Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vpopmail

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: vpopmail

[ Pregleda: 4485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon vpopmail21.03.2002. u 23:40 - pre 268 meseci
Poz,
Namestio sam qmail i vpopmail da mi radi, i vpopmail sam iskompajlirao sa podrskom za MySQL tako da mi authentifikacija ide iz baze. E sad me zanima jel zna neko cemu sve sluze kolone u bazama. Npr cemu sluzi pw_uid i pw_gid u vpopmail tabeli.
POz
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: vpopmail22.03.2002. u 10:28 - pre 268 meseci
Ok, ako vec zelis exoticni vpopmail, onda bi trebalo da ides u pravcu LDAP autentikacije, ali nema veze.
Najbolje bi bilo da uzmes vconvert(8), pa da konvertujes cdb bazu ( ako je uopste imas ) u mysql tabelu, pa da sam se uveris koje polje cemu sluzi.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: vpopmail22.03.2002. u 18:34 - pre 268 meseci
Iskreno receno ne bih znao sta da radim sa LDAP-om jer mi ne treba, ja namestam cisti mail server. I ne znam zasto je ovo egzoticno:)) Nema nijedna palmica:) Nisam gledao nijedan drugi pop3 server za qmail, ali ovaj mi se svidja jer dolazi odmah sa podrskom za MySQL sto znaci da nemam potrebe da patchujem bilo sta (kao npr. qmail), svi aliasi su u bazi, virtuelni domeni su u bazi, loguje neke stvari u bazu, imam podrsku iz PHP za njega ako budem hteo nesto da pravim... Ako znas neki bolji reci, ce razmislimo. A inace, nemam nijednu cdb bazu, i ovaj mail server nikad nije radio, sto znaci da na njemu nije nikad bilo nikakvih usera.
poz


Citat:
B o j a n:
Ok, ako vec zelis exoticni vpopmail, onda bi trebalo da ides u pravcu LDAP autentikacije, ali nema veze.
Najbolje bi bilo da uzmes vconvert(8), pa da konvertujes cdb bazu ( ako je uopste imas ) u mysql tabelu, pa da sam se uveris koje polje cemu sluzi.

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: vpopmail23.03.2002. u 10:46 - pre 268 meseci
Da, da exotic, palmice L;))

Khm, ovaj, ako si vec toliko lenj, da potrazis dokument koji objasnjava to, a to je jako lepa osobina, i ja sam takav L;) Onda bi bilo najbolje da uradis kao sto sam rekao, znaci napravis zasebnu intalaciju vpopmail-a, samo sa default .cdb podrskom, dodas nekolicinu ( random ) rekorda unutra, uzmes lepo konvertor za cdb2(my)sql, ubacis sql batch fajl u bazu prve instalacije, i onda lepo posmatras sta je koji red.
simply as that L;)

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: vpopmail

[ Pregleda: 4485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.