - pre 81 meseci
Snasao sam se nekako.
Nasao sam ovaj free PHP/MySQL/FTP hosting: https://profreehost.com

Osecam da nije bogzna kako stabilan i siguran ali bolje ista nego nista. Svakako ja pravim backup i na lokalnom disku ali on je u istom kucistu gde je i radni disk tako da... ako se nesto fizicki desi serveru (zapali se ili slicno) dzabe mi taj backup disk :D
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud21.07.2017. u 14:44 - pre 81 meseci
Mislim da ti je i S3 bolje rešenje nego neki anonimni "free" provajderi.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud21.07.2017. u 17:35 - pre 81 meseci
Imas i dedicated/vps provajdere koji uz tu uslugu pruzaju i besplatno nesto offsite bekapa, uglavnom 20-50GB, zavisno od paketa i ozbiljnosti provajdera/usluge.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud23.07.2017. u 11:32 - pre 81 meseci
Ja kapiram frugality i sve to ali ne kapiram da neko hoce da salje backup koji bi trebalo sam po sebi da bude jako bitan na "free" "cloud" provajdere.

Kao sto je rekao jablan, napravi AWS nalog, napravi S3 bucket i pomocu aws cli-a kopiraj backup-e na S3. To ti je najsigurnija varijanta a cena je smesna. Savet - Ne bih preporucio da koristis S3FS zato sto emulira FS a S3 je object based storage a ne FS ;-)

Ako se odlucis na ovo resenje onda se konsultuj sa nekim ko poznaje AWS da ti pomogne da to napravis kako treba i da bude sigurno i da ne napravis veliki racun u slucaju da krenes da koristis i druge servise. Mozes i da pogledas online kalkulator pa da vidis koliko bi te kostalo N GB mesecno sa N GET i N PUT operacija. - https://calculator.s3.amazonaws.com/index.html

Ako nista od ovoga neces onda Google Drive ili One Drive ili Dropbox. Ako neces ni ovo onda kupi dobar (mozda dva) externi disk pa snimaj na njega.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud23.07.2017. u 13:38 - pre 81 meseci
Hvala vam svima na pomoci.

Izgleda da nisam dovoljno dobro pretrazio net, bio sam u zurbi da pre vikenda uradim bilo sta, bilo kakav remote backup, nisam skontao da ipak postoji CLI za Google Drive ili OneDrive (koji bi mi ovog momenta najvise odgovara).

A zaista ne znam sta je S3 i sta je AWS. Prvi put radim ovakav backup, dosad sam uvek radio na drugi interni disk ili na neki ekserni disk ili na drugi server u istoj server sobi, ali nikad online, a mislim da je sada doslo vreme i za to jer je upload relativno OK, mislim da je 2Mbps. Sad mi samo preostaje da vidim sta mi se nudi od servisa i kompanija.

Ja cu pitati gazdu da li je spreman da placa ovu uslugu sigurnog backup-a ali mislim da ce odgovor biti ne bez obzira koliko kosta... :( zato sam ja prvenstveno trazio free servise. Nije problem napraviti nalog, znaci ne treba mi anonimni servis, a i podaci nisu prevelika tajna, tj i ako neko dodje do njih nisu mu od velike koristi, a i nema ih mnogo. Trenutno je backup (samo baze podataka) oko 300KB. Bojim se da kada bi radio backup celog diska da bi upload brzina bila spora za toliko podataka i da mozda ne bi stiklo preko noci da se odradi.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ubuntu backup to cloud23.07.2017. u 14:57 - pre 81 meseci
Na kraju krajeva, uvek možeš da uzmeš stari laptop, okačiš ga na svoj ruter kod kuće, pa scp-uješ na njega. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ubuntu backup to cloud

[ Pregleda: 4733 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.