Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...

elitemadzone.org :: TechZone :: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...

[ Pregleda: 4351 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...25.12.2006. u 13:43 - pre 212 meseci
Resih jedan dan da napravim akvarijum, mali, lepi...

I napravim ja to kako sam i zamislio, ali imam problema sa vodom [naravno!].

Ne sipam vodu sa cesme, jer je zuta, vec kupujem vodu [bezbojnu :) !]. Akvarijum je ~22 litre, ako sam ubo cifru.
Ima trenutno 4 ribice unutre, dve lavlje glave, jedan borac i jedan skalar, drugi je umreo iz nepoznatih razloga, sumnjamo da se udavio.

Problem je u tome sto se voda posle nedelju dana fest zamuti i onda ne lici na nista. A sam oblik akvarijuma je malo specifican i sada treba da se odradi filter, jer em sto moram da kupujem vodu, em sto moram da motam ribice specijalnom vanserijski radjenom ribo-vadilicom :D, pa moram da demontiram dovom vazduha i struje, kanticom da vadim vodu do pola, pa nosim ceo aq u kupatilo... bl;a bla, smaranje...

Aq je dimenzija 15x15x100cm, i blago receno zajeban je za odrzavanje. Planiram da ubacim jos koju ribicu pa je filter neophodan.

Hteo sam da stavim onaj sto ide u vodu, ali on treba svako malo da se vadi, a i kabal mi ide celom visinom, pa onda produzni... ma ruzno do placa.

Ono sto ja hocu je bilo kakav filter, a on mora da zadovoljava tri osnovna uslova: Da lepo izgleda, da cisti vodu kako treba, i da lepo izgleda. Zaboravih da napomenem da ne sme da izgleda ruzno, mora da bude lepo :D

Aq izgleda ovako... bruka kako mi je lep nocu... :)










VADILICA: :D :D :D




Ima led osvetljenje, 21 led dioda bela, kad se nisam slogirao ~20€ u Radio Klubu sijalica... Ali ne zalim.

Sada mi samo trebaju predlozi kako da resim filter, svi predlozi dobrodosli, sve akcije moguce, nadogradnje, prepravke... Samo hocu da lepo izgleda.

Moze i po koji predlog oko same unutrasnjosti, koje ribice, ukrasi i sl. Ali ne sme da izgleda kicerajski, mora da bude jednostavno, nikakva preterivanja ne dolaze u obzir.

E drugari forumasi, sada kada znate kako stoji situacija, budite slobodni da se ukljucite u temu i pomognete.

Zahvaljujem na paznji.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9557
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10267 Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...26.12.2006. u 08:21 - pre 212 meseci
Voda je mutna zato što ribe, da izvineš, piške i kake u tu istu vodu. Šta je osnovno ? Moraš da napraviš pravi mali eko sistem u akvarijumu. Dakle, na dno ide sitan šljunak, i takođe, moraš da "posadiš" nekoliko travkica tj. biljaka. Biljke koriste ono što ribice ispiške i izkake, i prečišćavaju vodu. Ma kakav filter stavio, bez biljaka nema eko-sistema i voda će svako malo da se zamuti. Osim filtera takođe moraš da ubaciš i provetravanje vode, tj. ubacivanje vazduha, tj. kiseonika. Pošto imaš oblik da je površina vode jako mala, ovo je obavezno ! Dakle, pumpica za vazduh i crevo do dna i onda mehurići idu lepo do vrha. Ima puno raznolikih "igračkica" koje dođu na dno, gde se vazduh izbacuje. Kao školjka, vodenica, škrinja ..
I sad filter. Ono šta si hteo najlakše ćeš da postigneš spoljnim filterom. Neće ti smetati u akvarijumu i neće ga ružiti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...27.12.2006. u 11:30 - pre 212 meseci
U bilo kojoj knjizi o akvaristici možeš da pronađeš osnovne informacije koje su ti potrebne, a tu je i http://www.akvaristika.org
Ono glavno što moram da primetim vezano za ovaj tvoj "akvarijum" je činjenica da on tebi prvenstveno predstavlja lampu, a tek onda stanište za neka živa bića. 15*15*100 su krajnje neodgovarajuće dimenzije za akvarijum (pa još bez vazduha, filtracije i biljaka), a tu je i svetlo koje neprirodno dolazi sa dna i gori celu noć. Šta god uradio budi spreman da kupuješ nove ribice bar na mesec dana.

U prodavnicama mogu da se kupe dekorativne lampe sa postoljem u kojem je smešteno raznobojno svetlo i vazdušna pumpa, iznad čega je menzura sa par litara vode i tri plastične ribice koje idu gore-dole nošene mehurićima. Žive ribice ostavi akvaristima...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...27.12.2006. u 12:01 - pre 212 meseci
I ja sam kontao istu stvar :)
Mislim, izgleda stvarno genijalno, ali za ribe je smrt.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9557
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10267 Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...27.12.2006. u 12:52 - pre 212 meseci
Pazi, ribice svejedno crkavaju. Svako ko ima akvarijum to zna. Dakle, ma koliko bio dobar akvarijum, na to se mora računati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...27.12.2006. u 13:09 - pre 212 meseci
Pa ok, ali u tegli crkavaju nesto cesce. O cinjenici da li se "kucni ljubimci" kupuju po broju radnih sati koje mogu da izguraju i da ne govorim...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

pedja
Niš

Član broj: 329
Poruke: 56
77.46.245.*



Profil

icon Re: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...27.04.2007. u 01:59 - pre 208 meseci
Dižem staru temu ali moram da reagujem

Citat:
Java Beograd: Pazi, ribice svejedno crkavaju. Svako ko ima akvarijum to zna. Dakle, ma koliko bio dobar akvarijum, na to se mora računati.


Ma nemoj da pričaš koješta kad se ne razumeš. Ribe crkavaju samo onda kada im uslovi ne odgovaraju. Ja imam ribe stare više godina. Tebi crkavaju zbog tvog neznanja.

dr.NPN, lepo ti je CTRL ALT DEL rekao da to nije akvarijum što ti imaš. Osnovna stvar koju akvaristi čine još dok nisu ni započeli izradu akvarijuma je planiranje odgovarajuće filtracije, potrebnog grejanja itd itd itd.

Koja je temperaturna razlika između dna i vrha te tvoje tegle? A onda posle što mi je crko skalar (koji inače u punoj veličini ne bi mogao ni da se okrene).

Kad kupiš ribu ubuduće bolje je odmah prikolji nožem da joj skratiš muke. Ribe nisu igračke pa da se igraš sa njima. Ako hoćeš da ih čuvaš - čuvaj ih na pravi način!!!

Citat:
i tri plastične ribice koje idu gore-dole nošene mehurićima. Žive ribice ostavi akvaristima...


!!!

[Ovu poruku je menjao pedja dana 27.04.2007. u 03:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pedja dana 27.04.2007. u 03:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pomoc oko akvarijuma preko potrebna...

[ Pregleda: 4351 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.