Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...

[es] :: E-Poslovanje :: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...20.08.2018. u 12:47 - pre 68 meseci
Imam neke "male" poslove na internetu, medjutim i ako ce delovati kao mutna radnja izbegavanje poreza i slicno, ja cu ipak da pitam. Treba mesecno da mi stizu neki novci na tekuci racun. Jel mogu sad ja na svom sajtu da stavim samo ime banke i broj tekuceg racuna na koji stize uplata? Da izbegnem pojavljivanje svog imena... U pitanju su zaista mali iznosi i ne znam kolko ce to da traje, jer sam i ja u nekom lancu, pa ako pukne sve, da me ne prozivaju ljudi :). Mislim da uplatilac treba da ima samo moj tekuci racun, a kao: "primalac", moze da stavi bilo sta, ili mora ime? To je sto se tice banaka, da li moze da se proslede takvi novci? I jel sluzbenik na salteru onda vidi ko je vlasnik racuna? Hvala!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...20.08.2018. u 13:54 - pre 68 meseci
Službenik u banci može da vidi podatke o računu u banci u kojoj radi, ne može da vidi sve podatke o računu u drugoj banci, već samo da li je račun validan (može recimo i poziv na broj da bude nevalidan, tj. da ne zadovoljava određeni pattern ili šta već).
A i u toj banci službenik ne bi trebao da pristupa tvojim ličnim podacima ako neko na šalteru uplaćuje na tvoj račun, ali ovo je Srbija, ko tu koga kontroliše i ko gleda LOG fajlove i da li se to uopšte beleži, osim kod veoma osetljivih informacija vezanih za bezbednost (e-banking, bezbedonosne službe, itd.).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...20.08.2018. u 14:02 - pre 68 meseci
Ok i sam sam tog misljenja.

Uplatilac: taj i taj
Svrha: Uplata
Primalac: Agencija NNN - i ako ne postoji
Broj tekuceg: taj i taj
poziv na broj nema

Mislim da ce to da zavrsi posao.
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...20.08.2018. u 14:21 - pre 68 meseci
Slobodno stavi svoje ime i prezime na uplatnicu ko ti uplacuje ako su ti mali iznosi i ako ukupan iznos u totalu nije veci od 15,000.00e mesecno.

Ovo gore sto si hteo je vec sumnja i pravis prekrasaj bez potrebe :)

Imaj na umu da i lopovi kada ti ukradu nesto sve sto je ispod 20,000 nije teska kradja i mozes da zaboravis na povracaj te tako nikoga nisi niti zeznu niti bilo sta.

Zbog sitnih iznosa tesko da ce neko da obraca paznju na sve to iz razloga sto nisi jedini u sistemu prenosa novca osim ako nisi pod merama.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 07:29 - pre 68 meseci
Ovde fali glavna infromacija: da li očekuješ uplate iz inostranstva, ili iz Srbije ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 11:30 - pre 68 meseci
Citat:
revlo:
Imam neke "male" poslove na internetu, medjutim i ako ce delovati kao mutna radnja izbegavanje poreza i slicno, ja cu ipak da pitam. Treba mesecno da mi stizu neki novci na tekuci racun. Jel mogu sad ja na svom sajtu da stavim samo ime banke i broj tekuceg racuna na koji stize uplata? Da izbegnem pojavljivanje svog imena... U pitanju su zaista mali iznosi i ne znam kolko ce to da traje, jer sam i ja u nekom lancu, pa ako pukne sve, da me ne prozivaju ljudi :). Mislim da uplatilac treba da ima samo moj tekuci racun, a kao: "primalac", moze da stavi bilo sta, ili mora ime? To je sto se tice banaka, da li moze da se proslede takvi novci? I jel sluzbenik na salteru onda vidi ko je vlasnik racuna? Hvala!


Ako imas racun u Intezi onda tesko tebi... onaj ko uplati na salteru ce na potvrdi o uplati da dobije i tvoje ime, adresu i broj licne karte. Nisam siguran kako je u drugim bankama.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 11:45 - pre 68 meseci
Nisam u intezi, uplate su iz srbije da. Ali već sam odlučio da stavim svoje ime, tako da dalja rasprava nema smisla. Otvorio bih ja organizaciju jednu, ali to je toliko komplikovano za moje pojmove a i skupo da prosto nema vajde.

Organizacija tipa, udruzenje osoba sa invaliditetom i slicno.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 19:29 - pre 68 meseci
Nema svrhe da kriješ svoje ime kada se transakcije ne prate po imenu nego po računu. Ko to prati on po broju računa vidi sve.

Ako staviš pogrešno ime, pogotovo naziv firme, pa i izmišljene ako te dohvate po bilo kom osnovu pa utvrda da si i to radio to će da bude vrlo nepovoljno po tebe.

Usput, na sve uplate na lični račun, mora da se plate porezi.

 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
*.dynamic.vipmobile.rs.



+44 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 21:34 - pre 68 meseci
Da, ali meni banka odbija svaki mesec 320 dinara, imao ja transakcije ili ne. Tako da sam već u minusu. Zar to nije dovoljno? Pri tom nemam nameru da jurim poreznike i da ih vučem za rukav pa da placam jos nesto. To valjda banka sama regulise. Inace koja je svrha onda licnih racuna, kad ne moze da se uplacuje novac na njih. Eto, hocu na primer da platim porez, kome, sta? Mesecno mi legne 3000 dinara, odbiju mi 320 dinara eto to je moje poslovanje. Inace nista licno, ali ovaj Predrag Supurovic je veliki svetac, on daje pare unapred i kad mu ne traze. Misli covek na buzdet SR i GDP ako se tako kaze.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...21.08.2018. u 22:27 - pre 68 meseci
Banka služi samo da se vrši protok novca a ne dati obračunava poreze, to moraš da radiš sam.

A ko ti je kriv što si otvorio račun u banci koja ti naplaćuje troškove i kada nemaš promet na računu?

Nisam ja svetac nego te upozoravam kako treba po propisima jer kad te dohvate zbog te prevare kojm se baviš onda će da ti nakaraikaju i utaju poreza za svaju uplatu za koju porez nije plaćen i te prevare sa lažnim firmama na uplatnicama.

Kako ćeš ti da radiš to je tvoja stvar.


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Jedno prakticno pitanje u vezi ziro racuna...

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.