Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda

[ Pregleda: 6093 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ii2908
Beograd

Član broj: 26949
Poruke: 2
217.26.79.*



Profil

icon Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda02.06.2004. u 15:50 - pre 241 meseci
Imam ideju za izradu proizvoda koji u sebi ima elemente od plastike i žičanu formu. Nemam nikakvog praktičnog iskustva u izradi ovih elemenata, a nemam ni mašine pa sam iz tog razloga ovde.

Zičana forma. Da li postoje CNC mašine za izradu 3D žičanih formi ili za savijanje žice (žica bi trebalo da je debljine oko 5mm i teško savitljiva)? Ako ove mašine postoje da li se onda može koristiti neka od CAD aplikacija za kreiranje ove žičane forme?

Plastični delovi. Imam nekoliko pitanja oko proizvodnje plastičnih delova. Da li se za plastične delove prvo izradjuju kalupi na CNC mašinama i od čega su ti kalupi? Koliko je komplikovan proces izrade kalupa i koliko je to skup proces? Na koji se način koriste dalje ovi kalupi? Ili ukratko koji je postupak izrade plastičnih elemenata?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda02.06.2004. u 17:43 - pre 241 meseci
Pa ako hocemo da sagledamo pravilno stvari prvo bih te pitao ko je odgovoran za konstrukciju – ti ili firma koja to pravi – a to pitanje je iz razloga sto pominjes zicanu konstrukciju – to meni lici na “ojacavanje” proizvoda, pa te stoga i pitam ovo iznad. Imas li neke skice toga sto zelis da napravis, jer mozemo ovako da pricamo do “besvesti” ako ne znamo sta treba da se radi.
Pa masine postoje za savijanje, ali mi se cini da bi za to “najbolji pristup” bio prakticno pravljenje odredjenog kalupa u kom bi se ta zicana forma dobijala, ali opet posto ne znam kakva je forma, ne mogu da budem siguran da je savet koji dajem – predlazem uopste validan.
Ako se ta zicana forma na bilo koji “nacin” povezuje sa plastikom, osim busenja i nabijanja – onda bi trebalo napraviti i jedno i drugo u Cad-u jer ako se ta zicana forma koristi zbog “ojacavanja” onda mora imati svoje mesto u kalupu, a to opet znaci da je moras imati u Cad-u prilikom same izrade kalupa.
Ako se plastika brizga onda su kalupi od celika (bese liv) i process same izrade ume da bude “uzasno” skup – u zavisnosti od kolicine celika, i komplikovanosti CNC procesa koji se na kalupu rade – mozemo ovo prevesti u odredjenom trenutku i prakticno na vreme rada masine + priprema za CNC.
To je poprilicno komplikovan i pipav posao, a da ne pricamo ako se ne nesto ne ubode iz prve, pa onda mora da se vraca na doradu, ili jos gora situacija ako se pogresi pa mora da se pravi potpuno nov kalup.
Plastika je vrlo “pipava” industrija – ona dise, pa se shodno tome mora imati jako mnogo iskustva da bi se iz prve mogao napraviti kalup i da sve funkcionise. Mislim da cak ni gomila programa ne moze “predvideti” njeno disanje potpuno tacno, pa se zato sve svodi na iskustvo.

Evo mozda posle ovoga imas vise pitanja nego kad si dosao ovde, ali ako zelis da dobijes odgovore, potrudi se pa odgovori na ova pitanja iznad koja sam ti postavio – jer bez obzira ko ti bude odgovarao, njemu ce trebati iste informacija kao i meni.
 
Odgovor na temu

Janne
Zarko Matejic
EU

Član broj: 87607
Poruke: 5
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda12.03.2006. u 08:52 - pre 219 meseci
Lici mi na izradu camaca...salim se...Sve zavisi od proizvoda!!

[Ovu poruku je menjao Janne dana 12.03.2006. u 10:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda12.03.2006. u 14:44 - pre 219 meseci
....evo, cim se pomenu CNC masine, eto nama Spelinga!
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.tpgi.com.au.



Profil

icon Re: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda14.03.2006. u 03:17 - pre 219 meseci
Pih ala smrdi na naftalin...

Sto iskopaste ovu staru temu?
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Praktična pitanja u vezi izrade gotovog proizvoda

[ Pregleda: 6093 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.