Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

apache&mysql problemi

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: apache&mysql problemi

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalkulus
Dusko Petrovic
Kalkulus Inc.
Beograd

Član broj: 870
Poruke: 155
*.telekom.yu

Jabber: kalkulus@elitesecurity.org
ICQ: 27017248
Sajt: kalkulus.net


Profil

icon apache&mysql problemi05.01.2002. u 14:49 - pre 271 meseci
imam Slack8 i pri instalaciji sam instalirao Apache i MySQL. koliko sam skontao mysql.tgz koji ide uz SLack je malko modifikovan shto se tice direktorijuma gde se smeshtaju fajlovi, pa sam ga poshto nisam usepo da ga nateram da radi deinstalirao. ali tu nastaje problem sa Apache-om. dok je mysql bio instaliran radio je ok. kad sam ga deinstalirao nece da ucita php modul. kaze sledece

bash-2.05# apachectl start
Syntax error on line 237 of /etc/apache/httpd.conf:
Cannot load /usr/libexec/libphp4.so into server: cannot open shared object file: cannot load shared object file: No such file or directory
/usr/sbin/apachectl start: httpd could not be started

kad sam vratio mysql opet je radilo. any hint?
btw kada sam probao da instaliram zadnju verziju mysql-a skinutu sa sajta apache opet nije radio poshto fajlovi nisu bili tako gde ih Slack-ov setup stavlja

a shto se tice tog mysql-a koji ide uz Slack on mi prijavljuje sledecu greshku pri pokushaju startovanja

020102 17:13:11 mysqld started
020102 17:13:11 /usr/libexec/mysqld: Can't find file: './mysql/host.frm' (errno: 13)
020102 17:13:11 mysqld ended

host.frm se inace nalazi u /var/neshto (pishem iz win-a pa se ne secam) i pokushaj pravljenja linka ka istom nije uspeo


[IN PIVO VERITAS]
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.173.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: apache&mysql problemi05.01.2002. u 16:10 - pre 271 meseci
Koliko ja vidim ti imas problem sa PHP modulom, koji ocigledno ne postoji.
Ta sva zavrzlama sa MySQL, apache i PHP binarnim distribucijama je too-way komplikovana da bi slackware-ov jadni pkgtool(8) uspeo da sredi. Savetujem rekompajliranje, i to sva tri subjekta iz pocetka.

Samo na taj nacin se dobija maximum perfomansi uz mali gubitak vremena.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

kalkulus
Dusko Petrovic
Kalkulus Inc.
Beograd

Član broj: 870
Poruke: 155
*.telekom.yu

Jabber: kalkulus@elitesecurity.org
ICQ: 27017248
Sajt: kalkulus.net


Profil

icon Re: apache&mysql problemi06.01.2002. u 17:27 - pre 271 meseci
Citat:
B o j a n:
Koliko ja vidim ti imas problem sa PHP modulom, koji ocigledno ne postoji.

ma modul postoji. da je to problem ne bi bilo problema, ali modul je tu a apache nece da ga ucita. e to mene buni
Citat:

Ta sva zavrzlama sa MySQL, apache i PHP binarnim distribucijama je too-way komplikovana da bi slackware-ov jadni pkgtool(8) uspeo da sredi. Savetujem rekompajliranje, i to sva tri subjekta iz pocetka.
Samo na taj nacin se dobija maximum perfomansi uz mali gubitak vremena.

veselo. e to ce morati da saceka kad nadjem malo vremena
10x anyway
[IN PIVO VERITAS]
 
Odgovor na temu

stinger
Luka Gerzic
DELTA M, IT Department
DELTA M HQ

Član broj: 126
Poruke: 1099
*.drenik.net

ICQ: 57419599
Sajt: www.gerzic.net


Profil

icon Re: apache&mysql problemi08.01.2002. u 09:37 - pre 271 meseci
Ne bih znao sta je tacno problem ali bih ti savetovao da pri instalaciji slackware-a ne koristis default pakete daemon-a koji dolaze uz njega, jel pri instalaciji se koriste neki pathovi koji nisu bas standardni i cesto se desavaju situacije vrlo slicne/iste kao kod tebe. Preporucujem ti da pri instalaciji slack-a instaliras sam slack pa na njega rucno da dodas svaki paket koji ti je potreban.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: apache&mysql problemi08.01.2002. u 11:06 - pre 271 meseci
Citat:
kalkulus:

ma modul postoji. da je to problem ne bi bilo problema, ali modul je tu a apache nece da ga ucita. e to mene buni



Hm, pa onda apache uz default instalaciju nema podrsku za DSO.
Cica mica i gotova prica ...

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

kalkulus
Dusko Petrovic
Kalkulus Inc.
Beograd

Član broj: 870
Poruke: 155
*.telekom.yu

Jabber: kalkulus@elitesecurity.org
ICQ: 27017248
Sajt: kalkulus.net


Profil

icon Re: apache&mysql problemi09.01.2002. u 21:18 - pre 271 meseci
Citat:
B o j a n:
Citat:
kalkulus:

ma modul postoji. da je to problem ne bi bilo problema, ali modul je tu a apache nece da ga ucita. e to mene buni



Hm, pa onda apache uz default instalaciju nema podrsku za DSO.
Cica mica i gotova prica ...

ne znam shta je DSO. Dynamic Something Object? ;)
u svakom slucaju poslushacu vas i sve lepo rucno instalirati pa cemo videti kako radi
10x
[IN PIVO VERITAS]
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.bitsyu.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: apache&mysql problemi10.01.2002. u 02:01 - pre 271 meseci
DSO = D. Shared O.

Problem i nije problem, već se to javlja zato što je PHP modul kompajliran tako da traži libmysql.so, koji ne postoji kada ukloniš MySQL.

Ovaj ,,problem'' možeš rešiti na nekoliko načina.
Jedan je da uzmeš PHP i pri kompajliranju ga linkuješ statički sa MySQL bibliotekom (koju, opet, moraš imati u prigodnom obliku, tj. ne u SO fajlu, već u običnoj A arhivi).

Drugi način je da sa Slackware FTP-a skineš current verziju MySQL-a ako postoji i zameniš ga.

Čudno je da ti ne radi sa nekom drugom verzijom MySQL-a koju samostalno instaliraš. Zato moram da pretpostavim da nisi ubacio stazu u kojoj se nalazi MySQL biblioteka (libmysql.so.*, npr. /usr/local/mysql/lib) u /etc/ld.so.conf i da nisi pokrenuo ,,ldconfig''. Ukoliko si to uradio, moguće je da je PHP modul u standardnoj Slackware distribuciji linkovan sa specifičnom verzijom biblioteke (npr. libmysql.so.slackware-verzija), kada samo treba da napraviš link sa tim imenom na pravu biblioteku i pokreneš ,,ldconfig''.

Ukoliko ovo ne reši problem, moraćeš malo više da se potrudiš.

Dalje, napomena da sam možda pogrešio ime biblioteke (mislim da može biti i libmysqlclient.so). Takođe, komentar o upotrebi Slackware default paketa mi je malo neobičan (zar tome ne služe distribucije??? -- ukoliko vam se ne sviđa taj pristup, uvek je tu LFS koji je sada toliko pojednostavljen da svako može da ga prati).

Toliko.e ni dana, pa da vidis kako ce
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.bitsyu.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: apache&mysql problemi10.01.2002. u 02:05 - pre 271 meseci
I samo da dodam još nekih pomoćnih saveta:
Za početak možeš da isključiš PHP u Apache httpd.conf fajlu (na Slackwareu mislim da je /var/lib/apache/conf/httpd.conf), izbacivanjem svih linija koje sadrže PHP (pomoću jednog # kao komentara).

Takođe, napravi link od Slackware default MySQL direktorijuma (to već ne znam koji je) na direktorijum gde ti instalira MySQL to što si skinuo (/usrl/local/mysql???).

Ako prevodiš izvorni kod, koristi ,,--prefix=/slackware/mysql.path'' pri pokretanju configure skripte.

Toliko. (konačno)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: apache&mysql problemi10.01.2002. u 02:49 - pre 271 meseci
Citat:
tOwk:
Problem i nije problem, već se to javlja zato što je PHP modul kompajliran tako da traži libmysql.so, koji ne postoji kada ukloniš MySQL.

Hm, nisam siguran, ali sve mislim da se u php *uvek* ubacuje podrska za MySQL staticki ... Demantuj me ako gresim, naime nisam nasao ni jedan php binary kod sebe da bi mogao da vidim da li je dinamicki linkovan sa libmysqlclient.so



ps: Sto se tice slackware-ovog pkgtool(8), tu nema dileme da je to jedan od najprimitivnijih paket menadzera, sto ne znaci da je manje pouzdan od ostalih sistema (rpm). Ne bih hteo da temu devidiram u pogresnom pravcu.
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: apache&mysql problemi24.01.2002. u 00:13 - pre 270 meseci
Znate kako ja nikad nisam kompailirao php sa mysql-om posto ga nemam kuci(mysql). Ja sam samo u php ukljucivao podrsku za apache i nisam ni spomijao mysql i nikad nisam imao problema sa njime. Znaci moj savet apache+php iz pocetka. To ti nece oduzeti vise od 1h vremena!
 
Odgovor na temu

kalkulus
Dusko Petrovic
Kalkulus Inc.
Beograd

Član broj: 870
Poruke: 155
*.telekom.yu

Jabber: kalkulus@elitesecurity.org
ICQ: 27017248
Sajt: kalkulus.net


Profil

icon Re: apache&mysql problemi24.01.2002. u 20:18 - pre 270 meseci
Citat:
MoHicAn:
Znate kako ja nikad nisam kompailirao php sa mysql-om posto ga nemam kuci(mysql). Ja sam samo u php ukljucivao podrsku za apache i nisam ni spomijao mysql i nikad nisam imao problema sa njime. Znaci moj savet apache+php iz pocetka. To ti nece oduzeti vise od 1h vremena!

konacno se malo smirila frka na faxu pa cu danas ili sutra to da probam. ako se ne javim vishe znaci dobro je ;)
[IN PIVO VERITAS]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: apache&mysql problemi

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.