Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?

[es] :: Java :: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caca1
programer
beograd

Član broj: 337235
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?26.11.2018. u 12:47 - pre 64 meseci
Da li je neko pravio stampu nalepnica preko IReporta za stampace barkod nalepnica?
Napravila sam u IReportu nalepnicu sa pageFormat (5cm x 2.5cm) i u nju smestila podatke . Kada pozovem stampu, na ekranu mi se pojavi izvestaj sa dimenzijama nalepnice i sa sadrzajem koji ocekujem. Kada izaberem stampac bar kod nalepnica i biram print , on izbaci vise praznih nalepnica do velicine papira A4.
Probala sam i da stampam samo tekst koji sam unela umesto polja iz baze i opet isto. Kada stampam na obicnom stampacu, onda se odstampa ocekivani sadrzaj u trazenim dimenizijama.
Na tom barkod stampacu sada se stampaju nalepnice ali preko alata PowerBilder i receno mi je da su samo podesili dimenzije da odgovara velicini nalepnice i to radi. Kod Ireport izgleda da to nije dovoljno.
Trazila sem preko google neka uputstva ali nisam nasla .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?26.11.2018. u 13:12 - pre 64 meseci
Čini mi se da je problem u samom podešavanju drajvera štampača.
Da li klik na properties sekciju štampača i promena parametara, donosi neko poboljšanje?
Koji je štampač u pitanju i koja je verzija drajvera za štampač ?
 
Odgovor na temu

caca1
programer
beograd

Član broj: 337235
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?26.11.2018. u 14:05 - pre 64 meseci
Stampac bar kod nalepnica je TSC TTP245.
On je povezan sa racunarom na kome je drajver instaliran. I to radi dobro preko alata PowerBilder. Veza taj program i stampac radi dobro.
Ja sam uradila program preko Jave pa zovem izvstaj koji je uradjen u IReportu 4.7. Program pozivam sa servera na taj lokalni racunar tako da ocekujem da kada biram printer za barkod nalepnice to radi.
To je neki stariji barkod stampac kako su mi rekli. Za sada ne znam koja je verzija drajvera.
Da li je dovoljno dafinisati dimenzije nalepnice u IReportu ili treba jos nesto podesiti ?
Da li su razlicite verzije drajvera za razlicite alate preko kojih se prave izvestaji ?
Hvala puno na interesovanju!!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.static.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?26.11.2018. u 14:24 - pre 64 meseci
Evo linka za Seagull drajvere http://downloads.seagullscient...ive/2018/2018.3/TSC_2018.3.exe možda će pomoći.

Ako je moguce, nemoj instalirati na kompjuteru na kome štampač već radi, probaj na nekom drugom.

Mučio sam se, mučio, pre godinu - dve da nešto odštampam, nešto nalik tvom primeru i na kraju sam odustao

Postoji nešto u samom podešavanju drajvera, što pretpostavljam uopšte nije vezano za sam Ireports.

Vratili smo se programima WinLabel 2 i BarTender Enterprise Automation 9.4.2760 i još neko vreme štampali potrebne stikere.

Odavno to više ne radimo.
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?26.11.2018. u 14:31 - pre 64 meseci
Postovani,

1. Oko drivera i stampaca da li komunikacija radi

- Probati iz klasicnog Notepad ili Wordpad odstampati nesto na tom stampacu ako je Windows OS u pitanju. Posto je label printer - dovoljno da se pusti pa znakova cisto kao printout. Ako je neki drugi OS onda neka aplikacija koja generalno uvek radi kao neki editor;

- Na racunaru ako koristite kao shared printer onda za isti bi vec trebalo da imate instalirane drivere na vasem racunaru;

2. Mozda su potrebna dodatna podesavanja (inicijalno iz vase aplikacije) sto se tice parametara za stampu;

3. Takodje vide kako su podesni parametri driver-a na samom stampacu;

 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Stampanje barkod nalepnica preko IReporta (JasperReport)?

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.