Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1130499 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Babba

Član broj: 132641
Poruke: 67
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.07.2008. u 22:43 - pre 193 meseci
Jeste i mi poslali i čekamo.
Ne odustaj, nikad ne znaš kad će nešto da iskrsne.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.120.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.07.2008. u 22:54 - pre 193 meseci
Citat:
proserpine: Babba, danas htedoh da pitam za zdravlje tvoje i Mikicino kao i za aplikacije...


... a moje zdravlje?????
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
79.101.254.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2008. u 07:16 - pre 193 meseci
I tvoje zdravlje Palmice, samo ti nisi u istom košu kao i mi.Verovatno ćeš ti u septembru da pakuješ pinkle za let od dvadesetak sati, kad ja budem slao za priznanje strucnosti.
U svakom slučaju želim vam da što pre okončate ovu misiju.
I jos nesto hvala na linkovima tamo negde....
A dobro je što sam papire spremao duplo pa sad čekam 1.sept.

Veliki pozdrav iz S.Kamenice.
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.07.2008. u 21:25 - pre 193 meseci
Septembar? xexexe, ti se šališ! Tek su u fazi razmatranja septembra 2007! Ja sam januar...
E, i moj muž bi da ide u septembar i kad sam mu rekla sledeće godine u ovo vrijeme... moš misliti kako je poludio
Reče:" E tada ga vala neću ići, no idem na selo nikoga da ne vidim..."
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.07.2008. u 13:03 - pre 193 meseci
O čemu vi pričate? Skills assesement traje godinu dana???
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2008. u 14:16 - pre 193 meseci
Pozdrav iz Sidneja. Ko bude isao preporucujem da napravi pauzu od makar 5-7 dana u Singapuru, Bangkoku ili Seulu po zelji. Cena karte sa stajanjem skoro ista a put je mnogo snosljiviji i jos se nesto vidi.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2008. u 11:57 - pre 193 meseci
Pozdrav!

Hteo bih nešto da pitam Gabriela09.
Ukoliko je sve tako loše tamo zbog čega se veoma mali broj ljudi vraća u rodno mesto? Mogla bi to da nam objani. Šta je to drži tamo? Može svojim primerom da nam pokaže šta da radimo. Da ispravi svoje greške.
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2008. u 13:08 - pre 193 meseci
Za Mehatronicra:

Druze, kakva je tebe osa ujela..? :)
Ne obracaj paznju na te likove.
Njihova je jedina svrha da dodju na forum isprovociraju ljude kako bi ga ugasili.
A mi kao šarani na udicu, i ko šta radi prepucavamo se s b........
I ja sam u jednom trenutku hteo da kazem nesto, al je onda branko napravio fajront i hvala mu na tome.
Nego, kako ti se cini ova nova prica od septembra.
Ima li sanse da nama priznaju nase elektricarske diplome?
Na prvi pogled kao da su sebi dali vecu slobodu u odlucivanju.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2008. u 11:58 - pre 193 meseci
Zdravo društvo!
Bio sam malo nervozan tog dana.

Ne znam šta da mislim o ovom novom postupku. Sada bi trebalo da imaš i obrazovanje i radno iskustvo. Tako sam bar ja shvatio. Jednom mi nisu priznali vanredno završenu školu pa ne znam zbog čega bi sada. Iskreno rečeno, ne znam šta da radim. Da li sve ovo (i obrazovanje i zaposlenja) da stavim pod General Electrician (to sam završio redovno, i pokušam ponovo) ili izaberem neku drugu zemlju. Trenutno sam u velikoj dilemi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

missko ca
Miodrag Ralenac
graficki dizajn, eclipso
Cacak

Član broj: 187495
Poruke: 1
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2008. u 17:41 - pre 193 meseci
Cao svima,
Prvo moram cestitati svima na ovom forumu, i zahvaliti se jer sam stvarno procitao izuzetno mnogo korisnih informacija.
No, moram postaviti i ja pitanje s obzirom da i ja razmisljam o odlasku odavde jel mi je se sve smucilo.
Imam svoju firmu vec cetiri godine i pored rada dan i noc provalio sam da za to niko nece reci hvala a kamoli nesto vise vec nazalost nece ni da plate uradjeno.
Ovako, posto vidim da ima izuzetno dosta dobro upucenih u ovu temu postavio bih sledece pitanje:
Imam 31 godinu i zavrsenu masinsku skolu (zanat) ali od 1995 godine radim aktivno kao graficki dizajner sa pripremom za stampu i tekstilna stampa (kakvu firmu i danas drzim). Sto znaci da imam oko 13 godina radnog iskustva (u svim poljima dizajna i vidovima stampe). Zahvaljujuci svima Vama (HVALA) pogledao sam sajt www.immi.gov.au gde je se moje zanimanje nalazi na SOL listi i bio sam na sajtu TRA gde sam video sta je potrebno za skill assassment. Koliko sam uspeo da vidim za pojedina zanimanja nije neophodno imati diplomu vec moze i radno iskustvo (ako sam dobro video).
Interesuje me sledece:
Da li bih ja mogao da pokusam na varijantu design pre-press sobzirom da nemam zavrsenu tu skolu ali imam vise nego dovoljno radnog iskustva? (dali ima svrhe)
Dali neko moze da me posavetuje kako je najbolje popuniti formulare za assessment i na koji nacin je najbolje objasniti svoju radnu biografiju i iskustvo tj. kako to sve uraditi a da bude skladno sa njihovim standardima. (ima li se gde to videti tj. uputiti sta je to sto je relevantno njihovim standardima), nasta obratiti paznju prilikom slanja aplikacije na koje podatke i kako ih naglasiti tj. sta je to sto je najbitnije u aplikaciji?
Sledece sto me interesuje je dali je neko polagao IELTS test i kakav je to test u pitanju tj. koliko su rigorozni prilikom polaganja?
I jos nesto, kako uplatiti za skill assessment?

Znam da je ovo mnogo pitanja ali se nadam da cete mi izaci u susret s obzirom da mi stvarno treba savet oko ovoga.

HVALA U NAPRED

p.s. Inace na seekjob mozete napraviti svoj log i ukljuciti automatskog agenta da Vam prosledjuje oglase po pitanju Vaseg posla. Ja sam to uradio i moram priznati da mi dnevno stize od 10 do 20 oglasa (starih 24h) iz oblasti dizajna ito samo za Sidney. Cak sam odlucio da posaljem svoj resume i covering letter (koje mozete napraviti na sajtu) u par firmi ili ti da konkurisem za posao, i mogu Vam reci da su mi odgovarali fino i kulturno cak je dosta njih bilo i zainteresovano za saradnju. Obicno su me pitali kada zavrsavam sa papirima ili kada dolazim. Sto znaci posla ima i lako se moze dobiti i odavde samo ako imate sredjenu papirologiju (vizu).
Stoga ljudi pomozimo jedni drugima ako je to moguce.
HVALA VAM NA RAZUMEVANJU
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.nsw.bigpond.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2008. u 12:59 - pre 193 meseci
Sa toliko godina radnog iskustva mislim da ne bi trebalo da imas problema sa dobijanjem pozitivnog asessmenta. Najbolje je da ides preko nekog od imigracionih agenata, a preporuke kojeg odabrati pogledaj na forumu pomsinoz.com . Srecno
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.4.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.07.2008. u 21:04 - pre 193 meseci
@missko ca
Citat:
Dali neko moze da me posavetuje kako je najbolje popuniti formulare za assessment i na koji nacin je najbolje objasniti svoju radnu biografiju i iskustvo tj. kako to sve uraditi a da bude skladno sa njihovim standardima. (ima li se gde to videti tj. uputiti sta je to sto je relevantno njihovim standardima), nasta obratiti paznju prilikom slanja aplikacije na koje podatke i kako ih naglasiti tj. sta je to sto je najbitnije u aplikaciji?

Novo ( MAP) - važi od 1.septembra 2008:
http://www.workplace.gov.au/NR...entPolicy2008ExposureDraft.pdf
Staro ( UAC ) - važi do 30.avgusta 2008:
http://www.workplace.gov.au/wo...iformAssessmentCriteriaUAC.htm
http://www.workplace.gov.au/NR...smentCriteriaSeptember2007.pdf

U vezi sa tvojim pitanjem pogledaj ove linkove i odluči koji ti period više odgovara za slanje papira za assessment. To je zato što od 1. septembra imaš neke druge kriterijume za procjenu. Ja sam to samo letimice pogledala, i ovom prilikom se izvinjavam članovima foruma zbog toga jer stvarno nisam imala vremena da proučim ove nove uslove.

http://www.workplace.gov.au/wo...endingtomigratetoAustralia.htm
http://www.workplace.gov.au/NR...entPolicyBulletin2July2008.pdf







[Ovu poruku je menjao amlap dana 12.07.2008. u 08:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao amlap dana 12.07.2008. u 08:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao amlap dana 12.07.2008. u 08:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2008. u 07:22 - pre 193 meseci
Eto mijenjah poruku 3 puta, jer prvi linkovi nisu radili, ali sad rade.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.07.2008. u 11:46 - pre 192 meseci
www.move2nz.com

Citat:

Changes to INZ Policy - Effective 28th July 2008
As at 28 July, the General Work Permit Policy will disappear, replaced by the Essential Skills Work Policy. Under this policy it will no longer be acceptable for employers to stipulate skill levels required.

Instead an assessment of the skills required to perform the occupation will be made according to the skill level required by the Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations (ANZSCO).

Effectively, this will make work permit applications more stringent and employers will have less control in identifying individual skills sets required in their workforce.

Applications for Approval in Principle or generally requiring a labour market test will also become more restrictive. Previously, employers had to prove that there was no-one in New Zealand capable or willing to fill the position.

However the new test to be applied is whether or not there are New Zealand citizens or residents available to do the work offered. Potentially this will mean that where people are deemed available by Work and Income New Zealand but are not willing to undertake the work, a work permit application could still be declined.

Minimum Base Salary. Despite full time work being accepted as a minimum of 30 hours per week, when calculating if job offers meet the market rate, salaries will be calculated over a 40 hour week.

Fee Changes
Various changes will be made in respect of INZ application fees, including changes to the Migrant Levy which will be reduced from $300.00 per person to $150.00 per child under five years. In addition the sum of the total migrant levy payable per family exceeding four members will be calculated in accordance with the four eldest family members.

 
Odgovor na temu

stefan850
Student
Nis

Član broj: 188507
Poruke: 3
89.216.105.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.07.2008. u 00:36 - pre 192 meseci
pre svega, pozdrav svima.
Procitao sam dosta toga pa sam se registrovao da pitam za savet.

Ja i moja verenica smo se upoznali za vece nove godine 2004/2005 u bg-u, samo popricali malo i nista vise, ona mi rekla da zivi u australiji i manje vise toliko. Posle par meseci sam slucajno opet dosao do nje preko mog dobrog druga koji je otisao tamo (u australiju) i onda smo ostali u kontaktu preko sms poruka itd.
Uglavnom ona je sad u novembru dosla u srbiju, bila kod mene u Nisu 3 meseca, verili smo se i odlucili da zivimo zajedno, da me odvede u australiju.

Tako da, evo opet da ponovim, posto sam video da se to bas pita u aplikaciji, tako da je bitno, upoznali smo se 31.12.2004 a verili se u januaru 2008.

sada je ona tamo, ja ovde i evo spremam papire polako pa da vas pitam za savet, sta mi jos treba itd.

Ona mi je poslala sva njena dokumenta, krstenicu, drzavljanstvo australijsko itd itd itd. Poslala mi je 2 izjave ljudi sa australijskim drzavljanstvom, rodjenih australijanaca kako su upoznati sa nasom vezom, kako im je pricala o meni itd itd itd, koji medjutim nisu mene upoznali, oni su tamo, ja ovde, nisu imali kad :), imamo izjavu ovog zajednickog druga koji je provodio vreme sa nama, on je isto australijski drzavljanin, jedini koji nas je video uzivo da smo stvarno zajedno. Imam isto dokument od maticara iz sidneja, izjavu i zakazano vencanje i tako to. Drug jedan njen je vlasnik firme, preduzimacke sa ocem, takodje nas covek sa australijskim drzavljanstvom, on mi je overio i potpisao dokument kako ce mi da ti posao kad odem tamo.

Imamo gomilu slika zajednickih, nismo trosili fixni, ja nemam fixni ali sam zvao sa skypa nju na njen fixni telefon u australiji, to se kao sto znate placa i imam racune za to pa mogu to odstampati, ima sigurno preko 2000 poziva od kako se vratila u Australiju, imam i pisma i razglednicu jednu, video sam da su to spominjali neki ljudi ovde.

Ja cu ovde isto uzeti izjave moje majke, jednog mog druga i jedne drugarice, i od njene rodjene tetke, koja zivi u beogradu, svi oni su nas videli zajedno, imamo i slike sa njima (sa mojom majkom, sa njenom tetkom i bakom, sa mojim drustvom itd).

Verovatno sam sad zaboravio jos neki dokument koji imam tamo u fioci koji mi je ona poslala.

Ja imam 23 godine, ona 20 tako da smo mlad par, ne znam da li je to relevantno.

U svakom slucaju, prava je ljubav u pitanju, planiramo zajednicki zivot, ona studira, skoro da je zavrsila fakultet, ja cu videti, radicu svakako, ona mi predlaze da zavrsim, to se "TAFE" zove tamo, kao kursevi itd, kaze cak da se moze i na fakultet posle prebaciti sa tim. U svakom slucaju nemamo sta da krijemo, da lazemo itd ali ne znam sta nam je jos potrebno da nabavim i sta bi moglo stvarati problem mom dobijanju te verenicke vize.

nadam se brzom odgovoru/savetu.

Hvala.


[Ovu poruku je menjao stefan850 dana 22.07.2008. u 03:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.07.2008. u 13:40 - pre 192 meseci
Ovdje ćeš naći sve odgovore:

http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1127.pdf
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.116.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.07.2008. u 08:37 - pre 192 meseci
Evo ANZSCO - Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations:

http://www.abs.gov.au/AUSSTATS...lsPage/1220.02006?OpenDocument

Pod Publications otvorite ANZSCO- pdf. fajl i tu ćete naći klasifikaciju zanimanja
 
Odgovor na temu

MikicaMD
domacica

Član broj: 173969
Poruke: 28
93.86.31.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.07.2008. u 20:48 - pre 192 meseci
Mi zveknuli na assesmentu, nista.
Moramo da saljemo ponovo.Ima li neko iskustva sa tim?

@stefan850

Citat:
U svakom slucaju, prava je ljubav u pitanju, planiramo zajednicki zivot,

Stefane ukoliko je prava ljubav u pitanju nemas o cemu da razmisljas. Moja sestra je isto tako otisla, dobila je vizu u roku od 20 dana od intervjua. Ona je kao dokaz stavila slike i mailove i to je sve. Koliko ja znam ona se najvise plasila intervjua zbog toga sto ih rade psiholozi, bas zbog toga sto je prava ljubav bila u pitanju. Ali eto sve je dobro proslo.

Aj ako je neko slao rewiev nek da neki savet
 
Odgovor na temu

Babba

Član broj: 132641
Poruke: 67
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.07.2008. u 21:55 - pre 192 meseci
Zdravo drage koleginice i kolege.
Da vam saopstim sve novosti:
ozenismo se
bili na odmoru / medenom mesecu pa se i vratismo
stiglo danas pismo od TRA, prosli, pathway A
jupi

Mikice, imas mail od mene... zao mi je sto ste zveknuli

Sve detalje o assessmentu i outcome cu vam napisati ( ovih dana, sad sam malo pospan i umoran), da bi mozda nekome pomoglo da zna sta se trazi.
Sad moram da menjam pasoše, jer moj ističe 2009, a ženče promenilo prezime, pa onda da vidimo šta nam je dalje činiti.

Baba i deda su blizanci.

 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.07.2008. u 22:43 - pre 192 meseci
Babba,
CESTITAM!(bas te krenulo....zenidba...TRA)
Mikice, zao mi je.....
Mislim da bi mogli da podelite iskustva s nama.
Ovde ili na PP nebitno..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1130499 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.