Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Okvirno o novoj verzija ProE-a

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Okvirno o novoj verzija ProE-a

[ Pregleda: 1289 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.71.eunet.yu.



Profil

icon Okvirno o novoj verzija ProE-a08.11.2004. u 10:15 - pre 236 meseci
Tacnije to nije nova, vec kao po obicaju poprilicno updateovana verzija prethodne verzije – WildFire. Prica se o njoj vec relativno dosta – nekoliko meseci – WF2.

Za one koje zanima neki presek posle nekoliko dana rada, je da je stabilnost i dalje odlicna – (za sada a nadam se i u ubuduce mada za to ce mi trebati barem dve tri nedelje rada da u potpunosti proverim)

Ima dosta nekih novih stvari, cak vrlo simpaticnih – npr trace sketch – Ne radi se o nikakvom automatskom trejsinu (pracenju ili kopranju) vec o mogucnosti da u Style uvezete sliku u da nacrtate sta zelite – Tako se prakticno izazlo u susret “malim” glasovima ljudi koji rade razvoj, ali ne inzinjerijskih stvari – vec npr grbova, kojekakvih broseva i slicno (vec sam cini mi se spominjao mogucnost vrlo lepe saradnje sa corelom ili adobe ilustratorom)

Help je cini mi se jos bogatiji pa sad uz standardnu verziju dobijate i mnogo vise stvari o Pro Mehanica modulu.

Ubacene su neke nove stvari, ali sto je jako vazno, ispravljeni “neki mali bagovi” prilikom stnadardnog rada. Sada sasvim lako klikom na neku ivicu dobijate referencu (prilikom rada u sketcheru) dok je to u verziji WF 1 bilo problematicno (referenca se dobijala, ali nekad nije mogla da se lepo selektuje)

Nove feature-i u inace unapredjenom PhotoLuks-a koji sluze za odlican i veoma brz render – uz mogucnost dodavanja efekata kao sto su npr magla su vrlo simpaticni, za ljude kojima je najvaznije da razviju kvalitetno model (proizvod), ali da imaju i mogucnost “prezentacije” sto im je sada prakticno na dlanu. Moglo se to i u prethodnoj, ali je sada mnogo lepse i “intuitivnije” namesteno, jer npr za koriscenje PhotoRendera (PhotoLuks je deo PhotoRender-a) u prethodnoj verziji ste ipak morali da poznajete dobro filozofiju rada samog ProE-a a sada – kako neki rekose – Kreten User Frendli

Help je vrlo bogatiji, i opet unapredjen, tako da npr sada ne morate da klikcete 5 puta da bi ste dosli “do npr osnovnih feature-a” koji su vam potrebni da bi ste shvatili (ako ste pocetnik) kako se nesto pravi u ProE-u, vec su oni na osnovnoj strain Help-a. (Mislim da toga prezentovanog na ovakav nacin i nije bilo u prethodnom helpu)

Help je kao po obicaju vrlo brz (a ima ga otprilike na 10 jezika – normalno medju njima nije Srski, niti ijedan od nama bliskih former jezika)

Malo glupava situacija u kojoj sam se nasao pre nedelju dana je da neke naprednije stvari koje predajem na nastavi, nisam umeo da “pokazem”. Konkretno desilo se da mi to stvarno nije trebalo vec duze vreme, a promenio sam verziju ProE-a sa ProE-a 2001 na Wf gde su komande “ipremestane”. Smejali smo se i ja i “ucenik” kad smo ustanovili u cemu je problem. Zasto sam ovo napisao – Pa u novom Helpu je vrlo lepo i potanko opisano sta je gde bilo u ProE-u 2001 u odnosu na WF (a sad i WF 2) Moram priznati da nisam to ni trazio po helpu prethodne verzije, ali mi je to sada upalo u oci .

Za sada ovoliko
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Okvirno o novoj verzija ProE-a

[ Pregleda: 1289 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.