Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CNC probijacica - problemi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC probijacica - problemi

[ Pregleda: 841 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

otac_rafailo
podgorica, crna gora

Član broj: 339381
Poruke: 1
79.140.149.*



Profil

icon CNC probijacica - problemi20.11.2018. u 21:04 - pre 65 meseci
Pozdrav ekipo

Skoro sam poceo da radim u jednoj firmi i kako sam primljen na osnovu nekog osnovnog poznavanja i velikog interesovanja za ovu oblast prvi zadatak koji sam dobio je da osposobim CNC probijacicu EDEL MICROMAT 205 HS iz '95 godine. Masina izgleda prilicno ocuvano i odrzavano, navodno je i radila kad je kupljena. Dosao sam do uputstva na engleskom jeziku ali zbog mnostva strucnih termina i ne tolikog poznavanja samog postupka nije lako za razumijevanje.
Uspio sam da pokrenem ose u manuelnom modu, programiram referentne tacke i zamjenim donji dio alata.

Iduce sto treba da rijesim jeste zamjena gornjeg dijela alata (tzv. multi glave), ,,izvrsim'' udar u single punch modu, programiram neki jednostavan patern.


Masina sada ima problem sa odrzavanjem pritiska. Danas smo probali da dopunimo bocu sa azotom ali ne zadrzava pritisak tako da je vjerovatno popustila membrana. Nakon toga nisam bio u mogucnosti da pokusam nesto uraditi zbog pada napona u elektricnoj mrezi.
Smatram da zbog gore navedenog masina ne moze da izvrsi udar i da je greska prikazana na ekranu ,,braces open'' direktan indikator manjka pritiska.

U dijelu upustsva za zamjenu alata pise da zamjena mora biti indikovana na ekranu a da bih to uradio, koliko razumijem, treba da napisem program, tj u osnovnom paternu promjenim parametre. kada ovo pokusam da startujem izbacuje greku ,,external stop''. Zamjenu donjeg dijela alata vrsim bez ikakve najave programa.

Da li iko ima iskustva sa ovom ili slicnom masinom?
Svako iskustvo je dobro doslo od poznavanja mehanickih elemenata do programiranja, jer mi je neophodno da osposobim masinu a nemam adekvatnu pomoc.

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC probijacica - problemi

[ Pregleda: 841 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.