Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Catia ili ProE ...

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia ili ProE ...

[ Pregleda: 3791 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hoti
Tihomir Mačkić
Banja Luka

Član broj: 2981
Poruke: 93
*.teol.net



Profil

icon Catia ili ProE ...14.04.2004. u 22:19 - pre 242 meseci
Uskoro treba da se zaposlim u fabrici koja posjeduje dosta CNC mašina. Fabrika je u "stanju hibernacije", odnosno koliko sam čuo ništa ne radi, ali treba uskoro da je kupe stranci. Mi smo kao studenti odlazili na praksu u tu fabriku (časovi vezani za CAD/CAM projektovanje), tada sam vidio da se tu ne koristi niti Catia niti ProE, već se crtež odradi u AutoCAD-u, a zatim se teh. postupak kuca (simulira) na nekom "EPSON pra-laptopu" ili šta već, pa dalje u CNC mašinu (eh da sam malo pažljivije pratio časove ). Pošto sumnjam da koriste CATIU ili ProE, mislim da bi u takvoj situaciji bilo poželjno znati bar jedan od ova dva programa. Ja nisam baš potpuno nov u ovoj oblasti (veoma dobro poznajem AutoCAD), ali iz predhodnih diskusija sam ustanovio da bi morao savladati bar jedan od ova dva paketa, jer će mi u budućnosti trebati. Znači nalazim se na raskrsnici CATIA ili ProE. Molim da mi pomognete!
 
Odgovor na temu

DigitalDiver
Nemanja Vasic
kRAGUJEVAC

Član broj: 22159
Poruke: 12
*.verat.net



Profil

icon Re: Catia ili ProE ...15.04.2004. u 02:29 - pre 242 meseci
Ne započinji rat ponovo, pogledaj prethodne thredove na tu temu imaš dosta toga objašnjenog što će ti pomoći da se odlučiš. Ne možeš da pogrešiš, to je sigurno!!!
Bla!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia ili ProE ...

[ Pregleda: 3791 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.