Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mapiranje mreznog diska

[es] :: Windows mreže :: Mapiranje mreznog diska

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fluxy

Član broj: 122954
Poruke: 15
195.178.51.*



Profil

icon Mapiranje mreznog diska09.05.2019. u 14:03 - pre 59 meseci
Ljudi pogubih zivce danas oko prilicno glupe stvari. Treba da mapiram network drive na vise remote masina.

Prvi pokusaj je bio sa pcexec \\remote_machine cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes

rezultatat je bio: the command completed successfully. cmd.exe exited on remote_machine with error code 0. ali na remote racunaru disk i dalje nije bio mapiran. Ukoliko ovo pokrenem lokalno naravno radice bez problema.

Drugi pokusaj je bio putem GPO. Recimo da sam odradio slicno kao na sledecem linku: https://activedirectorypro.com...work-drives-with-group-policy/ medjutim nakon restarta racunara polisa i dalje nije bila primenjena, mrezni disk nije prisutan i jedino je pomagalo ukoliko odradim gpupdate /force ali cak i tada nakon restarta disk bi postajao disconnected.

Treci pokusaj je bio sa wmic /node:remote_machine process call create “cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes.
Rezultat je bio takodje: method execution successful. ReturnValue=0 ali na remote racunaru diska i dalje nije bilo. Tj nisam mogao pristupiti tom share-u.

Pomislih i da pokusam i sa Powershell-om ali kada sam pokusao da omogucim WinRM putem gpo shvatio sam da nemam Allow Remote Server management through WinRM polisu iako je u pitanju win server 2008r2. I tu sam digao ruke jer imam osecaj da nesto propustam. Ima li neko p[redlog sta da uradim i da pokusam :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Mapiranje mreznog diska09.05.2019. u 19:08 - pre 59 meseci
Najpre probaj da kroz group policy odradiš mapiranje kroz user configuration, a ne kroz computer configuration. Što je i logično, jer nakon logovanja korisnik treba da pristupi mrežnom disku, a ne računar, otuda idi kroz user configuration.

Ako to ne uspeš, onda imaju u vidu da kada mapiraš mrežni disk iako kao admin, ali bez elevated command prompta, on bude mapiran za ne elevated pristup, ali nije mapiran kada se neka aplikacija pokreće run as admin, odnosno, elevated i obratno.

Code:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"EnableLinkedConnections"=dword:00000001


Ovaj registry ključ omogućava da je jednom mapiran disk dostupan i kao elevated i bez toga. Nema podešavanje polise za GPO, ali možeš ovaj registry da forsiraš kroz domenski gpo (stavio ga u computer, ne pod user)



I na kraju, ako baš ništa ne uspe, kreiraj (isto kroz) gpo, ali kao scheduled task koji će da pokreće \\server\share\logon.cmd fajl, a u tom fajlu će biti komanda: net use \\share\shaed_folder /persistent:yes.

Isto ga staviš pod user configuration, namestiš da se aktivira nalon logovanja bilo kog korisnika i staviš ono run with highest priorities.



I sad na kraju kraju. :D Skoro je bio neki update za windows koji je pravio problem kada više korisnika sa istim korisničkim imenom i lozinkom pristupaj windows mašini, odbijao je konekcije, pa proveri i na kom si updateu...

I na kraju kraja kraja: Ako se korisnik na računaru loguje preko domenske šifre, a hoće da mapira drajv na istom serveru koji je taj AD kontroler, ali sa drugim username i pass, server će ga odbiti...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Mapiranje mreznog diska

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.