Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SWolidworks "derive component Part ..."

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SWolidworks "derive component Part ..."

[ Pregleda: 1498 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon SWolidworks "derive component Part ..."26.02.2005. u 22:04 - pre 232 meseci
...ne mogu da shvatim kako da zamenim npr. ploče kod postavljanja Mold-a K20 i K251 , da ih prepoznaje kao dva zasebna dela

pročitao sam da je to komanda kojom se menja da orginalni part bude kao zaseban , ali ne mogu da dođem do rešenja ...

dakle , ako imam dve ploče K20 i K251 , koliko sam shvatio , promenom bilo koje od njih menjam obe ..., a ja to ne želim ...

zašto menjam obe ?!,...ako su ploče različito birane iz arhive, a u Assembeyu mi ih prikaže kao identične...

ima li rešenje da mi netko objasni ukratko , barem početak , da ne lutam okolo

hvala na odgovorima

CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.vic.bigpond.net.au.



Profil

icon Re: SWolidworks "derive component Part ..."27.02.2005. u 08:13 - pre 232 meseci
Nije mi bas jasno sta pokusavas, ali mozda ti ovo bude od koristi...

Solidworks file-ovi imaju i configuracije (treci tab iznad stabla) pa mozes vise razlicitih delova da napravis i koristis iz istog fajla. (mogu da imaju razlicite i zajednicke feature-e) Onda kada pozivas taj deo iz Assembly-a izaberes koja ti konfiguracija odgovara.

Ako pak pokusavas da od jednog dela napravis dva - onda imas split komandu koja napravi dva i onda mozes da ih snimis odvojeno.

Ta komanda koju si naveo jednostavno napravi kopiju originalnog dela, ali ti daje mogucnost da nadodas ekstra features tako da bude asociran sa originalnim delom, ali da ima svoje dodatke koje orignalni nema. (to moze da bude korisno na primer u insertima za plasticne delove kada iz istih kalupa dobijas razne delove pomocu insert-a)

Ako treba ostavi detaljnije i opsirnije objasnjenje problema pa cu pogledati da ti pomognem ako mogu.

Pozdrav...

 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: SWolidworks "derive component Part ..."27.02.2005. u 09:53 - pre 232 meseci
pa konkretno pri zadavanju Hasko standardnog kučišta,..za ploče K20 i K251 postavi različite mere koje sam svojevoljno zadao kako i trebam (mislim na debljinu ploča)

no kasnije pri radu s tim K20 i K251 pločama na obe mi se lepe Feature kje napravim na bilo kojem od njih

sada kako da mu zadam da ne radi ona obe zajedno...da ih iako se i zovu drugačije podelim da je svaki deo zaseban...

probao sam editirati partove zasebno , no uvek mi se oba menjaju, bez obzira želim li spremiti promenu samo na jednom ili drugom

nadam se da sam malo pojasnio...
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.vic.bigpond.net.au.



Profil

icon Re: SWolidworks "derive component Part ..."27.02.2005. u 12:46 - pre 232 meseci
Sto ne napravis dva odvojena .sldprt fajla za svaki od delova (ploca) bez koriscenja "derive component part" nego samo kao kopiju fajla (parta). Onda nece imati ikakve asocijacije jedan sa drugim.

Ivan
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: SWolidworks "derive component Part ..."27.02.2005. u 22:46 - pre 232 meseci
ma slažem se da je to rešenje,...

ali hebem mu da ako več biram dva različita parta iz kataloga i različitih imena, da posle "program" ne razume da su to dva nezavisna parta !?

nema druge nego tako kako kažeš...samo onda nema automatike pri ubacivanju vodilica i ostalih delova alata, ako sam dobro razumeo
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.megalink.com.au.



Profil

icon Re: SWolidworks "derive component Part ..."27.02.2005. u 22:55 - pre 232 meseci
Ne znam kakvu automatiku zahtevas, ali component Part po definiciji ima asocijaciju sa originalnim part-om. Ako ne zelis asocijaciju, onda ti ne treba component part. :)

Ako hoces da budu nezavisni, onda samo lepo kazes Save As (a copy) i sljakas...

Jel ti to radis neki tutorial?
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SWolidworks "derive component Part ..."

[ Pregleda: 1498 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.