Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kucna "administracija"?

[es] :: Vodič za učenje :: kucna "administracija"?

[ Pregleda: 4124 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mcipcic

Član broj: 5207
Poruke: 8
*.net.hinet.hr



Profil

icon kucna "administracija"?20.11.2002. u 19:24 - pre 261 meseci
U jednom vrlo dobrom txt-u sam procitao kako bi bilo najbolje sagraditi kucnu mikro mrezu sastavljenu od nekoliko 386/486 PC-a kako bi se mogla bolje razumijeti administracija sistema ili opcenito rjesavanje i otklanjanje problema.

Dali ima netko tko je to ucinio kod sebe?

I dali je to zaista od "neprocjenjive vrijednosti"?


if 2 know more than 1 and 5 know more than 2. Then callculate how much we together know!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: kucna "administracija"?20.11.2002. u 23:08 - pre 261 meseci
Hm, zavisi šta konkretno hoćeš da naučiš. Administraciju mreža generalno ili operativnih sistema?

Nije to baš tako neprocenjiva vrednost. Uglavnom skoro sve što možeš sa 5 računara u kućnoj mreži sa hubom, možeš i da isprobaš sa samo dva računara direktno umrežena.

Za naprednije stvari o mrežama ti treba mnogo više opreme od nekoliko PC računara, dakle sve zavisi šta su ti planovi i dokle planiraš da ideš sa učenjem. Predlažem dva umrežena računara (100baseT kartice, utp crossover kabl) za početak, pa ćeš verovatno sam videti koliko te sve to zanima i šta možeš da naučiš.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: kucna "administracija"?20.11.2002. u 23:34 - pre 260 meseci
Sa 386/486 masinama mozes nauciti administraciju linux mreza i sistema, a za windows mreze ce ti trebati dosta jace masine. Pogotovo za novije verzije Windowsa (uostalom sta ce ti znaciti ako naucis administraciju wina95 ili 98 kad su sve nove mreze pod winom 2000 ili XP (mislim na servere)).
Ja kuci imam mrezu od dva racunara. U pocetku to su bili XP i 98, a posle Linux i 98. I iz mog iskustva ti mogu reci da mi je dosta pomoglo da shvatim neke stvari, narocito kod Linuxa. Moze iz knjiga mnogo da se nauci ali dok ti to ne uradis u praksi nista od toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: kucna "administracija"?

[ Pregleda: 4124 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.