Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa maticnim plocama istih simptoma

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnim plocama istih simptoma

[ Pregleda: 1335 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikica555
Milan Franjic
Srbija

Član broj: 339929
Poruke: 3
109.92.75.*



Profil

icon Problem sa maticnim plocama istih simptoma04.03.2019. u 22:59 - pre 61 meseci
Pozdrav svima. Imam problem sa dve maticne ploce. Posle koriscenja obe normalno sam ugasio na shut down i kada sam ponovo hteo sasvim normalno da ih upalim kao i svaki put kuleri su se upalili ali slike nema. Jedna je problematicna od pre nedelju dana a druga danas. Posle toga je usledilo menjanje svega ram memorije grafike integrisanu grafiku ali nista. Cak sam na obe menjao i procesore ali bezuspesno nisam uspeo dobiti sliku. Nemam vise ideja za probati. Ploce se normalno pale na dugme i kada se duze drzi ugasi se ali monitor je crn nema nista kada je upaljena. Dajte mi neku dijagnozu predlog ako neko nije sasvim siguran tj. imao je ovakav problem pa zna da je ipak maticna crkla. Nista mi to nebi bilo cudno sa se to nije desilo posle normalnog gasenja racunara. Hvala vam unaprdd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa maticnim plocama istih simptoma05.03.2019. u 00:13 - pre 61 meseci
Moze biti svasta. Nema pravila. Najbolje je da odneses kod nekoga ko se razume ili u servis.

Ovim redom je nacesce problem:

Los kontakt RAm mem - Za probu samo ostavi jedan prethodno dobro ociscen RAM modul u ploci

Graficka kartica se skine, ociste kontakti i vrati.

CLR cmos - izvadi bateriju iz ploce na 10 sekundi i vrati ili probaj bez nje, nebitno....

Ako posle toga ne startuje, imas neki HW problem.

Ako mas beeper zvucnik na ploci ili na konektoru, pokusaj da startujes plocu bez graficke kartice i bez RAM memorije i ako se BEEPer ne oglasi, ploca ili napajanje nije ok

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.03.2019. u 01:24 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mikica555
Milan Franjic
Srbija

Član broj: 339929
Poruke: 3
109.245.225.*



Profil

icon Re: Problem sa maticnim plocama istih simptoma05.03.2019. u 08:59 - pre 61 meseci
Beeper se neoglasava uopste. Na obe ploce je bilo isto napajanje koje bi trebalo da je ispravno. Prvo na jednoj ploci sad je na ovoj drugoj ploci bilo kad se to desilo. Posle toga sam probao druga napajanja ali nece
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Problem sa maticnim plocama istih simptoma05.03.2019. u 10:16 - pre 61 meseci
Red je bar da navedeš koje komponente su u pitanju.
 
Odgovor na temu

mikica555
Milan Franjic
Srbija

Član broj: 339929
Poruke: 3
109.245.225.*



Profil

icon Re: Problem sa maticnim plocama istih simptoma07.03.2019. u 15:34 - pre 61 meseci
Bio sam odsutan par dana ja se izvinjavam. Jos uvek nisam resio problem, jedino sto sam dosao do saznanja da svaki put kada izvadim bateriju i ostavim je 10 minuta izvadjenu windows se normalno podize. I radi sasvim normalno. Cim ga ugasim i probam ponovo upaliti nema slike. Stavljena je nova baterija. Konfiguraciju stavljam za pola sata
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnim plocama istih simptoma

[ Pregleda: 1335 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.