Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft essentials problem

[es] :: Zaštita :: Microsoft essentials problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5137 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Microsoft essentials problem19.03.2019. u 09:57 - pre 61 meseci
Windows 7 Prof. 32 bit plus MS Essentials od jutros pravi probleme tako što se sam isključuje! Kada ga pokrenem kratko ostane uključen pa se isključi. Ništa novo nisam instalirao u međuvremenu. Pokušao sam deinstalaciju pa sve iz početka, ali uvek je isto. Pretresao sam računar i sa njim i sa Malwarebytes i ne nalaze ništa na tu temu.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem19.03.2019. u 12:52 - pre 61 meseci
Obzirom da je pre par meseci update za Windows 7 prouzrokovao da kad je Windows essential da se korumpira korisnički profil, ovo još i nije tako loše. :D



Ako si instalirao updateove za Windows, probaj da deinstaliraš kumulativni za 2019-03 i vidi hoće li biti isto.

Inače, iz iskustva ti pričam, koliko je Windows defender od Windowsa 10 1709 pa na dalje dobar, toliko je windows defender pre windowsa 10 1709 bio loš, a Essentials na windowsu 7 očajan.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem19.03.2019. u 17:12 - pre 61 meseci
Da, rekao bih da si u pravu, takođe sam razmišljao o tome. Hteo sam da vratim Win nekoliko dana unazad, ali me mrzelo zbog nekih backupovanja. Zato sam na kraju deinstalirao MSE i i nstalirao Bitdefender. Kasnije paralelno instaliram i MSE s tim što sam Bitdefender isključio i on poče normalno da radi. Zatim sam deinstalirao Bitdefender i MSE do sada radi normalno. Videću da li će to potrajati, ali verujem da hoće. Nagađam da je Bitdefender prepisao neki fajl koji je koristio MSE. Lično sam sasvim zadovoljan sa MSE jer radi dovoljno korektno, a ne opterećuje previše moj slabašni računar koji pored toga zbog 32 bita koristi samo 3,5 mb memorije.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem24.03.2019. u 15:42 - pre 61 meseci
Čisto da kažem kako od tada sve radi normalno. Pretpostavljam da je Bitdefender prepisao neki fajl koji je možda stigao sa update, ne vidim drugo logično rešenje.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem07.04.2019. u 20:39 - pre 60 meseci
Koristim MSE i Malwerbytes vec veoma dugo godina i nikada nisam imao problema.Dobar je to AV iako je besplatan.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem08.04.2019. u 00:32 - pre 60 meseci
Nije. :( Ransomware prolazi samo tako.

Jednostavno si imao sreće do sad.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem09.04.2019. u 16:33 - pre 60 meseci
Svaki AV je danas lutrija za neke koji mogu da urade svasta da dodju do zeljnih podataka.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem09.04.2019. u 22:06 - pre 60 meseci
Sve zavisi, mišljenja i rezonovanja se razlikuju od korisnika do korisnika, od potrebe do potrebe. Moje subjektivno mišljenje je da treba forsirati backup ili slične vidove pasivne zaštite kao glavni metod borbe protiv malvera. Ljudi se previše uzdaju u antiviruse i slične pakete, ne razmišljajući o tome da nijedan od njih ne štiti 100% i da postoje i drugi vidovi zaštite. Sandboxing, backup, malo edukacije, grupna polisa...ne kažem da svi poseduju takav stepen znanja ali od nečega treba krenuti, samim tim će i interesovanje da raste. Ako je u pitanju backup, može da prođe i free softver, ne mora Acronis i kreiranje backup šema, uplitanje u inkremental i diferencijal. Dakle, ako provereno znaš da nešto ne pokriva sistem i podatke apsolutno, onda treba težiti alternativnim načinima.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem09.04.2019. u 22:22 - pre 60 meseci
Bekap je keva, ali poslušajte me, Windows Security Essentials na Windows 7 je *o*č*a*j*a*n* kada je u pitanju ransomware napad. Naravno, nema tog anti virusa koji će vas zaštititi od namenskog, ciljanog 0day ransomware napada, zato treba raditi dnevni bekap (i verifikovati!) i to i na offline medij, ali MSE je baš bušan na "klasične" ransomware napada, jer iz ličnog iskustva detektuje i obriše ransomware tek kada bude kasno, odnosno kada već kriptuje (deo) podataka.

Avast free, Bitdefender Free, Kaspersky free, ma bilo šta, samo ne MSE.

Isto važi i za Windows defender na Windows u 8.1 i isto, ali u blažem obliku važi i za Windows 10 do verzije 1709, tek od tad je taj defender počeo da valja, a od 1809 je znatno bolji i za većinu je više nego dovoljan.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 00:52 - pre 60 meseci
MSE u saradnji sa Malwarebytes-om,veoma dobra zastita.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 07:27 - pre 60 meseci
Ok.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 08:06 - pre 60 meseci
Takođe smatram da je kombinacija MSE i Malwerbytes sasvim solidna. Uz malo pameti u glavi i iskustva, pažnje kod surfovanja i preuzimanja datoteka šansa za zarazu je minimalna.

MSE nije ni bolji ni lošiji od drugih u to sam siguran. Svojevremeno (dosta davno) sakupio sam veću bazu virusa i testirao razne AV programe. Ispostavilo se da nijedan nije savršen. Jedan je propuštao ovaj virus, drugi neki drugi itd. Na kraju sam odlučio da držim ono što najmanje opterećuje mašinu, a uvek sam imao skromne računare. Tu mi se u novije vreme MSE pokazao kao najabolji.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 11:44 - pre 60 meseci
Potpisujem
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 17:29 - pre 60 meseci
Koristim i ja MSE na kućnom desktop računaru. Jedan od razloga je i to što hardver i rad prilagođavam multitaskingu i najvažnija mi je superiorna brzina i odziv, stoga ne dopuštam nijednom antivirusu da mi naruši ni 1% te brzine, a MSE je poprilično lagan. Istina je da je MSE slabiji takmac od Kaspersky, Bitdefender, Avast i sličnih besplatnih alternativa. Jalova je ova komparacija, MSE i Malwarebytes jesu dobra kombinacija ali tu je ključ Malwarebytes. U kombinaciji sa bilo kojim besplatnim antivirusom, on će pružiti dvostruko kvalitetniju zaštitu. Glavno pitanje je koliko je ustvari efektivna bilo koja od potencijalnih kombinacija? Dovoljna je samo jedna zero-day pretnja da se prošeta pored njih i može da napravi haos. Ponovo tu poene uzima backup. Koji god malver da uleti i kakvu god štetu da napravi, ako postoji backup image na dve ili više fizički odvojenih lokacija, glava je mirna.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 17:53 - pre 60 meseci
Problem je sto malware moze da postane deo bekapa...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 18:17 - pre 60 meseci
Da preciziram, kada kažem backup, mislim na data particiju koja je namenski kreirana za skladištenje podataka i odvojena je od sistemske. Ne kažem da je nemoguće da se zarazi pre kreiranja backup image fajla ali svakako postoji procedura provere sadržaja pre kreiranja istog. Takođe, ne preferiram kreiranje backup image-a sistemske particije jer smatram da sistem sa svim aplikacijama mogu da povratim u ekspresnom roku. Podaci su uvek na prvom mestu. Ono što garantuje maksimalan učinak i izuzeće faktora rizika jeste i backup strategija, koja je koncipirana da ne zavisiš samo od poslednje kopije. U mom slučaju, backup podataka radim svakih mesec dana, a na NAS storage-u držim uvek najmanje tri poslednje kopije, tako da otvaranjem zaražene na aktivnom sistemu ne gubim ništa, samo ću je eliminisati i učitati kopiju koju sam napravio pre nje. Ako se uzme u obzir i aktivna RAID postavka, gde podaci mogu da pobegnu? Uvek postoji ono "ali", mada ovako je verovatnoća 0.01% da nešto krene naopako.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 18:42 - pre 60 meseci
Kakva god procedura za proveru podataka bila, ne moze biti garant u slucaju faulty hardware-a ili malware-a. Dakle stvar je verovatnoce koja nikad nije 0. Zato je dobro rizik smanjiti na druge nacine. Recimo surf Linux-om iz virtualke.
Kako 99% malware-a na Windows-u danas dolazi odatle. Ko startuje krekove, zna valjda na cemu je vec ;)?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 18:57 - pre 60 meseci
Jasno, svakako je surf na Linuxu dobra stvar ali čisto sumnjam da će prosečan korisnik da se mlati sa virtualkama. Koristim ih svakodnevno za različite namene i imaju veliku primenu u raznim sferama.


A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem10.04.2019. u 19:28 - pre 60 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Zato je dobro rizik smanjiti na druge nacine. Recimo surf Linux-om iz virtualke.
A surf i ostalo iz realnog linuxa? ;) Ja windows otvaram 99% kad hoću da odvrtim AoE RoR, za ostalo nemam skoro nikakve potrebe (recimo 1%) da ga koristim.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Microsoft essentials problem11.04.2019. u 02:49 - pre 60 meseci
Pa sad, Windows koristis zbog software-a, i kojih god razloga. Generalno nema potrebe da stavljas na bare metal, dovoljna je virtualka. Cak i na Linux-u je pametno koristiti virtualku za surf ;p
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Microsoft essentials problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5137 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.