Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kraj za win 7 posle nove godine

[es] :: Windows desktop :: Kraj za win 7 posle nove godine

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10087 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Kraj za win 7 posle nove godine18.04.2019. u 06:22 - pre 60 meseci
Danas, po uključenju računara, pojavilo se obavešetenje:



Kada su najavili kraj za XP a u virtuelnoj mašini sam probao win7 i odmah sam prešao na win7 (ljubav na prvi pogled).
Verzije posle win7 nisu mi se ni malo dopale iz više razloga.
Sad, hteo ne hteo, moraću da pređem na neku od novijih verzija.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine18.04.2019. u 06:37 - pre 60 meseci
Ništa se ne mora, radiće Windows 7 još 3 - 5 godina nakon završetka zvanične podrške od Microsofta. To što nema sigurnosnih zakrpa, uz podignut firewall i solidan anti virus za kućne korisnike ionako ne predstavlja naročit problem.

Ko ne voli desetku, alternativa je Windows 8.1 + normalan start meni tipa Startisback.

Podrška važi do 2023. godine.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine18.04.2019. u 18:32 - pre 60 meseci
Meni na starom kompu XP -Pro važi do 2021. original licenca
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 02:44 - pre 60 meseci
Bas sam hteo da postavim ovu temu ali sam preduhitren.
Nikad se necu odreci Win7.
Imam Acer Aspire 4739Z,odlicna masina.
Znam jedan office gde i dalje imaju Win XP i sve radi kao sat.
O osmici nemam lepo misljenje.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 03:02 - pre 60 meseci
I ja sam govorila da se nikad neću odreći Windowsa XP, pa sam se
odrekla, prešla na sedmicu, a onda ubrzo i na desetku, :D
Ito, samo zato što postoje oni skinovi ili programčići koji menjaju
izgled sistema.
Sad moja desetka liči na Windows XP, imam sve funkcije, relativno star
izgled i niko srećniji od mene, :D
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 07:29 - pre 60 meseci
Citat:
luaay:
Nikad se necu odreci Win7.


Dok ne budeš prinuđen da promeniš hardware, i shvatiš da ne postoje drajveri za većinu komponenti, pa onda poneki software počena da odbija da se pokrene, i tako jedno za drugim... Nije ni MS od juče ;-)
 
Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 07:47 - pre 60 meseci
Citat:
valjan: Dok ne budeš prinuđen da promeniš hardware, i shvatiš da ne postoje drajveri za većinu komponenti, pa onda poneki software počena da odbija da se pokrene, i tako jedno za drugim... Nije ni MS od juče ;-)

Da, na žalost, u pravu si. Na mnoge nove računare odavno ne može 7 da se instalira tek tako.
Mora cela "akrobatika" da bi se ista instalirala što govori o politici ms. Hteli ne hteli, biće kako mi kažemo!
Ok, ima tu i zastarelosti ali 7 nije tehnički u istom položaju u kakvom je bio XP.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 08:03 - pre 60 meseci
Ne da mora cela akrobatika, nego jednostavno više ne može da se instalira. Pogotovo na laptopovima gde popiješ i BSOD prilikom same instalacije, na stranu što za pola stvari nema drajvera.

Možda bi prelazak na Windows 10 bio podnošljiviji kada bi prestali da smarače sa novom verzijom istog dva puta godišnje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 08:13 - pre 60 meseci
Citat:
bachi: Možda bi prelazak na Windows 10 bio podnošljiviji kada bi prestali da smarače sa novom verzijom istog dva puta godišnje.

Da, neviđeno smaraju!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 08:14 - pre 60 meseci
Ma ne fali nista Win 10, evo radim na njemu, cela fora je da ne gasis nikad, update-i idu posle radnog vremena , i ponekad docekas rebutovan komp i to je to.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 08:47 - pre 60 meseci
Ovo sto Bane kaze.

Onog trenutka kad MS ukine podrsku za neki OS on postaje neprihvatljiv rizik. To ide tako sto IT samo to kaze finansijama/CFO-u i onda oni koji rade risk sami zakljuce resenje. :) To "meni se ovo svidja" je super za kod kuce, mozda necete imati nikakav problem, mozda cete ih imati gomili, mozda cete samo nekome minovati bitcoin... vas komp vasa stvar. Ali biznis koji vozi nepodrzan OS ima los management, tu nema leka - i to mora management da resava. Ne pita se tu IT nista.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 08:55 - pre 60 meseci
Ja imam laptop desetku ,ne ukljucujem ga jedno godinu dana i kad ga ukljucim on se ugusi od apdejta i pali se i gasi jedno 5 puta pre nego sto postane optimanal.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 09:09 - pre 60 meseci
Citat:
nkrgovic:
Ovo sto Bane kaze.

Onog trenutka kad MS ukine podrsku za neki OS on postaje neprihvatljiv rizik. To ide tako sto IT samo to kaze finansijama/CFO-u i onda oni koji rade risk sami zakljuce resenje. :) To "meni se ovo svidja" je super za kod kuce, mozda necete imati nikakav problem, mozda cete ih imati gomili, mozda cete samo nekome minovati bitcoin... vas komp vasa stvar. Ali biznis koji vozi nepodrzan OS ima los management, tu nema leka - i to mora management da resava. Ne pita se tu IT nista.

To jeste tako za velike firme ali se ovde ipak radi o privatnom koriscenju.
Koristim oba. 10 u firmi, tj. kod klijenta, 7 kod kuce. Sedmica mi je udobnija i vizuelno lepsa a nema pun kufer telemetrija, cortana i sl. "kolekcionarskih" servisa. Na 10 mi je jedino task manager bolji i ono sto mi je potencijalno trebalo (na kraju nisam kupio monitor) je mogucnost da imas zaseban dpi (ppi) na razlicitim monitorima (bila tema).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 09:14 - pre 60 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ma ne fali nista Win 10, evo radim na njemu, cela fora je da ne gasis nikad, update-i idu posle radnog vremena , i ponekad docekas rebutovan komp i to je to.
Imam tri instalirane desetke, uključujem ih povremeno, neku češće, neku i po par meseci ne palim i nikada problem. Ako ima ozbiljan apdejt, pustim da odradi a kad završi, samo dobijem info da će sistem da bude restartovan kada dođu definisani neaktivni sati. Niti sam restartuje niti ima neki problem sa tim.
Šta li vi radite na tim desetkama??
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 09:55 - pre 60 meseci
Sve ono što ti radiš na Linuxu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 10:03 - pre 60 meseci
Shadowed> Jesi li siguran da nema telemetrija?

Ja ostavljan Eset u interaktivnom modu, i znam kad su za Win7 pustili neki KBnnnnnnnn sa kojim je dolazila telemetrija i ostale gluposti, sećam se da sam to blokirao i završena priča.
Kod Win10 kod kuće mi recimo iskoči neki NNlauncher (ima ih više, kod mene je nešto tipa qalauncher ili nešto slično tome ili sedlauncher za koji znam da postoji), ali kod mene, blokiram ga do restarta procesa, on bukvalno odmah ponovo pokušava konekciju, i posle toga odustane na sat dva, pa opet. Ako mu dozvolim konekciju, odmah se pojavi timeservice i još nekoliko procesa, dozvolim konekciju do restarta procesa i to je to.
Ne bih da ga blokiram za stalno, ali bi bilo dobro da mogu da definišem blokiranje tih procesa npr. u svim danima osim nedeljom ili tako nešto, da mi ne remete rad.

Za 10-ku smo jedino rešenje na poslu našli pomoću Windows Server AD, jednostavno se preko njega definiše kad idu ažuriranja i sve ostalo, ali opet nema šanse da radi normalno na običnim HDD-ovima. Zadnja verzija je bila od pre 2 godine, već onaj oktobarski ili novembarski update iz 2017. je počeo da zeza i drastično je "udavio" računare koji nemaju SSD.

Bukvalno kao da su se dogovorili sa proizvođačima SSD-ova, i tada su negde ljudi počeli masovno da kupuju i za starije računare, pa je i cena pala dovoljno da bi svako mogao da priušti za svoj računar. Ali šta sa firmama koje imaju npr. 500 računara, sad kupovati 500 SSD-ova, ugraditi, migrirati OS...
Jednostavno će da nateraju firme na virtuelni desktop preko nekog raspberry i sl.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 10:13 - pre 60 meseci
OK, malo sam pojednostavio. Nema toliko i nema obicaj da kad nesto iskljucis on opet ukljuci.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 10:27 - pre 60 meseci
Citat:
calexx:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ma ne fali nista Win 10, evo radim na njemu, cela fora je da ne gasis nikad, update-i idu posle radnog vremena , i ponekad docekas rebutovan komp i to je to.
Imam tri instalirane desetke, uključujem ih povremeno, neku češće, neku i po par meseci ne palim i nikada problem. Ako ima ozbiljan apdejt, pustim da odradi a kad završi, samo dobijem info da će sistem da bude restartovan kada dođu definisani neaktivni sati. Niti sam restartuje niti ima neki problem sa tim.
Šta li vi radite na tim desetkama??


Pa programiram na njoj. Nikad nisam primetio apdejt, osim da nekog jutra moram da se ulogujem umesto samo da anlokujem.
Nasuprot tome kuci imam Win 10 u virtualci i to je katastrofa kad god upalim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 14:57 - pre 60 meseci
Citat:
bachi:
Sve ono što ti radiš na Linuxu.
Pa ja i linux redovno ažuriram, ne preskačem pa i on normalno radi. A mogao bih da podesim da ne ažurira ali računam da autori znaju bolje od mene šta da se radi. Ne sećam se da je desetka nekad brljala, mada ipak jedva da je koristim.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kraj za win 7 posle nove godine19.04.2019. u 15:03 - pre 60 meseci
Heh azuriraj tako Arch ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kraj za win 7 posle nove godine

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10087 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.