Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programski jezici za Linux...

[es] :: Linux :: Programski jezici za Linux...

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Programski jezici za Linux...22.04.2001. u 23:54 - pre 279 meseci
Moze li mi neko navesti neke programske jezike za linux, prvenstveno za razvijanje aplikacija za GNOME i KDE? I gde imaju da se skinu ti programski jezici... ja sam nasao KBasic na www.kbasic.com, a ima li josh neki?

p0zdrav
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...23.04.2001. u 01:44 - pre 279 meseci
A kai bi ti drugo do c/c++
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.panet.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...23.04.2001. u 07:11 - pre 279 meseci
Kylix - delphi za linux !
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...23.04.2001. u 09:08 - pre 279 meseci
Kao sto bi mohican rekao - C/C++ kao najbolji izbor. Inace mozes da radis i u Perl-u, a od skora cak i u PHP-u mada to ne preporucujem, nije taj jezik za to namenjen.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...23.04.2001. u 11:35 - pre 279 meseci
ajd ovako:

GNOME: koristis Glade [http://glade.pn.org/] za pravljenje interfejsa, a programiras u cistom Cu, koristeci GTK+ toolkit. procitaj GTK+ tutorial i pokupi API reference i dokumentaciju sa www.gtk.org. dalje ces se vec snaci.

KDE: Ovde cak mozes da pokusas da koristis KDevelop kao integrisano, sve-na-jednom-mestu okruzenje. Programiras u C++u, koristeci Qt toolkit. na www.kdevelop.org imas nekoliko tutoriala, a API ref. manual ti je na www.trolltech.com.

jel posteno?

rnd()
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...23.04.2001. u 23:39 - pre 279 meseci
Hvala vam svima... usput znam visual basic, ali c mi bolje lezi, samo problem je sto ima vise da se kuca nego u visual basic.... u svakom slucaju hvala vam...

p0zdrav
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...24.04.2001. u 00:29 - pre 279 meseci
Backspace... nesto ti ne verujem :)

sta radi pragma funkcija u C-u? :)


inace... C/MOTIF za visual i picis...

mada je moj izbor - PERL -> CGI za visual, i picis.. univerzalno.. imam serve na kome samo trpam stvari.. i bilo gde da odem mogu da se konektujem na software...

tako je BTW odradjen i sistem za naplatu u SCNet-u.. sve preko web-a i CGI-a..
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...24.04.2001. u 10:16 - pre 279 meseci
pragma nije funkcija vec preprocesorska direktiva :o))
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...25.04.2001. u 00:40 - pre 279 meseci
heh moj ventura... ne znam shto smarash sa takvim pitanjima, al ajd... kao sto predator kaze, #pragma je pretprocesorska direktiva koja u nekim slucajevima mora stajati pre bilo kog dela koda... ovo sta je pretprocesorska direktiva valjda ne moram da objasnjavam... evo jednog primera... direktiva #pragma langlvl.... (language level)..... moze biti: ansi, classic, extended itd... i lepa je na primer direktiva #pragma comment... sa njom stavljamo komentar u objektne fajlove kao sto su kompajler koji je koriscen, vreme, ime korisnika itd... znate valjda na shta mislim...

ajd sad cao, idem da spavam....zzzzzzzzzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...25.04.2001. u 01:34 - pre 279 meseci
backspace... zasto ne umes da objasnis svojim recima vec moras da koristis tudje reci a i tudji kod? :)

decko, da ti znas da sastavis printf&scanf u C-u, ne bi ti pisao onakva sranja po onom tvom 'security' magazinu...
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...25.04.2001. u 10:47 - pre 279 meseci
Casopis je s***** :o) to smo vec utvrdili u mnogim diskusijama :o)
A za ovo #pragma ZNAM da se ventura zezao...to se barem vidi po kontekstu same poruke
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 00:24 - pre 279 meseci
heh, pa ventura nema blage veze.... mozda se zezao, ali malo mi je teze u to da poverujem... a casopis je mozda s***** za vas, ali za druge nije. Mnogo serete momci..... ili vam je krivo zbog necega pa se ovako ponasate ili imate neki problem... onaj chovek, ne znam tachno kako se zove... pitao je za predatorovu adresu, ne znam predo sto mu nisi dao adresu, mozda je covek mogao da ti pomogne i da resi problem... Ja ne razumem vas ljude, odnosno decu, koji god ja topic postavim, uvek se nadje neka budala koja ce da sere, obicno ventura ili predator, pa onda naizmenicno, neumorno... vi ste pravi moroni, ne znam sta vam je...
 
Odgovor na temu

UnderGround
Serbia

Član broj: 113
Poruke: 194
*.ptt.yu

ICQ: 121332990
Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 00:45 - pre 279 meseci
dajte ljudi jel mora svaka tema da se pretvori u prepucavanje?
press play on a tape

udri po pivu
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 09:06 - pre 279 meseci
Slusaj ventura ti je lepo rekao ono u sali...ti sad mozes da teras po svome...
Za taj casopis smo stvarno svi utvrdili da je s*****(ja ne znam nijednog idijota kome se to svidja)...barem je tih diskusija bilo na pretek...I da ja ih nisam pokretao...sto se tice onog sto mu nisam dao adresu...sto on meni nije dao svoju??Bre to je bilo dete sa max 15 godina koje je pocelo da se flejma bez ikakog razloga :o(

Stoli me bojko da li ces ti da se flejmas ... moj postovi nisu nimalo uvredljivi,,,tako da to sto se ti zicnes na svaku opasku ja tu nemogu ama bas nista :o(
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.udd.htu.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 17:14 - pre 279 meseci

Ako te interesuje bas BASIC, onda ti savetujem da pogledas ovaj URL: http://www.linuks.org/story.php?storyid=2000/11/16/232 u kome sam prosle godine jos dao lepu listu raznih BASIC interpretatora/kompajler-a.

Ako jedan operativni sistem ima vise programskih jezika, onda je to Linux. Licno sam clan tima koji radi na jednom BASIC interpretatoru (www.yabasic.de), tako da ti savetujem da pogledas YaBASIC...

Tu je naravno i FreePASCAL koji ima IDE jos pre ***** (sam sam sebe cenzurisao) Kylix-a. (U pitanju je KOMPAJLER, i to veoma kvalitetan!)

Treba pomenuti i Modulu-3 (takodje mozes da nadjes link na www.linuks.org-u o tome, bas se davno tamo pojavio tekst o GTK binding-u za Modulu 3), koja je nevidjeno kvalitetan kompajler!

Cak i u PHP-u verovao ili ne mozes da pises GTK aplikacije (http://gtk.php.net)! )

Pozdrav


Citat:
BaCkSpAcE wrote:
Moze li mi neko navesti neke programske jezike za linux, prvenstveno za razvijanje aplikacija za GNOME i KDE? I gde imaju da se skinu ti programski jezici... ja sam nasao KBasic na www.kbasic.com, a ima li josh neki?

p0zdrav


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.udd.htu.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 17:19 - pre 279 meseci

Odlicno! Ako znas VisualBASIC, onda ti od srca predlazem da uzmes GnomeBASIC, koji, da ne poverujes, moze da startuje VisualBASIC projekte! (Da, dobro vidis! Proveri! - Lepo napravi neki VisualBASIC projekat negde u VisualBASIC-u na nekoj Winblows masini, i onda to snimi i prebaci na Linux/UNIX gde imas GnomeBASIC, onda raspakuj tu arhiuvu, udji u direktorijum gde je .vbp fajl od tvog projekta i kucaj gb ./<imefajla>.vbp. - Ako nisi koristio neke "egzoticne" kontrole iznenadice te prozor koji se pojavljuje i koji izgleda ISTO kao pod Windozima ) (naravno s tom razlikom da ce ovde kontrole izgledati drugacije jer se koriste GNOME widget-i).

Eto toliko za sada, nadam se da ce ti ovo pomoci.

Citat:
BaCkSpAcE wrote:
Hvala vam svima... usput znam visual basic, ali c mi bolje lezi, samo problem je sto ima vise da se kuca nego u visual basic.... u svakom slucaju hvala vam...

p0zdrav


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.verat.net



Profil

icon Re: Programski jezici za Linux...27.04.2001. u 18:23 - pre 279 meseci
ovo je pravi covek, svaka cast i punooooooooo ti hvala !!!

p0zdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Programski jezici za Linux...

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.