Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!

[es] :: Fiksna telefonija :: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!12.05.2019. u 13:41 - pre 59 meseci
Pozdrav svima!
Imam uslugu digitalne televizije i interneta kod kablovskog provajdera Supernova (bivši Kopernikus) i taj paket se zove "super par plus" https://mojasupernova.rs/Privatni/Paketi/Super-par
E sada kod Telekoma imam fixni broj 011/7873-xxx i hteo sam da ga prenesem u Supernovu i uzmem paket "super sve plus" https://mojasupernova.rs/Privatni/Paketi/Super-sve ali da mi ostane moj broj, a ne da mi dodele novi broj iz njihove numeracije (011/4270-xxx), pošto mi se broj već menjao pre neku godinu kada su nas prebacili na novu centralu.
Sada kažu da postoji problem jer sam kao navodno na staroj centrali i da zato ne mogu da prenesu broj iz Telekoma!
Pouzdano znam da se moj broj nalazi na najnovijoj digitalnoj centrali IP MSAN koji je vezan na Ericsson Softswitch Class 5, pa me zanima da li neko zna da li je to stvarno nemogućnost ili me farbaju jer se Telekomu ne prebacuje broj ...?
U prilogu slika na kojoj se centrali nalazi moj fixni broj!
To što piše da nije moguće pregledati listing poziva nije tačno, na mts sajtu pod "Moj mts" imam uvid u listing i sve moje pozive!

TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!12.05.2019. u 14:15 - pre 59 meseci
Ja sam davno prenosio broj u radijus vektor.
Odes kod supernove i kod njih podneses zahtev za prenos i oni to sve dalje zavrsavaju sami.
Vlasnik broja mora biti i potpisnik ugovora u SN.

Bukvalno svaki broj moze da se prenese jer oni ne prenose tu nista fizicki vec je tu u pitanju ip telefonija, a broj je zapravo fiktivan, mada i da ti promene broj to danas vise nema nikakvu vrednost.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!12.05.2019. u 14:29 - pre 59 meseci
Ma sve sam to uradio pre mesec dana pa su me odbili zbog razloga koji sam naveo - navodno stara centrala.
Broj je od roditelja ali se vodi na mene i kažem već su ga jednom menjali i svi ga već znaju, a kako dosta pričaju fixnim telefonom a Supernova ima akciju nešto tipa BOX gde su svi pozivi u mts i Supernovi besplatni to bi za njih bilo rešenje!
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!12.05.2019. u 17:59 - pre 59 meseci
Tu su obe stvari .

Ovo oko broja je Bakara u pravu . Nema nikakve veze kakva ti je centrala jer ti trazis , da taj fiksni vise ne koristis , vec da oni u svoj kompjuter , Supernove , upisu taj tvoj stari .

Ako imaju softwer to je minut posla .

Medjutim oni to nisu obavezni da ti ispunjavaju zelje . Zato su Izmislili tako neki levi , glupi razlog , kojim zele da ti kazu necemo ili nemamo softwer , nije jos osbosobljen za tako nesto .

Ako ti je to bas vazno pokusaj opet za par meseci , kada se valjda budu malo uhodali .
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!12.05.2019. u 18:17 - pre 59 meseci
Ma razumem ja Vas obojicu i ne tržim ništa ne standardno ili posebno i valjda je normalno to što hoću da zadržim broj!
Tražim im samo da prenesem svoj broj iz Telekoma u Supernovu, kao što bi neko preneo u SBB, Orion ili već kod nekog trećeg provajdera i nadam se da je Kopernikus razmišljao i o toj mogućnosti kada je uvodio fixnu telefoniju! :)

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 12.05.2019. u 19:35 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!15.05.2019. u 22:24 - pre 59 meseci
Citat:
zexoni70:
Broj je od roditelja ali se vodi na mene...

Mozda je ovo problem.

Na koga se vodi ugovor sa SN a na koga broj?
To mora biti jedna osoba.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!18.05.2019. u 17:30 - pre 59 meseci
Citat:
bakara: Mozda je ovo problem.

Na koga se vodi ugovor sa SN a na koga broj?
To mora biti jedna osoba.


Ma naravno i telefonski priključak i ugovor SN se vode na mene.

Ali stvari su se pomerile na bolje kada sam im još jednom po ko zna koji put lepo objasnio da se moj broj ne nalazi na staroj centrali i da je samo potrebno da to i kod Telekoma provere, a ne da me po defaultu odbiju!
Zvali su me u 17.05.2019 i rekli da može i da će sve biti odrađeno u ponedeljak!
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Problem oko prenosa fixnog broja iz Telekoma u Supernovu!

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.