Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika

[ Pregleda: 2997 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vule22
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 47450
Poruke: 1
212.200.107.*



Profil

icon Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika04.02.2005. u 21:55 - pre 233 meseci
Pozdrav svima!

Čeprkajući po opcijama, video sam da Catia V5 R14 ima podršku za rotiranje objekata džojstikom (verzija R3 koju sam ranije probao je imala samo podršku za SpaceBall i slične urađaje koji su za mene preskupi). Ovo mi se učinilo kao vrlo korisna stvar, pa sam kupio Logitech Extreme 3D pro džojstik (ima 3 ose - obrće mu se drška), ali ga Catia ne ferma ni 2%. Na internetu nisam pronašao ništa konkretno o korišćenju džojstika u Catia-i, a nemam help za R14, tako da ne znam da li to uopšte funkcioniše.

Da li neko od vas ima iskustva sa ovim? Ako imate, molim vas da mi što pre odgovorite, pošto ne znam da li da vratim (uzeo sam ga samo zbog ovoga).

P.S. Džojstik se kači na USB (na ploči nemam Game/midi konektor), pa ga možda zbog toga Catia ne prepoznaje.

 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika07.02.2005. u 19:10 - pre 232 meseci
ne razumem što nedostaje tipkama CTRL i SHIFT ?

odlično funkcionišu , i ne vidim razloga za dodatne palice ili kugle...
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.23.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika08.02.2005. u 08:04 - pre 232 meseci
Da li si probao radi li u Fly modu?

Evo sta pise u help-u:

If you are running Windows 2000 or Windows XP, you must setup the joystick prior to run the joystick command. To do so, access the Tools->Options->General Devices and Virtual Reality->Devices tab:
activate the "Automatic" Virtual reality starting mode
click the Joystick icon in the Automatically Started Daemons area.

....
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Rotiranje modela u Catia-i pomoću džojstika

[ Pregleda: 2997 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.