Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro

[es] :: Enterprise Networking :: problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro

[ Pregleda: 2012 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro28.01.2005. u 17:12 - pre 234 meseci
Dakle, dobio sam dva profesionalna Access Pointa, kontrolisu se iz windows programa preko SNMP protokola. Kod mene je Windows XP sa SP2, firewall iskljucen, antivirus iskljucen. Uredjaji su prikljuceni kablom na switch na kojem je moj komp. Takodje sam pokusavao i sa direktnim povezivanjem (kartica mi je Auto MDi/MDiX).

Prvi put kad sam ih upalio sve je radilo, medjutim nakon toga uopste windows ne vidi uredjaje. Mogu da pristupim osnovnom web interfejsu na uredjajima, odgovaraju na ping i ostalo, ali SNMP nista, program se ponasa kao da uredjaji ne postoje.

Startovao sam ethereal i pratio sam malo pakete i vidim da mi oba uredjaja odbiju password, tj kazu Authentification Error, a password je ispravan, jer pomocu njega ulazim u web interfejs normalno.

Probao sam na drugom racunaru, i kod njega je ista stvar; prvi put kad sam pristupio uredjajima, proslo je sve bez problema, medjutim odmah iduci put ne moze pristupiti. Izvrsio reinstalaciju windowsa, ista stvar, nece da pridje.

Da nema mozda Win XP neki problem sa SNMP protokolom i imate li mozda neki savjet sta jos da pokusam.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.vdial.verat.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro29.01.2005. u 00:34 - pre 234 meseci
Citat:
...kazu Authentification Error, a password je ispravan, jer pomocu njega ulazim u web interfejs normalno.


Ovde gresis! Password za logovanje na web interfejs uopste ne mora da bude isti (i verovatno i nije) kao community string na tvojim AP-ovima. Proveri da li negde preko web interfejsa mozes da setujes community string sa read/write pristupom?

Na mnogim uredjajima, default read/write community string je private. Mozes da probas.

Takodje, vidi koja verzija SNMP-a ti je implementirana na AP-ovima. Ova prica sa community stringom kao nekim vidom passworda za pristup SNMP agentu na upravljanom uredjaju ne vazi za SNMP u verziji 3. U SNMPv3 se definise i username i password. Svejedno, ono sto iskonfigurises na AP-u, to kasnije koristis za upravljanje AP-ovima kroz Windows aplikaciju.

Pozdrav,
Zoran
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon Re: problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro29.01.2005. u 03:19 - pre 234 meseci
Po uputstvu od uredjaja, default pass za web interfejs i community string za SNMP su isti; "admin" ovako kako je napisano malim slovima; probao sam sve kombinacije, kao i public, a jednom kad sam uspio uci u jedan od uredjaja, dodatno sam postavio i dva nova communitija koja imaju R/W pristup; i nista od toga ne pali. Tacno ne znam sta je u pitanju, jer jednom uspijem uci, a nema nikakvo snimanje passworda da poremeti ostale ulaske.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro31.01.2005. u 09:11 - pre 234 meseci
hmm... sta si zapravo video Ethereal-om? Mozes li da kazes gde tacno pada
autentikacija i u kojim paketima si to video, koji protokol je u pitanju,
onosno koji broj porta? Pretpostavljam da znas, ali za svaki slucaj, SNMP
radi preko UDP protokola, preko porta 161.

Takodje, sumnjam da si u SNMP paketu mogao da procitas "Authentification
Error" zato sto se SNMP agent nikad ne odaziva na pakete sa nepoznatim
community stringom. Eventualno moze da se iskonfigurise da salje trapove
"SNMPv2-MIB::authenticationFailure" na neku masinu, ali opet, ako kazes da
nisi nista setovao, kako bi agent bas slao te trapove bas na tvoj IP?!

Uzgred, o kojim AP-ovima se radi?

Zoran
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: problemi sa SNMP kontrolisanim uredjajima i Windowsom XP Pro

[ Pregleda: 2012 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.