Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Entuzijazam u radu sa CAD/CAM softverima

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Entuzijazam u radu sa CAD/CAM softverima

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.do.pttrs.net.



+5 Profil

icon Entuzijazam u radu sa CAD/CAM softverima19.12.2004. u 06:23 - pre 235 meseci
Tema koju sam postavio naizgled zvuci glupo, ali na zalost u ovoj oblasti se raspravlja (prepire, svadja, vrijedja...) oko mnogo glupih stvari. Covjek dodje na ovaj forum da bi nesto naucio, pa cita sat vremena prepirke oko toga koje je CAD paket najbolji sve u nadi da ce pronaci nesto pametno. Covjeku se smuci zivot, niste nista bolji od starih Titovih profesora koji se drze rapidografa k'o pijan plota.
Da ne dodje do zabune, odnosi se na teme ''par pitanja o Catiji i jos po nesto'' i ''Masinsko modelovanje''.
Ova tema ce vas mozda zainteresovati jer sam siguran da su velika vecina ljudi koji dodju na ovaj forum entuzijasti koji zele nesto da nauce, i da drugima objasne neke stvari. Nemam trenutno nista konkretno da pitam, ali bi zelio da razmjenimo neka zanimljiva iskustva.
Studiram masinstvo u Banjaluci, druga sam godina (brucos na kvadrat :-)), a modeliranjem sam poceo da se bavim od drugog razreda srednje skole. Radili smo ProDesktop. Profesorica nije bila bas najstrucnija, a slicna je situacija i na fakultetu. Razlika je samo u tome sto ima strucnijih ljudi (malo ali ima) ali je kvalitet nastave isti. U trecoj godini se iz predmeta projektovanje pomocu racunara se vise od pola semestra potrosi na usljivi AutoCad, zatim nesto iz Solid Works, a radi se i graficki iz Visual Basic-a . Imamo salu za Catia-u, ali ako zelis nesto da naucis moras biti entuzijasta pa zapeti i sam vjezbati. Tako trosim slobodno vrijeme :-).
Upravo, u 4h i 55min ujutro pisem ovo, a racunar mi renderise simulaciju rada sus motora u CATIA-ji. Govorim sebi: ,,Konju jedan nisi normalan!''
Obecao sam Stelanovi poslati poslati tu animaciju. Izvinjavam se covjeku sto ce malo pricekati jer imam problema sa mail serverom. Vec sam imao animaciju dobivenu direktno kompilacijom kinematske simulacije iz DMU Kinematics modula. Naravno ova renderisana pomocu Photo Editor Modula je stotinu puta kvalitetnija.
Pa modeleri entuzijasti, javite mi se, da porazgovaramo o konkretnim stvarima, da razmjenimo slike radova i misljenja, ali ne o tome koji je program najbolji i tome slicno.
Velike se stvari mogu uraditi na bilo kom programu: u trecem razredu srednje sam izmodelirao i uradio dokumentaciju za masinu duzine 5m pomocu koje se prave kore za pite i baklave uz pomoc ProDesktopa i sirotinjskog hardvera (CPU na 150MHz, 32 MB rama i graficka sa 2MB). Nisam mogao svu :-), radio sam dokle se moglo u zicanom modelu.
Sigurno i vi imate zanimljivih iskustava, pa se javite. Posebno bi volio znati komentare na neke moje radove starijih i iskusnih kolega, da znam u kom pravcu da nastavim ili smijeru, ako sam pogodio. Ako imate dobre volje i malo vremena javite se.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Entuzijazam u radu sa CAD/CAM softverima

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.